Az

mamiéstöti2   2018. 01. 20.

Az első jelenet pazar és sokáig ez tartotta bennem a lelket, de az ifjúsági regény mellékvonalon kívül a többi nem sokat ért benne sajnos.

Puncs   2019. 03. 20.

A horrorfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de ez egész jó. Engem odaszegezett a képernyő elé, kevés üres járat van benne. Nekem végig izgalmas volt, és volt jó néhány jelenet, amitől rendesen megijedtem, bár én nem tartozom a nagy horror fogyasztók közé. A bohóc pont annyira félelmetes, mint amennyire lennie kell, és a srácok is nagyon szerethetők. Mindössze annyi hiányérzetem volt, hogy jobban rámehettek volna a bohóc előzménytörténetére.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 30.
Horrornak kevés...

Horrornak kevés, de így is működik. Röviden tömören így tudnám összefoglalni az új AZ-t, amely természetesen ijesztőbbre sikeredett, mint a ’90-es eredeti, de úgy tűnik, sikerült megedződnünk abban a tekintetben, hogy egy horrorfilm nézése során mitől ijedünk meg, s mitől nem. Afelől nincs kétségem, hogy a Bill Skarsgard-féle Pennywise is egy ikonikus bohóc lesz az idők folyamán, akárcsak a Tim Curry-féle, de az új AZ nem ettől vált különlegessé számunkra. A filmet egyértelműen az ügyesen megírt gyerekkarakterek emelik az átlag horrorok fölé. Szinte mindegyik gyerekszereplőnek nagyszerű dumája van, de az én kedvencem egyértelműen Eddie, aki állandóan problémázik azon, hogy valami betegséget ... több»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 09. 29.

Egész hosszú és látványban gazdag filmet sikerült kidobniuk a rendezőnek, íróknak. De ha már horror műfajról van szó, akkor több félelmet vártam volna a moziban, valamint több halált. Valamint a bohóc szinkronhangja sem volt valami félelmetes, de ezeket leszámítva jól összehozták a művet.

indingo   2017. 10. 04.

Láttam az eredeti filmet és így valahogy sok újat nem adott a film. Tetszett a 2017-es verzió, de valamit még hiányoltam. Kíváncsi leszek a 2. részre is.

Jack Grazer
Chosen Jacobs
Chosen Jacobs
Andy Muschietti

Az AZ egy tisztességes horrorfilm lett, azonban sajnos nem sikerült felérnie az elődjéhez. 70/100 több»

Valószínűleg azoknak sokkal jobban fog tetszeni az „Az”, akik nem ismerik a regényt, mivel emiatt sokkal objektívabban tudják majd megítélni a filmet. Én, mint King rajongó egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni a zseniálisan megírt regénytől, de ahogy a premier előtti vetítésen ültem azt láttam, hogy a közönség nevetett, szomorkodott és sokszor félt is, és ami a legfontosabb átélték ezt az igazán különleges kalandot. Azt hiszem ennél több nem is kell. 7,5/10 több»

Nem lufi! Műfaji klasszikus aligha válik belőle, ám hatásos-míves blockbusternek éppúgy első osztályú, mint értő, tényleg csak kicsit pontatlan Stephen King-adaptációnak. 90/100 több»

A film összbevétele 700 381 748 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 422 739 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 302 743 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2017-es megjelenésének évében további két Stephen King filmadaptáció is készült, A Setét torony és a Gerald's Game.

(Kóborló )

Derry városát a kanadai Ontarioban, Port Hope-ban alakították ki. Ebben a városban forgatták Stephen King 1999-es minisorozatát, az Évszázad viharát is.

(Kóborló )

Bill Skarsgård egy interjúban elmondta, hogy a film kezdetén a bohóc sminkjét közel 5 óra alatt készítették el a sminkesek, majd, ahogy haladt a forgatás, már csupán 2 órára volt szükségük.