Éjszakai őrség (2004)

Nochnoy dozor

Ms. Akárki   2019. 07. 31.

Érdekes sötét világot ábrázol. Mély mondanivaló, társadalmi különbségek, túlélés. Remek film a maga stílusában. Látványos és pörgős. Fenntartotta a figyelmemet végig.

duhaj   2016. 04. 18.

A történetet ismertem, amikor megnéztem a filmet. Most újra volt alkalmam látni és semmit nem veszített erejéből. Ugyanígy élveztem a számtalan kis apró utalását, a látottak mögötti mély tartalmát. Szerintem a színészek is kiválóan játszottak és a rendező is remekül ráérzett az író mondanivalójára.

papaja   2015. 02. 19.

Lukjanyenko véleményem szerint napjaink egy legkiválóbb sci-fi szerzője. Mindemellett történeteiben felfedezhetőek az orosz élet sajátos elemei, történelmi vonatkozásai, gyökerei. Nagyon vártam a film megjelenését, s nem csalódtam. Többszöri megnézést igényel, de mindig élvezhető és elgondolkodtató.

1.85:1 képarányban forgatták le.

A szovjet filmipar összeomlása óta a első kasszasiker.

Ez volt az első nagyköltségvetésű, természetfeletti orosz film.

Az eredeti, orosz cím: Ночной дозор

Sergei Lukyanenko: The Night Watch c. művének adaptációja.

Egy folytatás készült hozzá: Day Watch (2006).

Angol címe: Night Watch.

33,899,078 dolláros bevételt eredményezett, 4,2 millió dollárból jött létre a film.

A film azon jelenetében, mikor a boszorkány otthonában járunk, a háttérben felbukkanó festmények Giuseppe Arcimboldo reprodukciói.

(erare)

A film alapjául szolgáló regényben Alissa Donnikova nem egy énekesnő és nem is volt tagja egy lánybandának, ellentétben az őt megformáló Zhanna Friske-vel, aki remek hangi adottságokkal rendelkezik és a való életben a Blestyashchiye nevű banda tagja.

(erare)