Méhbosszú

Méhbosszú

Prevenge

Ruth, a megözvegyült asszony héthónapos terhes, aki abban hisz, hogy még meg nem született gyermeke útmutatást jelenthet az életben. Az élet azonban nehéznek bizonyul egyedül, magzatával kialakított kapcsolata pedig aligha nevezhető egészségesnek. Ruth gyilkos ámokfutásba kezd, és eltaszít… Több

Rendező: Alice Lowe
Író: Alice Lowe
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2016.09.01.

2024.04.12 Interfectorem Sabnock

Kifejezetten érdekes volt a film! De nem túl jó!

Na vajon ki is rendezhetne a terhességről és az utolsó trimeszterről egy jó véres horrorfilmet, mint maga egy nő? Ugye? Alice Lowe írta a forgatókönyvet, és rendezte is egyben a filmet, ami azért a női rendezők körében jóval ritkább, mint férfi kollé... Teljes kritika

2016.11.06 stif

Futkosott a hideg a hátamon már a trailernél is, nekem is voltak furcsa hangulataim a terhességeim alatt, na de ez durva.

2017.02.09 mártilány

Brilliáns fekete humor.

2017.12.09 Deku

Csapnivaló lett maga a történet és a karakterek sem voltak toppon. Sokszor jártam már úgy, hogy előre belegondoltam többet egy filmbe mint amit aztán kaptam.

A film összbevétele 94 100 dollár volt (imdb.com).

Simon Abrams kritikus és szakíró pedig csak 1,5-re értékelte a filmet, és ötlettelennek nevezte.Szerző: Interfectorem Sabnock

A The Guardian két kritikusa is „iszonyatosan sikeresnek” nevezte a filmet.Szerző: Interfectorem Sabnock

A filmet a mozik először 2017. február 10-én tűzték műsorukra az Egyesült Királyságban.Szerző: Interfectorem Sabnock

A film első bemutató vetítése Cannes-ban volt 2016. május 15-én.Szerző: Interfectorem Sabnock

(2020. 05. 15.)
A visszafogott költségvetéssel operáló független jelleg túlzottan ne riasszon el senkit, mert érdekes elegy született. Több