Bye Bye Man: A Rettegés Neve (2017)

The Bye Bye Man

Ildikó Bacskai   2020. 12. 05.

Átlagos tinihorror.

indingo   2017. 10. 04.

Olyan se füle se farka történet. Ki is ez a ByeBye man? Annyira nem derült ki, pedig talán pont ezzel lehetett volna feldobni a filmet. A történet semmi különös, eléggé kiszámítható.

HercegPeter   2019. 03. 04.

Nem értem, hogy sikerül mindig találni egy sztárt/híresebb színész(nő)t (jelen esetben Carrie-Anne Mosst) a szar filmekhez. Na jó, annyira nem szörnyű, de lehetett volna összeszedettebb a történet az biztos. Semmit sem tudunk meg a címszereplő Bye By... több»

Bazzzsi   2017. 11. 21.

Ki is volt ez a Bye Bye Man? Ezt valahogy lehagyták a készítők. Talán ha többet megtudtunk volna a múltjáról, a miértekről élvezhetőbb lett volna a film.

BoBamburg   2017. 12. 29.

Egy gyenge közepes a film, semmi új nincs benne és tele van kommersz és sablonos szitukkal. Elején még el is hittem, hogy nem lesz ez rossz film, de ahogy haladt a törétenet egyre gagyibb kezdett lenni. Végén meg nem derült ki semmi se :D. Plusz az o... több»

Timcsi   2019. 03. 15.

Nagyon gyenge történet, semmire sem kapunk benne választ.

Bob   2018. 01. 25.

Csak az nézze meg, aki minden horrorfilmet megnéz. Nem magyaráznak el semmit a filmben, csak történnek az események. 10/4

Jenna Kanell
Doug Jones
Lucien Laviscount
Carrie-Anne Moss
Lucien Laviscount
Jenna Kanell
Carrie-Anne Moss
Douglas Smith

A film összbevétele 26 667 197 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 815 279 forintot termelt. A hazai mozik összesen 26 368 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film költségvetése 7,4 millió dollár volt és jelenleg 26,6 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A Bye Bye Man - A rettegés neve első nagyjátékfilmje. A színésznő korábban Harry herceg párja volt, és állítólag azért szakítottak, hogy Bonas folytatni tudja színészi pályafutását.

Ez Carrie-Anne Moss és Douglas Smith második közös filmje. Az első a 2013-as The Boy Who Smells Like Fish volt.

A Bye Bye Man - A rettegés nevének története Robert Damon Schneck "The President's Vampire" című könyvének egyik fejezetén ("The Bridge to Body Island") alapszik.

A Bye Bye Man - A rettegés neve forgatási munkálatai 2015. november 2-án kezdődtek meg az Ohio állambeli Clevelandben. A forgatás 2015. december 11-én ért véget.

A film premierjét eredetileg 2016. október 14-re tűzték ki, de többszöri halasztás után végül csak 2017. január 13-án mutatták be.

A film költségvetése alig haladt meg a 7 millió dollárt. A negatív kritikák ellenére az Államokban mégis ennek több mint háromszorosát termelte vissza néhány hét alatt.

A filmet meglehetősen negatívan fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes-on 60 szemlézett kritika után mindössze 23 százalékon áll (2017. március).

Kivitelezését tekintve igazán nincs mit kiemelni, se negatív, se pozitív irányba: hozza azt, amit manapság el lehet várni egy hasonszőrű műtől. Ugyanakkor a már említett rém gyenge befejezéshez hozzájárul a totál oda nem illő aláfestő zene is, ami csodás hangulatgyilkosnak bizonyult.6,5/10 több»

Azt említettem már, hogy röhejes a gonosz? De most komolyan, egy viseltes külsejű csuklyás fazon, oldalán egy baromi béna CGI-vérebbel… bye bye, félelem! 30/100 több»

A napokban moziba kerülő Bye Bye Man előzetesét megcsodálván úgy gondoltam, hogy ez a film lesz az, amire jó ideig félve fogok visszagondolni. Mekkorát tévedtem… pedig időnként rábukkanok egy olyan horrorra, melynek megtekintése után egészen sokáig nem kívánok újabb filmmel kísérletezni a műfajon belül, annyira betalál – persze a jó értelemben. (2/5)