Az

HannaK   2020. 09. 23.

Kettős érzéseim vannak a filmmel kapcsolatban, mert szerintem jobb lett mint az eredeti, bár ez főként az elmúlt éveknek és a sokat fejlődött technikának köszönhető. De valahogy mégis hiányérzet volt bennem miután megnéztem. Az sem volt jó ötlet, hogy éveket kellett várni a kövi részre.

Kóborló   2019. 08. 29.

Hát akkor lebegjünk!

Régebben fanatikus Stephen King rajongónak mondhattam volna magamat, de az elmúlt évek során mintha kissé megkopott volna nálam a Mester renoméja. Talán ezért is örültem közel két évvel ezelőtt annak a hírnek, hogy végre filmre viszik az egyik számom... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 20.

Az első jelenet pazar és sokáig ez tartotta bennem a lelket, de az ifjúsági regény mellékvonalon kívül a többi nem sokat ért benne sajnos.

Puncs   2019. 03. 20.

A horrorfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de ez egész jó. Engem odaszegezett a képernyő elé, kevés üres járat van benne. Nekem végig izgalmas volt, és volt jó néhány jelenet, amitől rendesen megijedtem, bár én nem tartozom a nagy horror fogyasz... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 30.

Horrornak kevés...

Horrornak kevés, de így is működik. Röviden tömören így tudnám összefoglalni az új AZ-t, amely természetesen ijesztőbbre sikeredett, mint a ’90-es eredeti, de úgy tűnik, sikerült megedződnünk abban a tekintetben, hogy egy horrorfilm nézése során mitő... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 09. 29.

Egész hosszú és látványban gazdag filmet sikerült kidobniuk a rendezőnek, íróknak. De ha már horror műfajról van szó, akkor több félelmet vártam volna a moziban, valamint több halált. Valamint a bohóc szinkronhangja sem volt valami félelmetes, de ezeket leszámítva jól összehozták a művet.

indingo   2017. 10. 04.

Láttam az eredeti filmet és így valahogy sok újat nem adott a film. Tetszett a 2017-es verzió, de valamit még hiányoltam. Kíváncsi leszek a 2. részre is.

Jack Grazer
Chosen Jacobs
Chosen Jacobs
Andy Muschietti

A film összbevétele 700 381 748 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 422 739 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 302 743 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2017-es megjelenésének évében további két Stephen King filmadaptáció is készült, A Setét torony és a Gerald's Game.

(Kóborló )

Derry városát a kanadai Ontarioban, Port Hope-ban alakították ki. Ebben a városban forgatták Stephen King 1999-es minisorozatát, az Évszázad viharát is.

(Kóborló )

Bill Skarsgård egy interjúban elmondta, hogy a film kezdetén a bohóc sminkjét közel 5 óra alatt készítették el a sminkesek, majd, ahogy haladt a forgatás, már csupán 2 órára volt szükségük.

(Kóborló )

A film sikere miatt 2017-ben Amerikában a legtöbbet eladott jelmez Halloweenkor Pennywise maszkja volt.

(Kóborló )

A film korai szakaszában Beverly szerepére nagyon esélyes volt Chloë Grace Moretz, de mivel a film előkészületei nagyon elhúzódtak, a színésznő 19 évesen már túl idős volt a karakterhez.

(Kóborló )

Már a kezdetekben is két részben gondolkodtak a filmmel kapcsolatban; részben a könyv terjedelme miatt (ami 1138. oldalas), részben pedig azért, mert a könyvet is két kötetben jelentették meg.

(Kóborló )

A film hét évig volt fejlesztés alatt, mielőtt a tényleges forgatás elkezdődhetett.

(Kóborló )

A film első előzetesét 24 óra alatt több mint 197 millióan nézték meg a Youtube csatornán, ami 2017-ben világrekordnak számított.

(Kóborló )

Pennywise szerepére esélyes volt Hugo Weaving is.

(Kóborló )

A film rendezésére bejelentkeztek a Duffer testvérek is, de végül a forgalmazó stúdió nem ment bele a testvérpár szerződtetésébe, mivel mindenképp olyan rendezőben gondolkodtak, aki ismertebb náluk. Mikor a Duffer testvérek megtudták, hogy nem rendezhetik meg a filmet, egyből elkezdték készíteni a számukra nagy áttörést jelentő sikersorozatot, a Stranger Things-et.

(Kóborló )

Az AZ egy tisztességes horrorfilm lett, azonban sajnos nem sikerült felérnie az elődjéhez. 70/100 több»

Valószínűleg azoknak sokkal jobban fog tetszeni az „Az”, akik nem ismerik a regényt, mivel emiatt sokkal objektívabban tudják majd megítélni a filmet. Én, mint King rajongó egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni a zseniálisan megírt regénytől, de ahogy a premier előtti vetítésen ültem azt láttam, hogy a közönség nevetett, szomorkodott és sokszor félt is, és ami a legfontosabb átélték ezt az igazán különleges kalandot. Azt hiszem ennél több nem is kell. 7,5/10 több»

Nem lufi! Műfaji klasszikus aligha válik belőle, ám hatásos-míves blockbusternek éppúgy első osztályú, mint értő, tényleg csak kicsit pontatlan Stephen King-adaptációnak. 90/100 több»