Ellen Dorrit Petersen
Henrik Rafaelsen

Thelma, egy vallásos háttérrel rendelkező norvég diáklány Oslóba költözik, ahol beleszeret egy másik lányba. S miközben szégyenérzettel terhelt szexuális ébredését éli meg, Thelma felfedezi, hogy természetfeletti képességgel és erővel rendelkezik. (Vertigo Media… Több

Rendező: Joachim Trier
Forgatókönyvíró: Eskil Vogt, Joachim Trier
Ország: Svédország, Franciaország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2018.01.18.

2021.08.23 Ildikó Bacskai

Horrornak semmiképpen nem mondanám, sokkal inkább egy nagyon finom művészfilm sötét elemekkel. A film egyrészt egy fiatal nő küzdelmét mutatja be, másrészt szerintem egy elég erős társadalomkritika is egyben. A zenék, képek és hangulat miatt többször... Több

2018.01.16 alexxx

Nagyon erősen kezdődik az idei mozis év. Floridai álom, A legsötétebb óra és a Thelma. Három egészen kiváló film a maguk műfajában. A Thelma egy pszichológiai, természetfeletti dráma lebilincselő történettel és remek alakításokkal. Nem bántam meg, hogy elmentem rá, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

2017.12.27 indingo

Az ilyen északi filmek mindig nagyon lassan indulnak be, na ez még annál is lassabban. Az alapsztori tetszett, de kevés történés volt benne. Akadtak szép és érdekes megoldások, de így is csak közepes.

2018.05.12 BoBamburg

Majdnem f@sz@ film lett ez, de mégse. Szép, okos, hangulat és látvány világ oké, de mégis kevés. Sokszor indokolatlanul lassú a történet, és a végére se áll össze egy akkor katarzissá, hogy azt mondjam: HÚHA! Egyszer érdemes megnézni, de felejthető alkotás.

2018.03.30 Bazzzsi

Olyan se füle se farka történet. Volt benne potenciál, de a közepénél leült a történet és csak úgy lógott a levegőben az egész. A készítők se tudták, hogy zárják le.

A film összbevétele 147 391 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 867 185 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 574 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joachim Trier rendező ugyan nem arra az egyetemre járt, amelyre Thelma a filmben, de mivel a barátai ott tanultak, rengeteget lógott ott Trier is.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2018. 02. 28.)
Szuperhősünk, Sigmund Freud
A Thelma egy mélységesen erotikus mese a szeretethiányról és az első, nagy, kontrollálhatatlan szerelemről. SOÓS TAMÁS KRITIKÁJA. Több

(2018. 03. 29.)
Leszbikus szeretők boldog ölelésével hiteti el velünk Joachim Trier, hogy ez a dráma happy enddel végződik. Több

Értékelés: 6.5/10
(2018. 02. 28.)
Csupán a benső gondolatvilágának gyenge – vagy talán túlzottan rejtett? – bemutatásával kerüli ki azt a lehetőséget, hogy igazán nagy filmmé válhasson. Kár érte.

Értékelés: 65/100 Több

(2018. 01. 17.)
A Thelma egy sötét, feszes és erotikus alkotás, amely a szigorú dogmák és az önmagunk elfogadása közötti feszültséget hangsúlyozza ki egy lány történetén keresztül, de megcsavarja az „egyszerűnek” induló sztorit természetfeletti és misztikus elemekkel, egy igazán jellegzetesen ábrázolt alkotást eredményezve. 90/100 Több

(2018. 01. 24.)
Egy jobb világban így nézne ki egy tisztességes szuperhős-eredettörténet. 90/100 Több