Bíborhegy (2015)

Crimson Peak

Bíborhegy

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

indingo   2016. 02. 18.

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Igazi felnőtt mese. Szép díszletek és kosztümök, amikkel nagyon jól megalapozzák a film alaphangulatát. Nem volt kiszámítható a cselekmény, és jó volt, hogy nem klisésen fejeződött be, hanem ott is meg tudták lepni a nézőt.

dulkap   2016. 03. 07.

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

Charlie Hunnam
Charlie Hunnam
Tom Hiddleston

Összességében egy lebilincselő filmről van szó, pláne, ha valakit vonz a gótikus-viktoriánus stílus. A hangulat könnyen beszippant és végig kitart a borzongás. A finom elegancia és a leplezetlen brutalitás keveredik, egy kissé groteszk, mégis kellemes elegyben. (8/10) több»

A Tűzgyűrű rövidke sci-fis kitérője után Guillermo del Toro visszatért arra a terepre, amit otthonának mondhat: a látványos horrorok világába, ahol a fényből a szörnyekre is esik, és az árnyékban sokszor emberek állnak. A Bíborhegy A faun labirintusának gótikus parafrázisa, mely azonban csak látványvilágában tudja felvenni elődjével a versenyt. több»

Nem tudott magával ragadni a botrányosan felületes szkript miatt. Legalább unalmasnak nem lehet nevezni, de most tényleg ennek kellene örülnöm? Egy próbát azért megérhet, viszont senki se számítson csodára vagy megváltásra. Én még továbbra is várok egy „igazi” del Toro filmre. Legalább az irány már jó. több»

A film összbevétele 74 679 822 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 914 885 forintot termelt.

A filmbeli Dr. Alan McMichael szerepében Charlie Hunnam látható! Neki a Bíborhegy már a második közös filmje volt Guillermo del Toro rendezővel, az első a 2013-as Tűzgyűrű volt!

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Jessica Chastain már szerepeltek együtt ez előtt a filmnél, ez a film a 2012-es Fékezhetetlen volt!

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Tom Hiddlestonnak ez volt a második közös filmjük, az első a 2013-as Halhatatlan szeretők volt!