Bíborhegy

Crimson Peak

2022.03.30 JRD

Nem alkotott nagyot...

... de maradandót, azt igen. Mindegy, hogy mennyire elnagyolt vagy épp gyenge egy-egy párbeszéd, a látványa miatt fogott meg. Mivel egyáltalán nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban, így remekül szórakoztam, és akár megnézhetem még többször is a jövőben. De ne hallgass rám! Döntsd el magad! Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2016.08.05 mamiéstöti2

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

Del Toro nem volt emelkedett hangulatban, nem szállta meg az ihlet a film forgatása alatt. Nem egy érdekfeszítő történet, kiszámítható, klisés, kissé unalmas, gyenge végkifejlet. Ami pozitívum, azok a szép képsorok és a kosztümök, ami némi pluszt dob rajta. Mr. Toro, lesz jobb is.

2016.05.27 Bogi87

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

2016.02.18 indingo

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

2016.03.07 dulkap

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

2016.06.22 Thibo84

Ha láttad az előzetest, akkor mindent tudsz a filmről.

2018.08.04 dailyfilmsan

Szerintem ez Del Toro legjobbja. A víz érintését messze lepipálja. Le sem tagadhatja a film a készítőjét, nagyon hozza Del Toro stílusát. Bár a szereplők is sokat segítenek ezen. Jó volt nézni nem volt ijesztő számomra. Pont annyira hozta a földöntúli élményeket amibe nem borzong meg az ember. Érdemes megnézni.

2016.09.11 puffancshercegnő

Igazi felnőtt mese. Szép díszletek és kosztümök, amikkel nagyon jól megalapozzák a film alaphangulatát. Nem volt kiszámítható a cselekmény, és jó volt, hogy nem klisésen fejeződött be, hanem ott is meg tudták lepni a nézőt.

2017.10.17 Szilonka

Összességében tetszett a film, érdekes volt a története, de valami misztikumot még várta volna. Valami meglepőt. A szereposztása is dob rajta, egy erős közepes.

2021.10.18 elekm90

Látványos film, ahogy azt Guillermo del Torotól megszokhattuk, a színészek is teljesen jók, de nem lett túl érdekesen tálalva ez a romantikus fantasy-horrortörténet (még ijesztőnek sem mondanám, a szellemek is inkább fárasztottak, mint rémisztettek).

2021.01.29 Anti007

Véres mese pillangókkal és kísértetekkel

A napokban, ahogy a Netflix kínálatában keresgéltem, bukkantam rá a Bíborhegyre. A rövid ismertetőt elolvasva érdekesnek találtam, és a Bridgerton család után amúgy is rá voltam hangolódva a kosztümös filmekre, így meg is néztem. A 19. század vége f... Teljes kritika

2017.11.04 Bazzzsi

Remek színészi játékokat láthattunk. A története sok izgalmat tartogatott, helyenként elég véres volt és kegyetlen. A végére picit leült a történet.

2016.05.08 TomÁcs

A megjelenítés, a díszletek, a ruhák nekem nagyon tetszettek, a szereplők jók voltak és a történet is kerek egész volt, de azért valami csavart beletehettek volna a rendezők.