A fekete ruhás nő (2012)

The Woman in Black

BoBamburg   2020. 07. 23.

Annak idején láttam ezt a filmet egyszer és úgy rémlett egész jó. Aztán nemrég megvettem a film alapjául szolgáló regényt, ami meg kell mondjam, alulmúlta az elvárásaimat. Aztán nem maradt más hátra, mint újra nézni a filmet, ami azért másodjára nem érintett már olyan mélyen, habár tény, hogy egy egész kellemes gótikus horror.

indingo   2016. 02. 18.

Nekem tetszett szeretem az ilyen sötét tónusú filmeket. A díszlet, a hangulat nagyon hűvös és talán először nem Pottert láttam, hanem Radcliffet. Olvastam a könyvet is és túl sok közük nincs egymáshoz.

dulkap   2015. 07. 19.

Egy sima kísértetes mozi, az ilyen típusú filmek összes unalomig ismételt kliséjével. Valljuk be ijesztgetni nem nagy művészet, vágás és hang kérdése. Azonban itt elfordulnak jobb pillanatok és ötletes megoldások is ezen a téren és néha még egy kis feszültség is van a levegőben. A film hangulata valóban dob az összhatáson, mert el kell ismerni a történet sablonos, a színészi játékok elmegy kategória, amiben Hinds egy kicsit kiemelkedik. Viszont Radcliffe-t nézve nekem még mindig HP jut róla eszembe. A négyest ugyan nem éri el és a vége is kicsit erőltetett nekem, de kellemes meglepetés és műfaján belül bőven nézhető a gyengébb kezdés ellenére is.

Deku   2017. 09. 24.

Nem volt gond ennél a filmnél szinte semmivel, nagyon jól lettek összeállítva a karakterek csak sajnos ez a történet így ahogy volt engem nem tudott elbűvölni. Személy szerint én nem javaslom senkinek.

Szilonka   2017. 10. 17.

Különleges hangulatú misztikus film, igazi csemege. A látványt nagyon eltalálták a készítők, végig volt benne valami bizonytalanság, ami érdekessé tette a sztorit.

TomÁcs   2016. 05. 07.

Egyszer meg lehet nézni, szép a képi világa. A könyvtől több tekintetben is lényegesen eltér, de élvezhető film.

VvV   2018. 12. 01.

Szeretem ezt a filmet. A története nem egy nagy bumm, de valamiért mégis szívesen nézem. Láttam már vagy 4x.

Ciarán Hinds
Ciarán Hinds
Janet McTeer
Daniel Radcliffe

A forgatókönyv megírására Mark Gatisst (Sherlock) is felkérték, ő azonban visszautasított az ajánlatot.

(ps)

A filmben látható zenélő dobozok és gyermekjátékok nem utánzatok, egytől-egyig egy gyűjtő kollekciójának darabjai.

(ps)

A filmben szereplő kisfiú, Kipps fia, a valóságban Daniel Radcliffe keresztfia.

(ps)

Adrian Rawlinst, aki Daniel Radcliffe apját játssza a Harry Potter-filmekben, a Fekete ruhás nő 1989-es változatában szintén Kipps szerepében láthattuk.

(ps)

Amikor Kipps elhúzza a függönyt, három majomszobrot pillant meg. Ez egy japán szimbólum, ami azt jelenti, hogy - a buddhizmus követői - nem látják és nem hallják a gonoszt, valamint nem szólnak gonosz szavakat.

(ps)

Ciarán Hinds az egyik jelenetben egy Rolls Royce Silver Ghost típusú autót vezet.