Bűvölet

Bűvölet

The Craft
Robin Tunney
Fairuza Balk

Négy lány kitanulja a fekete mágia tudományát és eleinte óvatosan próbálgatják új képességük határait: fiúk elcsábítása, bosszú, apróbb varázslói csalafintaságok. De egyre mélyebbre merészkednek a sötét oldalon, s hamarosan ijesztő és veszélyes dolgok… Több

Rendező: Andrew Fleming
Forgatókönyvíró: Peter Filardi, Andrew Fleming
Premier (HU): 1997.03.06.

2020.08.19 Interfectorem Sabnock

Sajnos ez úgy semmi sem lett,sem thriller,sem horror,egy gyengécske fantasy.Abból is az unalmasabb fajta.Neve Campbell a színvonalat nem segítette,sőt lesüllyedt ő is.Nem tetszett,értelmetlen,és unalmas.

2018.06.30 dailyfilmsan

A 90-es évek nagy őrülete a boszorkányság volt. Mindenki boszi akart lenni és csak úgy ontotta magából a média is a boszorkányos "remekműveket". Ez a film is egy ilyen nézettséghajhászó blockbuster lehetett 96-ban mint kb. az alkonyat csak vámpírok ... Több

2019.01.31 Owotonor

Egyszerű de jól felépített tini boszorkányos film, tele misztikummal és varázslattal, thrilleres befejezéssel, hiányoltam a durvább horror elemeket belőle.

2014.10.08 panhnedy

Szerencsére nem annyira hard fantasy a film, hogy csak egy szűkebb nézőközönségnek szólhatna. Szerintem így egész jól ki van találva. Kalandos, kicsit humoros és könnyed romantikus. Mindenből egy kicsit. Bár az alakítások nem annyira eget rengetőek, de nálam ez nem volt zavaró.

2015.05.21 Henk

Tök rendben volt a film, annak ellenére, hogy néha irtó klisés volt a sztori. Összességében persze a történet nincs túlbonyolítva, de így legalább nem csak a női közönséget tudja megragadni.

Faizura Balk wicca a való életben, ezért sokat segített a készítőknek abban, hogy hogyan tegyék a filmet valóságosabbá. Kapcsolatai révén pedig tudott olyan segítőket ajánlani a filmhez, akik jártasak voltak azokon a terülteken is, ahol ő kevésbé. Szerző: rbernadett

Robin Tunney parókát viselt végig a filmben, mert a forgatás megkezdése előtt egy hónappal fejezte be A zenebirodalom visszavág (1995) című filmet, aminek kedvéért kopaszra kellett borotválnia a fejét. Szerző: rbernadett