Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Bíborhegy (2015)

Crimson Peak

Vélemények: Bíborhegy (2015)

Anti007   2021. 01. 29.

Véres mese pillangókkal és kísértetekkel

A napokban, ahogy a Netflix kínálatában keresgéltem, bukkantam rá a Bíborhegyre. A rövid ismertetőt elolvasva érdekesnek találtam, és a Bridgerton család után amúgy is rá voltam hangolódva a kosztümös filmekre, így meg is néztem. A 19. század vége f... teljes kritika»

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Érdekes film, meg lehet nézni, bár aki nem bírja a perverz végkifejletet annak nem ajánlom.

Bogi87   2016. 05. 27.

Véletlenül ültem be erre a filmre, végül 2x is megnéztem, annyira tetszett. Különösen a díszletek és a kosztümök méltóak említésre - természetesen a sztori mellett.

indingo   2016. 02. 18.

A díszlet, ruhák, hangulat, meg talán a pillangó motívum tetszett, de kábé ennyi. Sokkal többet vártam tőle, úgy vártam hogy történjen valami meglepő, de nem történt. Állítólag a színésznőnek rémálmai voltak a forgatás után! Mitől is?

dulkap   2016. 03. 07.

Nem állítom, hogy az előzetes Del Toro legjobbját ígérte, de azért ennél többre számítottam volna a mestertől. Abszolút kiszámítható és közhelyes minden egyes momentuma a filmnek, amit az sem ment meg, hogy akadnak benne szép képek és jobb vizuális megoldások. Számomra a rendező leggyengébb filmje eddig.

Thibo84   2016. 06. 22.

Ha láttad az előzetest, akkor mindent tudsz a filmről.

dailyfilmsan   2018. 08. 04.

Szerintem ez Del Toro legjobbja. A víz érintését messze lepipálja. Le sem tagadhatja a film a készítőjét, nagyon hozza Del Toro stílusát. Bár a szereplők is sokat segítenek ezen. Jó volt nézni nem volt ijesztő számomra. Pont annyira hozta a földöntúli élményeket amibe nem borzong meg az ember. Érdemes megnézni.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Igazi felnőtt mese. Szép díszletek és kosztümök, amikkel nagyon jól megalapozzák a film alaphangulatát. Nem volt kiszámítható a cselekmény, és jó volt, hogy nem klisésen fejeződött be, hanem ott is meg tudták lepni a nézőt.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Del Toro nem volt emelkedett hangulatban, nem szállta meg az ihlet a film forgatása alatt. Nem egy érdekfeszítő történet, kiszámítható, klisés, kissé unalmas, gyenge végkifejlet. Ami pozitívum, azok a szép képsorok és a kosztümök, ami némi pluszt dob rajta. Mr. Toro, lesz jobb is.

Szilonka   2017. 10. 17.

Összességében tetszett a film, érdekes volt a története, de valami misztikumot még várta volna. Valami meglepőt. A szereposztása is dob rajta, egy erős közepes.

Bazzzsi   2017. 11. 04.

Remek színészi játékokat láthattunk. A története sok izgalmat tartogatott, helyenként elég véres volt és kegyetlen. A végére picit leült a történet.

TomÁcs   2016. 05. 08.

A megjelenítés, a díszletek, a ruhák nekem nagyon tetszettek, a szereplők jók voltak és a történet is kerek egész volt, de azért valami csavart beletehettek volna a rendezők.

VvV   2018. 10. 28.

Sokkal különlegesebbre számítottam. Guillermo del Torotól mást szoktunk meg. Ez egy kicsit egyszerű lett.

respect the movies   2018. 03. 31.

Szerintem nem volt rossz film, csak engem annyira nem tudott megfogni mint amekkora felhajtás volt anno a film körül! Először is jómagam igencsak kedvelem Guillermo del Toro munkásságát és egy másodpercre sem vitatnám a zsenialitását! Tulajdonképpen... több»

hsanya182   2016. 03. 16.

Remek misztikus hangulatot ad vissza, jók a szinészek és a díszletek, nagyon ott vannak a hang effektek, olyan kísérteties, néhol pszichopata meg véres jelentekkel egy régebbi korban csajokat lebilincselő mézes mázas történettel mely negatív dolgokkal végződik :)

Lonka   2017. 07. 27.

Nekem tetszett a film, már kellett egy ilyen a mozikba. Története érdekes volt és a kosztümök is csináltak egy hangulatot. Green kisasszony karaktere tetszett a legjobban.

MKristijan   2016. 11. 14.

Zseniális filmnek tartom, Poe alapművének átdolgozása , a hangulat, a képi világ és maga a kor nagyon megfogott. Jó lenne még hasonlókat látni.

Greeta   2016. 09. 26.

Sztoriban gyenge és már nincs is miről beszélni A látvány pazar, de így kevés,, nem viszi el a hátán a filmet.

Timcsi   2019. 01. 22.

Remek kis történet, amely egy nagyon egyedi atmoszférát tudott teremteni. Beszippantja a nézőt.

petraszab   2019. 04. 27.

A történetben voltak váratlan megoldások, érdekes jelenetek. A rendezés remek, a színészeket is csak dicsérni lehet.

TribeBubu   2015. 10. 20.

Úgy álltam neki a filmnek, hogy horrort fogok nézni (minthogy valamiért eképpen reklámozták be.) Voltak benne horrorisztikus részek, de ezt inkább egy fantasy-kriminek nevezném. Annak pedig meglehetősen jó. Mint megszokhattuk Guillermo del Torótól, s... több»

Zsceeeka   2016. 04. 18.

Sajnos már előre sejtettem az egyre romló értékelései miatt , hogy mégse akkora durranás , mint a bemutatásakor (azelőtt) gondoltam , de a látványvilág gyönyörű és végülis nekem bejött, ajánlani is tudom.

hell.l   2016. 10. 09.

Az előzetes alapján jobb filmre számítottam ugyan, de nem lett ez olyan rossz film. Ez a misztikus, sötét hangulata nagyon jól lett. A történet is jó lett, de ebből a filmből jobbat is ki lehetett volna hozni.

Annuska   2016. 04. 03.

Eléggé gyenguszkára sikeredett, pedig már úgy kéne egy jó horror mint egy darab rozskenyér. :) A történet kiszámítható volta, kérdem én hol a fordulat és a leglényegesebb hol maradt az ijesztgetés?

belavagyok   2020. 10. 25.

Egy misztikus történet egy hátborzongató házban. Gyönyörű a film külleme, a különleges kosztümökkel és a története is magával ragadó.

czigler.nora   2017. 08. 14.

Azt hittem ijesztő film lesz, de végül sajnos nem volt az. A történet egyébként fordulatos volt, meg néha kesze-kusza. Egyszer meg lehet nézni szerintem.

Ragemarci   2016. 01. 02.

del Toro azért az egyik kedvencem, mert nem csinál ugyan mostanában zseniális filmeket, de az adott zsánerrel olyan mértékben tud szimbiózisba kerülni, hogy az csoda. Kár, hogy a külcsín mellett a belbecs itt is vékony. A zene és az atmoszféra viszon... több»

Evcsi95   2016. 10. 01.

Egész jónak találtam. Magát a filmet, a korábrázolást, a szereplőket, minden eltalált a rendező.

authorgirlll   2017. 12. 30.

A kivitelezés zseniális, de a történettől kiráz a hideg. A borzongatás szépen fokozodik ahogy haladunk előre, de végül az undorító igazság kiüt mindenkit. A romantikus szál elég jó.

Deniel   2019. 01. 06.

Nem egy átlagos film az egyszer biztos! Kicsit vontatott az eleje, illetve nehezen kezd kibontakozni, de aztán beindul a balhé rendesen! Művészi film, váltakozó hangulatú, meglehetősen beteg sztorival! Még egyszer nem nézném meg, de egyszer jó volt!