Szent vér

Szent vér

Santa sangre

A horrorisztikus történet képkockái révén egy sérült elméjű fiú, egy féltékeny anya és egy nőcsábász apa hármasának szürrealisztikusan hátborzongató története elevenedik meg.

(erare)

Ország: Mexikó, Olaszország
Premier: 1989.05.01. | Netflix (2022.09.10.)

2019.12.11 BoBamburg

Akárcsak a Szent Hegy, ez is egy iszonyatosan elvont "mindfuck" film, ami elsőre úgy tűnik, hogy csak egy nagy, ész-nélküli örült katyvasz, valójában sokkal több annál. Erős társadalomkritika, ahol helyenként kicsit túlságosan is a az ember arcába van tolva a művészkedés, de egy nagyon is szerethető film.

2017.02.11 tilino

Nem szokványos elvont és kissé szürrealisztikus film, egy egészen más és különleges világba csöppentünk egyáltalán nem hétköznapi és a karakterek sem azok. Érdemes egyszer egy ilyen filmet is látni.

2015.10.29 dubzsu

Nagyon mély hangulatú film. Rá kell hangolódni erre a szürrealisztikus és horrorisztikus filmre. Nem a megszokott thriller, művészi és elvont elemekkel tarkított.

2016.07.04 Sniper

Szerintem ez a legjobb Jodorowsky film a művész repertoárjában. A film nem valami esztétikus és pontos képi kidolgozású, de így is nagyon erőteljes mondanivalóval bír.

2015.09.16 miki

Nekem ez a film sok volt és kaotikus. Nem is értettem mit akart mindezen színes, hangos, sejtelmes és ördögi dologgal a rendező mondani.