The Mortal Instruments: City of Bones
A végzet ereklyéi: Csontváros

Napjaink New Yorkjában a ránézésre teljesen hétköznapi tinilány, Clary Fray (Lily Collins) rádöbben, hogy nem hétköznapi dinasztiából származik. Elődei rettenthetetlen harcosok voltak, akik az árnyékvilág ellen esküdtek fel. Miután Clary édesanyját elrabolják a démonok, a lány úgy dönt, hogy… Több

Forgatókönyvíró: Jessica Postigo
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Kanada
Premier (HU): 2013.08.29.

2021.03.26 Eastern79

Fantáziátlan fantasy

Ezt a filmet nem az alakítások, és nem is a párbeszédek miatt fogjuk szeretni, ugyanis egyik sem méltó említésre sem, az effektek azonban korrektek (a démon-kutya például zseniális), és az olyan poénok, mint C. C. H. Pounder esete az ajtóval, kicsit feledtetni tudják a dramaturgiai hiányosságokat. Alapvetően egy pörgős fantasy, némi tiniromantikával vegyítve. Nem váltja meg a világot, de egyszer nézhető.

2017.10.25 Deku

Ez így volt rendben, nagyon tuti főleg a karakterek tetszettek nagyon. Ennél a filmnél nincs semmi, amit negatív élménynek fel tudnék hozni. Fantasztikus volt minden jelenet benne és lélegzetelállítóan formázták meg a történetet.

2017.04.14 indingo

Egyszer meg lehet nézni a filmet, mert végül is volt egy története, de sok elvarratlan szál maradt benne. Tudom olvassam el a könyvet.

2015.06.01 Evcsi95

Nagyon szerethető film, már többször is megnéztem. A téma nagyon jó. Simán el tudom képzelni, hogy valóban egy ilyen világban élünk. A szereplők is illettek a könyvben leírtakhoz, tehát csillagos 5ös.

2017.12.30 authorgirlll

A film nagyon tetszett. Végig izgalomban tartott és nagyon drukkoltam a szerelmi szál dicsőségéért, de a vége sokkolt. Gondolom aki olvasta a könyvet, annak nem volt meglepő fordulat. Tetszett az alaptörténet az árnyvadászokkal meg a dolgaik bemutatá... Több

A stúdió sokáig győzködte Cassandra Claret, a szerzőt, hogy a főhősnőt cserélje le egy fiatal férfira, de Clare nem engedett nekik.Szerző: ps

Lily Collins nagy rajongója a film alapjául szolgáló regénynek, azért amikor megtudta, hogy megfilmesítik azt, mindent megtett, hogy övé legyen a főszerep.Szerző: ps

Jace Wayland szerepét elsőként Alex Pettyfernek ajánlották fel, de ő nem élt a lehetőséggel.Szerző: ps

A film 52. percében megjelenik Harald Zwart, a rendező kedvenc focicsapatának, a Fredrikstad Fotball Klubbnak a lobogója.Szerző: ps