A fekete ruhás nő (2012)

Ciarán Hinds
Ciarán Hinds
Janet McTeer
Daniel Radcliffe

Zsolt Zsolt   2021. 08. 21.

A film nem tett rám mély benyomást. Én inkább a pörgősebb filmeket szeretem, és számomra nagyon lassú volt, azért volt benne egy-két izgalmas rész.

indingo   2016. 02. 18.

Nekem tetszett szeretem az ilyen sötét tónusú filmeket. A díszlet, a hangulat nagyon hűvös és talán először nem Pottert láttam, hanem Radcliffet. Olvastam a könyvet is és túl sok közük nincs egymáshoz.

dulkap   2015. 07. 19.

Egy sima kísértetes mozi, az ilyen típusú filmek összes unalomig ismételt kliséjével. Valljuk be ijesztgetni nem nagy művészet, vágás és hang kérdése. Azonban itt elfordulnak jobb pillanatok és ötletes megoldások is ezen a téren és néha még egy kis f... több»

Deku   2017. 09. 24.

Nem volt gond ennél a filmnél szinte semmivel, nagyon jól lettek összeállítva a karakterek csak sajnos ez a történet így ahogy volt engem nem tudott elbűvölni. Személy szerint én nem javaslom senkinek.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

Átlagos misztikus horror, nagyszerű a helyszín, a történet maga kissé kiszámítható, és nem is pörög annyira, hogy végig lebilincseljen. Nem rossz, de biztosan van ebben a témában jobb is.

Szilonka   2017. 10. 17.

Különleges hangulatú misztikus film, igazi csemege. A látványt nagyon eltalálták a készítők, végig volt benne valami bizonytalanság, ami érdekessé tette a sztorit.

Bazzzsi   2017. 10. 21.

Nem egy kiemelkedő film a maga stílusában, de még így is sok mai filmet kenterbe ver. Magától a történettől sokkal többet vártam, kiszámítható volt. A helyszín hátborzongató volt.

A forgatókönyv megírására Mark Gatisst (Sherlock) is felkérték, ő azonban visszautasított az ajánlatot.

(ps)

A filmben látható zenélő dobozok és gyermekjátékok nem utánzatok, egytől-egyig egy gyűjtő kollekciójának darabjai.

(ps)

A filmben szereplő kisfiú, Kipps fia a valóságban Daniel Radcliffe keresztfia.

(ps)

Adrian Rawlinst, aki Daniel Radcliffe apját játssza a Harry Potter-filmekben, a Fekete ruhás nő 1989-es változatában szintén Kipps szerepében láthattuk.

(ps)

Amikor Kipps elhúzza a függönyt, három majomszobrot pillant meg. Ez egy japán szimbólum, ami azt jelenti, hogy – a buddhizmus követői – nem látják és nem hallják a gonoszt, valamint nem szólnak gonosz szavakat.