Hasznos holmik (1993)

Needful Things

JRD   2022. 05. 12.

Max von Sydow egyik legjobb alakítása. A színésztől semmilyen karakter nem áll messze, de ebben a filmben nagyon tetszett. Tagadhatatlanul jó film, noha King könyvekből a remek sztorik ellenére is gyakran vérszegény adaptációk születnek. Ármány, mély... több»

Kóborló   2020. 08. 31.

Boltot nyit az ördög

Mint oly sok horrorrajongó a világon, úgy én is kimondottan szeretem Stephen King könyveit, és ebből kifolyólag mindig érdeklődve nézem meg ezek filmes feldolgozásait. Abba most nem mennék bele, hogy a filmes adaptációi elég széles minőségi skálán ta... teljes kritika»

Gyorvik   2021. 01. 31.

A lelkedért cserébe bármit megkaphatsz

Bizony nem túl hosszú azon filmek sora, melyek a sziporkázóan realisztikus horrorokat kiötlő Stephen King tollából származó művek adaptációi, s valóban nívósak is. Természetesen tagadhatatlan az a miliő, amelyet akkor érez az ember, ha egy vaskos Kin... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 22.

Nekem nagyon tetszett, élvezetes és izgalmas filmet láttam, ami végig lekötött. Ed Harris és Max von Sydow nagyon jó választás volt, feldobta a produkciót. A technikai elemek a kornak megfelelőek voltak. Egy kifejezetten jól kivitelezett adaptáció.

harnas1207   2018. 12. 20.

Az egyik kedvenc Stephen King adaptációm. Könyvben is nagyon szerettem, és a film hozni tudta az elvárt színvonalat, ráadásul Ed Harris a főszereplő. Az ördög trükkös kis játéka igazán zseniális, el tudnék képzelni ebből egy erősen korhatáros, véres remake-et is.

petera050   2016. 10. 28.

Max von Sydow és Ed Harris remek választás volt az ellenfelek megformálására. A jobbak közül való Stephen King adaptáció, Patrick Doyle zseniális zenéje nagyon fölpörgeti.

A film alapjául szolgáló könyvet Stephen King 1991-ben írta meg, Magyarországon az Európa könyvkiadó adta ki 1993-ban.

(Kóborló )

A film forgatása 1992 novemberében kezdődött, és 1993 január közepéig tartottak.

(Kóborló )

A film rendezője Fraser Clarke Heston volt, aki a színészlegenda Charlton Heston (1923–2008) fia.

(Kóborló )

A filmnek 1996-ban készült egy tévés minisorozata is, aminek a játékideje 183 perc volt.

(Kóborló )

Alan Pangborn seriff karakterét két színész is eljátszhatta 1993-ban, két Stephen King filmadaptációban. Az egyik Michael Rooker volt a Halálos árnyékban, a másik pedig Ed Harris ebben a filmben.

(Kóborló )

A Hasznos holmik egy olyan King-feldolgozás, ami a maga idejében nem sok figyelmet kapott, de az évek során közel került ahhoz, hogy a rajongók egyik kedvencévé váljon. több»