It
Jack Grazer
Chosen Jacobs
Chosen Jacobs
Andy Muschietti

Egyenként eltűnnek egy kisvárosból a gyerekek. Csupán megcsonkított testrészek és szervek maradnak utánuk. Derry gyászol, azután elfeledkezik a tragédiáról, csak hét gyerek képtelen kiverni a fejéből a rettegést. És a bohócot, aki talán felelős mindazért a megmagyarázhatatlan szörnyűségért, ami… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Kanada
Premier (HU): 2017.09.07.

2023.12.10 Kinga Kecskeméti

Ez nem az igazi Az!

Ez nálam gyengére sikeredett. Sokkal többet vártam tőle, nem éreztem félelmetesnek, mint ahogy beharangozták, inkább unatkoztam. Néhol zagyvaságnak is tűnt, a bohóc pedig számomra inkább nevetséges volt, mint ijesztő. Talán tiniknek megfelelne, csak hát ott az a fránya 18-as karika.

2019.08.29 Kóborló

a nap véleménye

Hát akkor lebegjünk!

Régebben fanatikus Stephen King rajongónak mondhattam volna magamat, de az elmúlt évek során mintha kissé megkopott volna nálam a Mester renoméja. Talán ezért is örültem közel két évvel ezelőtt annak a hírnek, hogy végre filmre viszik az egyik számom... Teljes kritika

2018.07.07 Artemisia

Egészen jó feldolgozása a regénynek. Bár egy-két apróbb dologtól eltekintve pontosan követi a regény cselekményét, így is érdemes volt megnézni. Kevésbé adta át a regény horroros hangulatát, de sok máshol erősebb mint a regény, pl. a karakterábrázolá... Több

Jól sikerült...A mester (KING) remélem elégedett ezzel a filmmel. Jól visszaadja a regényt, és a szörny is jól el van benne találva. Várjuk a folytatását. Jó mozi,ajánlott!

2018.01.20 mamiéstöti2

Az első jelenet pazar és sokáig ez tartotta bennem a lelket, de az ifjúsági regény mellékvonalon kívül a többi nem sokat ért benne sajnos.

A film összbevétele 700 381 748 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 422 739 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 302 743 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2017-es megjelenésének évében további két Stephen King filmadaptáció is készült, A Setét torony és a Gerald's Game.Szerző: Kóborló

Derry városát a kanadai Ontarioban, Port Hope-ban alakították ki. Ebben a városban forgatták Stephen King 1999-es minisorozatát, az Évszázad viharát is.Szerző: Kóborló

Bill Skarsgård egy interjúban elmondta, hogy a film kezdetén a bohóc sminkjét közel 5 óra alatt készítették el a sminkesek, majd, ahogy haladt a forgatás, már csupán 2 órára volt szükségük.Szerző: Kóborló

A film sikere miatt 2017-ben Amerikában a legtöbbet eladott jelmez Halloweenkor Pennywise maszkja volt.Szerző: Kóborló

(2019. 11. 25.)
Bohócöröklét
Ha a tömegmozira fazonírozott adaptáció a jump scare effektusra redukálja a komplexitást, akkor épp a film hatásossága ellen dolgozik. Több

(2017. 09. 07.)
AZ
Az AZ egy tisztességes horrorfilm lett, azonban sajnos nem sikerült felérnie az elődjéhez. 70/100 Több

(2017. 09. 08.)
Nem lufi! Műfaji klasszikus aligha válik belőle, ám hatásos-míves blockbusternek éppúgy első osztályú, mint értő, tényleg csak kicsit pontatlan Stephen King-adaptációnak. 90/100 Több

Értékelés: 7.5/10
(2017. 09. 07.)
AZ
Valószínűleg azoknak sokkal jobban fog tetszeni az „Az”, akik nem ismerik a regényt, mivel emiatt sokkal objektívabban tudják majd megítélni a filmet. Én, mint King rajongó egyszerűen nem tudok elvonatkoztatni a zseniálisan megírt regénytől, de ahogy a premier előtti vetítésen ültem azt láttam, hogy a közönség nevetett, szomorkodott és sokszor félt... Több

Értékelés: 4.5/10
(2017. 09. 11.)
AZ
Őszintén remélem, hogy egyszer Cary Fukunaga is megrendezheti saját verzióját, ami jóval sötétebb, könyörtelenebb, de ezek miatt jóval drámaibb is lesz. Mert látszik, hogy ez a világ, ez sztori tele van lehetőségekkel. Kár érte.

4,5/10 Több