Bíborhegy (2015)

Bíborhegy

Charlie Hunnam
Charlie Hunnam

elekm90   2021. 10. 18.

Látványos film, ahogy azt Guillermo del Torotól megszokhattuk, a színészek is teljesen jók, de nem lett túl érdekesen tálalva ez a romantikus fantasy-horrortörténet (még ijesztőnek sem mondanám, a szellemek is inkább fárasztottak, mint rémisztettek).

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

indingo   2016. 02. 18.

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

dulkap   2016. 03. 07.

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

Thibo84   2016. 06. 22.

Ha láttad az előzetest, akkor mindent tudsz a filmről.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Del Toro nem volt emelkedett hangulatban, nem szállta meg az ihlet a film forgatása alatt. Nem egy érdekfeszítő történet, kiszámítható, klisés, kissé unalmas, gyenge végkifejlet. Ami pozitívum, azok a szép képsorok és a kosztümök, ami némi pluszt dob rajta. Mr. Toro, lesz jobb is.

A film összbevétele 74 679 822 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 57 914 885 forintot termelt.

A filmbeli Dr. Alan McMichael szerepében Charlie Hunnam látható. A Bíborhegy már a második közös filmje volt Guillermo del Toro rendezővel, az első a 2013-as Tűzgyűrű volt.

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Jessica Chastain már szerepeltek együtt a 2012-es Fékezhetetlenben.

(respect the movies)

Mia Wasikowska és Tom Hiddlestonnak ez volt a második közös filmje, az első a 2013-as Halhatatlan szeretők volt.

(respect the movies)

A forgatókönyvet már 2006-ban megírták, viszont Guillermo del Toro ragaszkodott ahhoz, hogy ő rendezze majd a filmet, ezért nem készülhetett el már 2006-ban. A rendező a film előtt más projekteket akart véghezvinni, ilyen volt a Pokolfajzat 2. vagy a Hobbit trilógia.

(respect the movies)

A forgalmazó stúdió eredetileg 2014 halloweenjére szerette volna moziba küldeni a filmet, de mivel Guillermo del Toro nem végzett addig a forgatással, kitolták a bemutatóját 2015 októberére.

(respect the movies)

A Tűzgyűrű rövidke sci-fis kitérője után Guillermo del Toro visszatért arra a terepre, amit otthonának mondhat: a látványos horrorok világába, ahol a fényből a szörnyekre is esik, és az árnyékban sokszor emberek állnak. A Bíborhegy A faun labirintusának gótikus parafrázisa, mely azonban csak látványvilágában tudja felvenni elődjével a versenyt. több»

Ahol egy del Toro álmodik sok pénzből romantikus kísértetes horrort, ott sok minden teremhet – sajnos félelem és izgalom nem nagyon, legfeljebb agyag és vér. több»

Összességében egy lebilincselő filmről van szó, pláne, ha valakit vonz a gótikus-viktoriánus stílus. A hangulat könnyen beszippant és végig kitart a borzongás. A finom elegancia és a leplezetlen brutalitás keveredik, egy kissé groteszk, mégis kellemes elegyben. több»