Bíborhegy (2015)

Crimson Peak

Bíborhegy

Anti007   2021. 01. 29.

Véres mese pillangókkal és kísértetekkel

A napokban, ahogy a Netflix kínálatában keresgéltem, bukkantam rá a Bíborhegyre. A rövid ismertetőt elolvasva érdekesnek találtam, és a Bridgerton család után amúgy is rá voltam hangolódva a kosztümös filmekre, így meg is néztem. A 19. század vége f... teljes kritika»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

indingo   2016. 02. 18.

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

dulkap   2016. 03. 07.

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

Thibo84   2016. 06. 22.

Ha láttad az előzetest, akkor mindent tudsz a filmről.

dailyfilmsan   2018. 08. 04.

Szerintem ez Del Toro legjobbja. A víz érintését messze lepipálja. Le sem tagadhatja a film a készítőjét, nagyon hozza Del Toro stílusát. Bár a szereplők is sokat segítenek ezen. Jó volt nézni nem volt ijesztő számomra. Pont annyira hozta a földöntúli élményeket amibe nem borzong meg az ember. Érdemes megnézni.

Charlie Hunnam
Charlie Hunnam
Tom Hiddleston

A film összbevétele 74 679 822 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 914 885 forintot termelt.

A filmbeli Dr. Alan McMichael szerepében Charlie Hunnam látható. A Bíborhegy már a második közös filmje volt Guillermo del Toro rendezővel, az első a 2013-as Tűzgyűrű volt.

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Jessica Chastain már szerepeltek együtt a 2012-es Fékezhetetlenben.

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Tom Hiddlestonnak ez volt a második közös filmje, az első a 2013-as Halhatatlan szeretők volt.

(respect the movies)

A forgatókönyvet már 2006-ban megírták, viszont Guillermo del Toro ragaszkodott ahhoz, hogy ő rendezze majd a filmet, ezért nem készülhetett el már 2006-ban. A rendező a film előtt más projekteket akart véghezvinni, ilyen volt a Pokolfajzat 2. vagy a Hobbit trilógia.

(respect the movies)

A forgalmazó stúdió eredetileg 2014 halloweenjére szerette volna moziba küldeni a filmet, de mivel Guillermo del Toro nem végzett addig a forgatással, kitolták a bemutatóját 2015 októberére.

(respect the movies)

A filmbeli Edith Cushing szerepére esélyes volt Emma Stone is, végül a rendező inkább Mia Wasikowskát választotta a szerepre.

(respect the movies)

Lucille Sharpe szerepében Jessica Chastain látható, aki a film jelenetei miatt tanult meg zongorázni.

(respect the movies)

Tom Hiddleston és Benedict Cumberbatch a való életben is barátok, ezért amikor a készülő filmnél színészváltásra került sor, Hiddleston Cumberbatch áldását kérte.

(respect the movies)

Thomas Sharpe szerepére eredetileg Benedict Cumberbatch-ot szerették volna szerződtetni, viszont ismeretlen okból mégsem vállalta el a szerepet, így került a helyére Tom Hiddleston.

(respect the movies)

Az összes kísértetet elmaszkírozott emberek alakították.

Összességében egy lebilincselő filmről van szó, pláne, ha valakit vonz a gótikus-viktoriánus stílus. A hangulat könnyen beszippant és végig kitart a borzongás. A finom elegancia és a leplezetlen brutalitás keveredik, egy kissé groteszk, mégis kellemes elegyben. több»

A Tűzgyűrű rövidke sci-fis kitérője után Guillermo del Toro visszatért arra a terepre, amit otthonának mondhat: a látványos horrorok világába, ahol a fényből a szörnyekre is esik, és az árnyékban sokszor emberek állnak. A Bíborhegy A faun labirintusának gótikus parafrázisa, mely azonban csak látványvilágában tudja felvenni elődjével a versenyt. több»

Nem tudott magával ragadni a botrányosan felületes szkript miatt. Legalább unalmasnak nem lehet nevezni, de most tényleg ennek kellene örülnöm? Egy próbát azért megérhet, viszont senki se számítson csodára vagy megváltásra. Én még továbbra is várok egy „igazi” del Toro filmre. Legalább az irány már jó. több»