A fekete ruhás nő (2012)

The Woman in Black

indingo   2016. 02. 18.

Nekem tetszett szeretem az ilyen sötét tónusú filmeket. A díszlet, a hangulat nagyon hűvös és talán először nem Pottert láttam, hanem Radcliffet. Olvastam a könyvet is és túl sok közük nincs egymáshoz.

dulkap   2015. 07. 19.

Egy sima kísértetes mozi, az ilyen típusú filmek összes unalomig ismételt kliséjével. Valljuk be ijesztgetni nem nagy művészet, vágás és hang kérdése. Azonban itt elfordulnak jobb pillanatok és ötletes megoldások is ezen a téren és néha még egy kis feszültség is van a levegőben. A film hangulata valóban dob az összhatáson, mert el kell ismerni a történet sablonos, a színészi játékok elmegy kategória, amiben Hinds egy kicsit kiemelkedik. Viszont Radcliffe-t nézve nekem még mindig HP jut róla eszembe.
A négyest ugyan nem éri el és a vége is kicsit erőltetett nekem, de kellemes meglepetés és műfaján belül bőven nézhető a gyengébb kezdés ellenére is.

Deku   2017. 09. 24.

Nem volt gond ennél a filmnél szinte semmivel, nagyon jól lettek összeállítva a karakterek csak sajnos ez a történet így ahogy volt engem nem tudott elbűvölni. Személy szerint én nem javaslom senkinek.

Szilonka   2017. 10. 17.

Különleges hangulatú misztikus film, igazi csemege. A látványt nagyon eltalálták a készítők, végig volt benne valami bizonytalanság, ami érdekessé tette a sztorit.

TomÁcs   2016. 05. 07.

Egyszer meg lehet nézni, szép a képi világa. A könyvtől több tekintetben is lényegesen eltér, de élvezhető film.

Ciarán Hinds
Ciarán Hinds
Janet McTeer
Daniel Radcliffe

A forgatókönyv megírására Mark Gatisst (Sherlock) is felkérték, ő azonban visszautasított az ajánlatot.

(ps )

A filmben látható zenélő dobozok és gyermekjátékok nem utánzatok, egytől-egyig egy gyűjtő kollekciójának darabjai.

(ps )

A filmben szereplő kisfiú, Kipps fia, a valóságban Daniel Radcliffe keresztfia.