Gyerekjáték

HETEDIK   2019. 06. 24.

Nem tudom a régi milyen volt, nem is érdekel, de ez valami borzalmas lett. Majdnem háromnegyed óra telik el, mire történik valami lényeges, egy kezemen meg tudnám számolni hány brutális jelenet volt ebben a kliséhalmazban. A mai korba helyezése a babának ötletes volt, de kb. ez az összes pozitívum amit el lehet mondani erről az igen csak felejthető alkotásról!

MMcFly2015   2019. 06. 24.
A modern kor Chucky-ja

Nem sok reménnyel ültem be a moziba, hisz Chucky ,,kalandjai” már elég sok részt megéltek ahhoz, hogy kb. a tv filmek szintjére gondoljunk, ha kijön egy újabb alkotás. Őszintén, én trilógiaként vagyok otthon az egész buliban, a franchise 2000-es évek utáni darabjaitól megkíméltem magam… Viszont azon ritka filmek közé esik a 2019-es Gyerekjáték, aminek jót tett egy újrafeldolgozás. A történetet lebutították annyira, hogy tényleg csak úgy dúlnak belőle a horror klisék, mégis a jelen korhoz igazították az ikonikus babát. Nincs semmi ,,hókuszpókusz” és lélekátvitel, csak egy (okkal!?) meghibásodott – valamennyire jószándékú – Android gyerekjáték. Nem is kell több a célközönségnek, a sztori és az... több»

BoBamburg   2019. 06. 20.

Pont annyira jó, amennyire egy sok részt megélt gyilkos babás remake jó lehet. A cinegore.net nyereményjátékán nyertem rá premier elötti vetítésre jegyet, így a jegy árárt mindenképp megérte. De sajnos a történet eléggé buta, összecsapott és bárhogy próbálkoztam Chucky új külsője se nyerte el a tetszésemet. Na meg lévén, hogy 18 karikás, lehetett volna több vér és erőszak benne. De ezektől eltekintve egy szórakoztató, helyenként poénos slasher.

Filmdoki   2019. 06. 20.
Chucky, a Terminátor?

A kultikus 1988-as Gyerekjáték az évek alatt igen nagy kedvencemmé vált. Minden átgondolatlansága ellenére egy rendkívül szórakoztató horror, mely gazdagabbá tette a műfajt Chucky alakjával. Nem is kell csodálkozni a számos folytatáson, hiszen ez a vörös hajú kis gazfickó piszok szórakoztató figura. A széria azonban nem kerülhette el a manapság maximumon pörgő remake hullámot. A hír hallatán igencsak húztam a számat, és az előzetesek is egy gyenge, a mai alacsony igényekhez igazodó filmet sejtettek velem, mely véresen komolyan akarja magát venni. Ennél nagyobbat nem is tévedhettem volna. Az új Gyerekjáték egy hűsítő limonádé volt ebben a rekkenő hőségben, mely szórakoztatott, és megidézte a ... több»

Caravaggio1978   2019. 09. 29.
Ha nem aludtam volna el....

Végülis elaludtam a film végét...amit láttam belőle az egy vicc volt,de aki Gyerekjátékot néz az ezt keresi,méltó folytatása a sornak,de valahogy ötletesebbet vártam.

Brian Tyree Henry
Brian Tyree Henry
Gabriel Bateman

Hollywoodban manapság egyre ritkábban látjuk, az alkotóknak itt mégis sikerült ráérezni, hogy a cselekménynek pontosan mely elemeit módosítva nem sérül az eredeti koncepció, és még a film értéke is nő. Bár közel sem tekinthető tökéletesnek, a Gyerekjáték kétségtelenül nem az, amire számítani lehetett. több»

A Gyerekjáték-sorozatot tehát rendkívül jó érzékkel újították meg, amely minden hibájával együtt egy kellemes csalódás. több»

A rendezés a játékidő nagyobb részében tudatos és magával ragadó, és ugyanez mondható el a történetvezetésről is. több»

A film összbevétele 29 095 280 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 26 164 700 forintot termelt. A hazai mozik összesen 17 145 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az eredeti Gyerekjáték én annak folytatásainak alkotói úgy döntöttek, hogy egy különálló minisorozatban folytatják a karakter történetét, mivel a reboot készítése egyáltalán nem keltette fel az érdeklődésüket.

A Gyerekjáték ugyanazon a napon kerül a mozikba, mint a Toy Story 4. A dolog érdekessége, hogy mindkét film főszereplői olyan játékok, akiknek a gazdája egy Andy nevű fiatal fiú.

Nem ez az első alkalom, hogy Mark Hamill Chuckyt szinkronizálja. A színész kölcsönözte ugyanis a karakter hangját a Robot Chicken című sorozat "Plastic Buffet" című epizódjában.