Rémület a sivatagban(Stephen King: Sivatagi rémálom)(Kétségbeesés) (2006)

Desperation

Sabnock Sanatory   2022. 07. 24.

Pedig regényben zseniális volt.

Rengeteg jó filmes adaptációt láttam már King mestertől, amiből egy párat meg is említenék. Carrie, Halálsoron, A remény rabjai, Ragyogás, Langolierek, A golyó, A rémkoppantók, Halálos árnyék, Sorvadj el, A gonosz háza, Ezüst pisztolygolyók, Christin... teljes kritika»

respect the movies   2018. 06. 07.

Szerintem nem volt egy rossz film! Jómagam kimondottan szeretem Stephen King kimeríthetetlen fantáziájú könyveit és novelláit, emiatt is nagy érdeklődéssel nézzem a regényeiből készült adaptációkat, amik finoman szólva is sokkal vegyesebb minőségűek!... több»

A filmbéli Desperationnak otthont adó várost az amerikai Bisbee-ben forgatták le!

(respect the movies)

1996-ban a könyvnek Stephen King írt egy társ-regényt álnéven (Richard Bachman), ez volt a Rendcsinálók, amiben a karakterek többsége azonos mint a Rémület a sivatagban című regényében!

(respect the movies)

A film három magyar címen is ismert volt: Kétségbeesés, Sivatagi rémálom illetve Rémület a sivatagban!

(respect the movies)

A film eredetileg egy mini-sorozat lett volna, kicsit hasonló mint az 1994-ben készített Végítélet, végül a stúdió kérésére a felére csökkentették a játékidejét!

(respect the movies)

A film rendezőjének, Mick Garris-nek ez már a hatodik közös filmje volt Stephen Kinggel!

(respect the movies)

Mick Garris King-adaptációi egyértelműen a jobbak között foglalnak helyet, és ez így van a Sivatagi rémálom esetében is. több»