Játssz egy Kodak Extráért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az

(It)
Az

machata1993  2017. 09. 11.

Jó kis egyben lévő film. Két dolog nem tetszett benne. Az egyik a bohóc szinkron hangja, valami hasonlót tudtam volna elképzelni, mint a 1990-es verzióban Tim Curry karakteresebb mélyebb hangját. A másik pedig a néhol eltúlzott animálások amik részben komikussá tették a filmet, mint inkább félelmetessé. Érdekesség, hogy látható a film egyik jelenetében "A nightmare on the elm street" felirat. Haza érek kapcsolgatom a tv-t és látom, hogy a Paramount channelen az 1990 es IT megy utána pedig a Rémálom az elm utcában. Illuminati comfirmed :D.

Barnabás Fülöp Soós  2017. 11. 26.

Első horrorom volt, de szerintem nagyon király !Remek a sztori,vizuálisan is nagyon jó volt,szerintem remek adaptáció!Várom a 2. részt! Ui.: a bohoc hangja tényleg gagyi volt.

ArpiHajdu és Réci  2017. 09. 30.

Horrornak kevés, de így is működik. Röviden tömören így tudnám összefoglalni az új AZ-t, amely természetesen ijesztőbbre sikeredett, mint a ’90-es eredeti, de úgy tűnik, sikerült megedződnünk abban a tekintetben, hogy egy horrorfilm nézése során mitől ijedünk meg, s mitől nem. Afelől nincs kétségem, hogy a Bill Skarsgard-féle Pennywise is egy ikonikus bohóc lesz az idők folyamán, akárcsak a Tim Curry-féle, de az új AZ nem ettől vált különlegessé számunkra. A filmet egyértelműen az ügyesen megírt gyerekkarakterek emelik az átlag horrorok fölé. Szinte mindegyik gyerekszereplőnek nagyszerű dumája van, de az én kedvencem egyértelműen Eddie, aki állandóan problémázik azon, hogy valami betegséget fog elkapni. Ezen kívül mindegyikük egy-egy személyiségtípust testesít meg, így ügyesen érte el King, hogy mindenki azonosulni tudjon valamelyikükkel. Az eredeti AZ rengeteg hibája ellenére, szintén ügyesen építette fel a gyerekkaraktereit, így örülök, hogy ezen a téren az új filmben sem kellett csalódnom. S itt érdemes kitérni a magyar szinkronra is, amely meglepően jól sikerül, ugyanis a film humoros részeit nem csekély részben a jó dialógusoknak köszönhetjük. De térjünk rá egy ilyen zsánerű alkotás lényegére: mennyire ijesztő az új bohóc, s hogyan fejlődött a film az eredetihez képest? Erre azt kell mondanom, hogy nem annyival ijesztőbb, mint amire számítottam. Én legalábbis egyetlen olyan jelenetet tudok megemlíteni, amely zsigeri szinten parás volt, illetve többször előfordul, hogy Pennywise egy-egy „hirtelen felbukkanása” kissé megugratja a nézőt a fotelben, de a legtöbbre azért fel vagyunk készülve. Az új film viszont ügyesebben kezeli a Georgie-féle történetet, kicsit nyíltabban belelátunk Beverly és az apja beteges kapcsolatába, Henry agressziójának a legfőbb okára is fény derül, valamint a „lebegés” motívumára is pontosabb magyarázatot kapunk, mint az előd esetében (sőt, a Warner az egész marketing kampányát a lebegésre és a vörös lufira építette fel, egyszerűen, de nagyszerűen). Az említett témák számomra felszínesen voltak érintve a Tim Curry-féle filmben, így egy újabb piros pont az új Az-nak. A legnagyobb problémám azonban magával a bohóccal van, aki számomra még mindig több esetben nevetséges, mint amennyi még beleférne egy jól sikerült és tényleg a zsigerekre ható horrorfilmbe. Aki azért vált jegyet a filmre, hogy közel két és fél órán keresztül féljen, az valószínűleg csalódni fog. Ettől függetlenül nem lett rossz az új AZ, csak a 18-as karika valahogy túlzásnak tűnik (az viszont biztos, hogy ha lesz rendezői változat, akkor nagyon kíváncsi leszek, mit vágtak ki a mozifilmből). Summázva: szórakoztatónak szórakoztató, ijesztőnek már kevésbé ijesztő Stephen King művének új feldolgozása, de azért bízom abban, hogy egy ilyen első rész után egy valamire való folytatás fog készülni, amely választ ad a mostani film nem csekély számú nyitott kérdésére. Az osztályzatomhoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy a nagyszerű gyerekkaraktereknek köszönhetően mozdult el az „átlagosról” a „jóra”.

veresszsoltika  2017. 09. 13.

Az eredeti Stephen King könyv változatát nem múlja felül ez a film adaptáció, de mindenképp érdemes megnézni, mert maradandó és izgalmas élményben lehet részünk a film láttán.

Karminca  2017. 10. 18.

Az en személyes véleményem az, hogy ez a film elkepesztően unalmas. Gagyi. Abszolút nem kötött le. Ha ez horror, akkor abból is a vicc kategória, legalábbis számomra.

Andrés Muschietti
Andy Muschietti
Andy Muschietti
Jack Grazer
Chosen Jacobs
Chosen Jacobs
Filmsomnia.hu - AZ
Az AZ egy tisztességes horrorfilm lett, azonban sajnos nem sikerült felérnie az elődjéhez. 70/100
Movieaddicts: AZ
Valószínűleg azoknak sokkal jobban fog tetszeni az „Az”, akik nem ismerik a regényt, mivel emiatt sokkal objektívabban tudják majd megítélni a filmet. Én, mint King rajongó egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni a zseniálisan megírt regénytől, de ahogy a premier előtti vetítésen ültem azt láttam, hogy a közönség nevetett, szomorkodott és sokszor félt is, és ami a legfontosabb átélték ezt az igazán különleges kalandot. Azt hiszem ennél több nem is kell. 7,5/10
VOX.hu - Az
Nem lufi! Műfaji klasszikus aligha válik belőle, ám hatásos-míves blockbusternek éppúgy első osztályú, mint értő, tényleg csak kicsit pontatlan Stephen King-adaptációnak. 90/100

A gyerekszínészek számára a forgatás előtt egy felkészítő tábort szerveztek, amelyen például olyan alapvető dolgokat tanítottak nekik, hogyan kell biciklizni.

Könnyen beazonosítható a filmben, hogy 1989-ben játszódik a történet: a helyi mozi ugyanis éppen a Halálos fegyver 2-t és a Batmant játssza. (az eredeti történetben és a minisorozatban is az 50-es években játszódik a gyerekek köré szőtt rész).

Amikor kiderült, hogy Will Poulter időegyeztetési problémák miatt nem tudja elvállalni Pennywise szerepét, a stúdió Tilda Swintonnal kezdett el tárgyalni, ám a színésznő sem tudta szabaddá tenni magát a forgatás idejére.