A Kör

A Kör

Cirkeln

Egy túlvilági gonosz szunnyad egy svéd kisvárosban. A gonosszal hat kiválasztott lánynak kell megküzdenie, a siker érdekében azonban túl kell lépniük különbözőségeiken, ugyanis a tét nem csak saját sorsuk, hanem az egész világ… Több

Forgatókönyvíró: Sara Bergmark Elfgren, Levan Akin
Ország: Svédország
Premier: 2015.02.10.

2017.03.03 gandalf01

Egy svéd válasz a kommersz amcsi természetfölötti értelmezésre a tinik számára. Jobb mint a gázos Twilight és rosszabb mint a Vampyre Academy.

2016.02.14 Ragemarci

Nekem hangulatában, meg történetében a Heroes sorozat ugrott be, csak ugye USA helyett itt egy Svéd kisváros, szuperhősök helyett boszorkányok vagy mik vannak. Amúgy meg csak egy újabb unalmas YA.

2016.02.24 papaja

Kiváló a soundtrack-kje, amúgy hullára unalmas az a 140 perc , ami egy tömény horror utánzat.

A film összbevétele 1 117 789 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 56 491 794 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 589 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Annak a jelenetnek a leforgatása, amikor az elhagyatott parkban a vérhold megjelenik nagyon kimerítő volt a színészek számára, mert a hőmérséklet 0 Celsius fok alatt volt, nekik meg mezítláb, pizsamában kellett forgatniuk. Szerző: rbernadett

A legnehezebb Minoo karakteréhez volt megtalálni a megfelelő színészt. Irma von Platen éppen Berlinben tanult modern táncolt, amikor szóltak neki a meghallgatásról. Szerző: rbernadett

Helena Engström elmondása szerint többé-kevésbé egy barátja unszolására ment el a meghallgatásra. Szerző: rbernadett