Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Jack Grazer
Chosen Jacobs
Chosen Jacobs
Andy Muschietti

PadmeAmidala   2021. 07. 15.

Nem olyan nagy szám film, horrornak meg szerintem gyenge. Kicsit idegesítőek voltak Richie beszólásai (a szinkronhangja miatt inkább). A bohóc inkább vicces, mint félelmetes volt. Azt meg pláne nem értem, miért kapott 18-as karikát. Azért annyira még így sem rossz, egy 7-es pontot kap tőlem.

Kóborló   2019. 08. 29.

Hát akkor lebegjünk!

Régebben fanatikus Stephen King rajongónak mondhattam volna magamat, de az elmúlt évek során mintha kissé megkopott volna nálam a Mester renoméja. Talán ezért is örültem közel két évvel ezelőtt annak a hírnek, hogy végre filmre viszik az egyik számom... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 20.

Az első jelenet pazar és sokáig ez tartotta bennem a lelket, de az ifjúsági regény mellékvonalon kívül a többi nem sokat ért benne sajnos.

Puncs   2019. 03. 20.

A horrorfilmek nem tartoznak a kedvenceim közé, de ez egész jó. Engem odaszegezett a képernyő elé, kevés üres járat van benne. Nekem végig izgalmas volt, és volt jó néhány jelenet, amitől rendesen megijedtem, bár én nem tartozom a nagy horror fogyasz... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 30.

Horrornak kevés...

Horrornak kevés, de így is működik. Röviden tömören így tudnám összefoglalni az új AZ-t, amely természetesen ijesztőbbre sikeredett, mint a ’90-es eredeti, de úgy tűnik, sikerült megedződnünk abban a tekintetben, hogy egy horrorfilm nézése során mitő... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 09. 29.

Egész hosszú és látványban gazdag filmet sikerült kidobniuk a rendezőnek, íróknak. De ha már horror műfajról van szó, akkor több félelmet vártam volna a moziban, valamint több halált. Valamint a bohóc szinkronhangja sem volt valami félelmetes, de ezeket leszámítva jól összehozták a művet.

indingo   2017. 10. 04.

Láttam az eredeti filmet és így valahogy sok újat nem adott a film. Tetszett a 2017-es verzió, de valamit még hiányoltam. Kíváncsi leszek a 2. részre is.

A film összbevétele 700 381 748 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 422 739 845 forintot termelt. A hazai mozik összesen 302 743 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2017-es megjelenésének évében további két Stephen King filmadaptáció is készült, A Setét torony és a Gerald's Game.

(Kóborló )

Derry városát a kanadai Ontarioban, Port Hope-ban alakították ki. Ebben a városban forgatták Stephen King 1999-es minisorozatát, az Évszázad viharát is.

(Kóborló )

Bill Skarsgård egy interjúban elmondta, hogy a film kezdetén a bohóc sminkjét közel 5 óra alatt készítették el a sminkesek, majd, ahogy haladt a forgatás, már csupán 2 órára volt szükségük.

(Kóborló )

A film sikere miatt 2017-ben Amerikában a legtöbbet eladott jelmez Halloweenkor Pennywise maszkja volt.

(Kóborló )

A film korai szakaszában Beverly szerepére nagyon esélyes volt Chloë Grace Moretz, de mivel a film előkészületei nagyon elhúzódtak, a színésznő 19 évesen már túl idős volt a karakterhez.

(Kóborló )

Ha a tömegmozira fazonírozott adaptáció a jump scare effektusra redukálja a komplexitást, akkor épp a film hatásossága ellen dolgozik. több»

Az AZ egy tisztességes horrorfilm lett, azonban sajnos nem sikerült felérnie az elődjéhez. 70/100 több»

Nem lufi! Műfaji klasszikus aligha válik belőle, ám hatásos-míves blockbusternek éppúgy első osztályú, mint értő, tényleg csak kicsit pontatlan Stephen King-adaptációnak. 90/100 több»