Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Hívatlanok 2: Éjjeli préda (2018)

The Strangers: Prey at Night

Lewis Pullman

Sabnock Sanatory   2020. 09. 06.

Kifejezetten rossz és unalmas home invasion mozi.Lassan tér magához,és durrogtatja a kliséket rendesen.a maszkos,ijesztgetős,és a végén megölős filmekben azért több kraft kellene hogy legyen.Béna,és szánalmas,úgy mint a színészek.

mamiéstöti2   2018. 10. 28.

Megmondom őszintén, hogy nem emlékszem már az 1. részre, úgyhogy nem hagyott mély nyomot bennem, de gondoltam miért is ne nézhetném meg a folytatást. Nem húzták-vonták túl a filmet felesleges felvezetéssel, egyből a közepébe csaptak. A gyilkolás indo... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2018. 05. 05.

Személy szerint jóval többet vártam ettől a filmtől, látván az 1. részét. Tipikus átlagos horrorfilmről van szó, amit barátnővel otthon, péntek este egy tál popcornnal. Voltak benne jó kis látványos parázs jelenetek de többnyire kiszámítható volt a film és messze alul múlja az elődjét.

HercegPeter   2019. 01. 22.

Ahogy az első rész, ez sem volt egy komoly alkotás. Viszont egyértelmű, hogy egy ilyen filmből folytatás készül. Arra éppen elég. Nekem már az is furcsa, hogy 10 évet vártak vele. A két részben annyi a közös, hogy mindkettő kapott egy nevesebb női fő... több»

7ETEDIK   2018. 04. 01.

Az előzetes többet ígért, bár van benne néhány durvább és ötletesebb rész, főleg a medencés jelenet és az alatta futó Bonnie Tyler sláger különösen tetszett. De mindezt leszámítva egy kliséktől hemzsegő egyszer nézős horror szösszenet lett csak belől... több»

alexxx   2018. 03. 04.

A folytatás nem igazán tud túllépni az első rész árnyékán. Egy nagyon egyszerű , könnyen fogyasztható horror, ami nem igazán bővelkedik eredeti elemekben, de a zsáner kedvelői valószínűleg megtalálják benne a számításaikat. Az biztos, hogy megvannak a maga erős pillanatai, de sokkal többet nem tud felmutatni.

BoBamburg   2018. 10. 22.

Kuka az egész film ahogy van. Az első rész jó volt a maga módján, de másodjára nem sikerültek a dolgok. Rém unalmas és béna, Klasszikusan az a film, mikor minden karakter azt csinálja amit nem kéne. Végén az égő autós üldözés vagány volt, de édes kevés.

A film összbevétele 31 039 126 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 363 720 forintot termelt. A hazai mozik összesen 15 302 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az első és a második rész elején is láthatjuk a feliratot, hogy "igaz történet alapján". Nem tisztázott azonban, hogy mi inspirálta a filmet valójában. Bryan Bertino úgy nyilatkozott, hogy részben saját gyermekkori történeteiből, részben Charles Manson bandájának gyilkosságaiból gyúrta össze a filmet.

A film egy-egy jelenetben megidézi Spielberg Párbaj és Carpenter Christine című munkáját.

Eredetileg a film az első rész túlélőjével, Liv Tylerrel nyitott volna, ám Bryan Bertino forgatókönyvét jelentősen átdolgozták (Ben Ketai írót kérték fel a feladatra), így ez a terv nem valósult meg.

A filmet forgalmazó MGM komoly elvárásokat támasztott a filmmel szemben, ugyanis a produkció rendezője, Johannes Roberts készítette az a 47 méter mélyen című horrort is, mely 2017-ben az év legnagyobb bevételű indie filmje lett.

Az első részt író és rendező Bryan Bertino ezúttal csak a forgatókönyv megírásából vette ki a részét.

Röviden: a műfaj szerelmeseinek nagyon ajánlott, ám a „potyahorror-nézők” is szerencsét próbálhatnak vele, főleg mert az első rész ismerete nélkül is lazán megtekinthető. 7/10 több»

A Johannes Roberts által rendezett Hívatlanok 2.: Éjjeli préda című film nem lesz új horror klasszikus, de az biztos, hogy egyszeri mozis élménynek tökéletesen megfelel. 75/100 több»

Az idén tízéves, korrekt home invasion horrorhoz Johannes Roberts (47 méter mélyen) a nyolcvanas évek slasherjei előtt tisztelgő folytatást rendezett. Ötletnek nem volt rossz. 50/100 több»