Chucky ivadéka (2004)

Seed of Chucky

Kóborló   2020. 04. 11.

Családegyesítés

Az 1998-ban bemutatott Chucky menyasszonyával a Gyerekjáték-szériát erőteljesen eltolták a humor irányába, így némiképp kevesebb horrorelemet kaptunk, mint a széria első három résznél, de a stílusváltás sikeres volt. Talán az első Gyerekjáték-film ut... teljes kritika»

Balint   2016. 02. 13.

Engem a Rémálom 5-re emlékeztetett ezzel a film a filmben kombinációval, de remekül utal vissza a klasszikus Universal filmekre, és nagyon hangulatos lett a végén a stáblista is ;)

BoBamburg   2017. 12. 30.

Előző részeknél kicsit gyengébb lett (habár szerintem eddig a harmadik rész volt a leggyengébb), de vállalható darab.

Sheeny004   2018. 01. 20.

Vége lett a filmnek és annyit kérdeztem páromtól: "Ez meg mi a fene volt???" Ennyire egy elmebeteg filmet ritkán lehet látni. Folyton csak a gyilkolás ment, oké sorozatgyilkos baba de kérem... ez valami rémes volt, akinek nincs kötélből az idegei ne nézze meg. A film "lényege" 'öljünk meg mindenkit' :/

TPetty   2015. 11. 18.

Utáltam ezt a filmet, szerintem minden idők egyik legborzalmasabb, legelmebetegebb és legrosszabb filmje. És most finom voltam.

A 2019-ben mozikba küldött Gyerekjáték remake előtt ez volt az utolsó rész, amit a mozikban is bemutattak.

(Kóborló )

A film egyes jeleneteivel olyan klasszikus filmek előtt tiszteleg, mint az 1960-as Psycho, vagy az 1980-as Ragyogás.

(Kóborló )

A film készítői felvették a kapcsolatot az első Gyerekjáték detektívét alakító Chris Sarandonnal, hogy szerepeljen ebben a részben. Végül ezt a felkérést a színész nem tudta vállalni egyéb tévés elfoglaltságai miatt.

(Kóborló )

Quentine Tarantinonak felajánlották azt a szerepet, amit végül a filmben Redman játszott el.

(Kóborló )

A filmet 12M $-ból forgatták le Kaliforniában és Romániában.

Joe Pantoliano neve is felmerül arra a szerepre, amit végül Redman játszott el.

A filmben összesen 12-en halnak meg.

A sorozat egyetlen része, amiben nem hangzik el Chucky teljes neve, Charles Lee Ray.

A Rogue Pictures első filmje volt.

Jason Flemyng azt nyilatkozta egyszer, hogy ha egy film törölhetne a filmográfiájából, akkor az a Chucky ivadéka lenne. "Romániában, mikulásnak öltözve egy játékbaba legyilkolt és én csak arra tudtam gondolni, hogy mit csináltam rosszul az életben."