Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Thelma

Timcsi   2020. 09. 12.

Az északi hatás nagyon jót tett a filmnek. Én megnéznék belőle egy második részt is, amikor a lány már a képességének valós tudatában van és használja is azt.

indingo   2017. 12. 27.

Az ilyen északi filmek mindig nagyon lassan indulnak be, na ez még annál is lassabban. Az alapsztori tetszett, de kevés történés volt benne. Akadtak szép és érdekes megoldások, de így is csak közepes.

NGN   2019. 12. 23.

Drámának és horrornak is gyenge. Olyan érdekes felütése van a filmnek, ha volt is mondanivalója akkor az elveszett útközben.

alexxx   2018. 01. 16.

Nagyon erősen kezdődik az idei mozis év. Floridai álom, A legsötétebb óra és a Thelma. Három egészen kiváló film a maguk műfajában. A Thelma egy pszichológiai, természetfeletti dráma lebilincselő történettel és remek alakításokkal. Nem bántam meg, hogy elmentem rá, és mindenkinek csak ajánlani tudom.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Ez a természetfeletti képesség bemutatása nem igazán volt kidolgozva a filmben. Persze kellett hagyni valami ismertlenséget, de így csak lebegett ez a szál.

Bazzzsi   2018. 03. 30.

Olyan se füle se farka történet. Volt benne potenciál, de a közepénél leült a történet és csak úgy lógott a levegőben az egész. A készítők se tudták, hogy zárják le.

Queenakasha   2018. 03. 18.

Ha valamit nem tudok befogadni, akkor azok a szupererős marhaságok. A melegek reklámozása is kezd uncsi lenni.

Ellen Dorrit Petersen
Henrik Rafaelsen

A film összbevétele 147 391 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 867 185 forintot termelt. A hazai mozik összesen 3 574 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Joachim Trier rendező ugyan nem arra az egyetemre járt, amelyre Thelma a filmben, de mivel a barátai ott tanultak, rengeteget lógott ott Trier is.

Gyönyörű a fényképezés és hátborzongató a zene. De ez a férc történet csúnyán belerondított a teljes képbe.

6/10 több»

A Thelma egy sötét, feszes és erotikus alkotás, amely a szigorú dogmák és az önmagunk elfogadása közötti feszültséget hangsúlyozza ki egy lány történetén keresztül, de megcsavarja az „egyszerűnek” induló sztorit természetfeletti és misztikus elemekkel, egy igazán jellegzetesen ábrázolt alkotást eredményezve. 90/100 több»

Egy jobb világban így nézne ki egy tisztességes szuperhős-eredettörténet. 90/100 több»