Játssz karácsonyi ajándékcsomagért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

Az

(It)

Vélemények: Az (2017)

machata1993  2017. 09. 11.

Jó kis egyben lévő film. Két dolog nem tetszett benne. Az egyik a bohóc szinkron hangja, valami hasonlót tudtam volna elképzelni, mint a 1990-es verzióban Tim Curry karakteresebb mélyebb hangját. A másik pedig a néhol eltúlzott animálások amik részben komikussá tették a filmet, mint inkább félelmetessé. Érdekesség, hogy látható a film egyik jelenetében "A nightmare on the elm street" felirat. Haza érek kapcsolgatom a tv-t és látom, hogy a Paramount channelen az 1990 es IT megy utána pedig a Rémálom az elm utcában. Illuminati comfirmed :D.

ArpiHajdu és Réci  2017. 09. 30.

Horrornak kevés, de így is működik. Röviden tömören így tudnám összefoglalni az új AZ-t, amely természetesen ijesztőbbre sikeredett, mint a ’90-es eredeti, de úgy tűnik, sikerült megedződnünk abban a tekintetben, hogy egy horrorfilm nézése során mitől ijedünk meg, s mitől nem. Afelől nincs kétségem, hogy a Bill Skarsgard-féle Pennywise is egy ikonikus bohóc lesz az idők folyamán, akárcsak a Tim Curry-féle, de az új AZ nem ettől vált különlegessé számunkra. A filmet egyértelműen az ügyesen megírt gyerekkarakterek emelik az átlag horrorok fölé. Szinte mindegyik gyerekszereplőnek nagyszerű dumája van, de az én kedvencem egyértelműen Eddie, aki állandóan problémázik azon, hogy valami betegséget fog elkapni. Ezen kívül mindegyikük egy-egy személyiségtípust testesít meg, így ügyesen érte el King, hogy mindenki azonosulni tudjon valamelyikükkel. Az eredeti AZ rengeteg hibája ellenére, szintén ügyesen építette fel a gyerekkaraktereit, így örülök, hogy ezen a téren az új filmben sem kellett csalódnom. S itt érdemes kitérni a magyar szinkronra is, amely meglepően jól sikerül, ugyanis a film humoros részeit nem csekély részben a jó dialógusoknak köszönhetjük. De térjünk rá egy ilyen zsánerű alkotás lényegére: mennyire ijesztő az új bohóc, s hogyan fejlődött a film az eredetihez képest? Erre azt kell mondanom, hogy nem annyival ijesztőbb, mint amire számítottam. Én legalábbis egyetlen olyan jelenetet tudok megemlíteni, amely zsigeri szinten parás volt, illetve többször előfordul, hogy Pennywise egy-egy „hirtelen felbukkanása” kissé megugratja a nézőt a fotelben, de a legtöbbre azért fel vagyunk készülve. Az új film viszont ügyesebben kezeli a Georgie-féle történetet, kicsit nyíltabban belelátunk Beverly és az apja beteges kapcsolatába, Henry agressziójának a legfőbb okára is fény derül, valamint a „lebegés” motívumára is pontosabb magyarázatot kapunk, mint az előd esetében (sőt, a Warner az egész marketing kampányát a lebegésre és a vörös lufira építette fel, egyszerűen, de nagyszerűen). Az említett témák számomra felszínesen voltak érintve a Tim Curry-féle filmben, így egy újabb piros pont az új Az-nak. A legnagyobb problémám azonban magával a bohóccal van, aki számomra még mindig több esetben nevetséges, mint amennyi még beleférne egy jól sikerült és tényleg a zsigerekre ható horrorfilmbe. Aki azért vált jegyet a filmre, hogy közel két és fél órán keresztül féljen, az valószínűleg csalódni fog. Ettől függetlenül nem lett rossz az új AZ, csak a 18-as karika valahogy túlzásnak tűnik (az viszont biztos, hogy ha lesz rendezői változat, akkor nagyon kíváncsi leszek, mit vágtak ki a mozifilmből). Summázva: szórakoztatónak szórakoztató, ijesztőnek már kevésbé ijesztő Stephen King művének új feldolgozása, de azért bízom abban, hogy egy ilyen első rész után egy valamire való folytatás fog készülni, amely választ ad a mostani film nem csekély számú nyitott kérdésére. Az osztályzatomhoz pedig annyit fűznék hozzá, hogy a nagyszerű gyerekkaraktereknek köszönhetően mozdult el az „átlagosról” a „jóra”.

veresszsoltika  2017. 09. 13.

Az eredeti Stephen King könyv változatát nem múlja felül ez a film adaptáció, de mindenképp érdemes megnézni, mert maradandó és izgalmas élményben lehet részünk a film láttán.

Fairyprincess  2017. 10. 03.

Többet röhögtem ezen a horror filmen, mint egy Adam Sandler filmen.

TribeBubu  2017. 09. 17.

Amikor az első előzetesek és promóanyagok megjelentek a filmről, húztam a számat. Igaz, Krajcáros jobban hasonlított a könyvben leírtak alapján elképzelt bohócra, mint az 1990-ben készült minisorozatban, de valahogy inkább tűnt kreténnek, mint ijesztőnek. Majd eljött a premier napja... minden néző odavolt az új filmért, még a hardcore Stephen King rajongók is dicsérték és biztosították azokat, akiknek még nem volt hozzá szerencséjük, hogy hűen követi a könyv cselekményét. Erre felkaptam a fejem. Ha ennyire elnyerte minden kritikus és minden néző tetszését, csak megéri a mozijegy árát. Hát, nem. Az első megérzéseim voltak helyesek (még Krajcárost illetően is). A végeredmény egy totálisan átírt a legkevésbé sem ijesztő, klisés, de rendkívül jó humorú adaptáció lett. Vagyis vígjátéknak remek, horrornak gáz, könyvadaptációnak gyalázatos. Mindezt minden idők egyik legeredetibb és legrémisztőbb horrorkönyvéből sikerült összehozni. Nem jár a keksz. Azok pedig, akik állítják, hogy hű a könyvhöz, (volt olyan is, aki szerint az 1990-es verziónál is hűbb WTF?,) javaslom elolvasásra Stephen King Az című művét, mert erős a gyanúm, hogy valami mást olvastatok. Mellesleg a körítés kiváló lett. Szinte minden színész hozza a neki osztott karaktert (Krajcáros debilsége mellettük fájdalmas pont), a rendezés is pofás, a CGI egész vállalható, (de még mindig azt mondom, hogy horrorban nincs helye,) a zene több helyen is megindító. Ám ez mind kevés, ha mindegyik karakter és a forgatókönyv is el lett bénázva.

dulkap  2017. 09. 13.

Azt hiszem felesleges összehasonlítani az elődjével, még ha ez elkerülhetetlen is. Igazából se jobb, se rosszabb, inkább más. Nyilván vannak visszaköszönő jelenetek, de hát mégiscsak ugyanabból táplálkozik a kettő. Nos ez a feldolgozás kiválóra sikerült, még ha nem is hibátlanra. Az egész filmből árad egy jó értelemben vett tv-film hangulat, ami inkább a képi világra vonatkozik. A gyerekszínészek remek választások voltak, még ha így elsőre egyikükről sem mondanám, hogy hatalmas karrier vár rá, de kívánom mindegyiküknek. Finn Wolfhard ugyan már jó úton halad efelé és Sophia Lillisben is érzek potenciált, csak szegény nagyon hasonlít Amy Adamsre. Krajcáros szerepére is jó választás volt Skarsgard és szerencsére az elsőnek megosztott nem túl jó kép is csalóka volt. Összességében én egy kicsit több feszültséget vártam, bár így is volt benne olyan, ami megemelt a pulzusomat, pedig azért láttam már ezt-azt. De mindent egybevéve jól sikerült adaptáció, ami biztos még jobban ütött volna, ha nem láttam volna, az azóta klasszikussá vált tv-film feldolgozást. Nagyon város a folytatás és hogy kik alakítják a felnőtteket. Lenne pár ötletem…

indingo  2017. 10. 04.

Láttam az eredeti filmet és így valahogy sok újat nem adott a film. Tetszett a 2017-es verzió, de valamit még hiányoltam. Kíváncsi leszek a 2. részre is.

Laca  2017. 09. 29.

Egész hosszú és látványban gazdag filmet sikerült kidobniuk a rendezőnek, íróknak. De ha már horror műfajról van szó, akkor több félelmet vártam volna a moziban, valamint több halált. Valamint a bohóc szinkronhangja sem volt valami félelmetes, de ezeket leszámítva jól összehozták a művet.

Orosz István  2017. 09. 10.

Szerintem nagyon jól sikerült. Nekem az értelmes horror kategóriába tartozik, vannak benne parás jelenetek, a sztori is nagyon jó. Na meg némi humor is lett belecsempészve.

GedyPapa  2017. 09. 12.

Zseniális lett. Így kell remaket készíteni! Nem az a fajta film, ami indokolatlanul akar rémisztgetni, hanem mindig jól betaláltak azok a jelenetek, ahol Krajcáros feltűnik. Külön tetszett az, hogy a "Vesztesek Klubja" ilyen részletgazdagon lett kidolgozva. Ez a castingot is nagyban dicséri.

Lamboh  2017. 10. 09.

Sok jót hallottam róla, ezért megnéztem. Nem bántam meg. Jó kis horror-vígjáték volt. :D Talán a 1990-es változatot is megnézem a napokban.

Szilonka  2017. 10. 17.

Örök klasszikus, nem lehet nem kedvelni, bár az eredeti egy picit jobb lett. A története érdekes, bár sokat változtattak az eredetihez képest. Kedvet kaptam a könyvhöz is.

AngelCass  2017. 10. 17.

Érdemes megnéznie annak is aki látta az 1990-es filmváltozatot ugyanis jót tett neki a filmes technika fejlődése és, hogy többet be mertek vállalni a filmben IT ugyanis totálba nyomják ahogy tőből leharapják szegény Georgie kezét nem csak azt, hogy Dr Pool tágra nyitja száját és kecsap. Érdemes kitérni a gyerekszínészek elsőrangú játékára, persze itt sokat köszönhetünk Stephen Kingnek a jól kiforrott karakterekért.Általában a horror filmek egyféle rémisztési technikával dolgoznak mint pl. a Paranormal activity-ben a mi látjuk de a szereplők nem, de IT személyre szabottan kapjuk a frászt ugyanis minden ember mástól fél. Azért két rettegés között jót derülhetünk is Richie beszólásain vagy amúgy a banda megmozdulásain. Van benne dráma is erőteljesen egy komplex filmet kaptunk , már kiváncsian várom a folytatást

Bazzzsi  2017. 10. 21.

Én nem ismertem az eredeti filmet így nem voltak elvárásaim. Tetszett a félelmek ilyesféle megközelítése és gyerekszemmel való bemutatása. Kíváncsian várom a második részt.

MMcFly2015  2017. 09. 14.

Nem jutott el hozzám se a könyv, és se a 90-es években készült TV-film, így -szerencsére- nem volt összehasonlítási alapom, egy teljesen független filmre ültem be. Nagyon gyerekközpontú a játékidő, ami KEZDETBEN kellően szórakoztatott. Ha röviden kellene jellemeznem a moziélményt akkor: végig röhögtem az egészet, hébe-hóba pedig a hideg futkosott a hátamon. Nem is a bohóc ördögi tekintetől, hanem nagyon jól játszik a film a horror elemekkel. Mikor a srácok gyanútlanul, egy halk jelenetben követik Pennywise-t, kitűnően fent tartják a feszültséget. Ehhez hozzájárul az is, hogy a gyerekek rendelkeznek saját háttértörténettel és jellemmel, ami miatt könnyen tudunk velük azonosulni. Sajnos a jóból is megárt a sok, a végére már kezdett erőltetett lenni a gyerekbrigád. Volt egy olyan jelenet, ami számomra teljesen lerombolta azt, amit addig remekül felépített a film... (Spoiler mentesen igyekszek írni, így nem térek ki rá..) A túlzott CGI-ért is kár, szerintem sokkal félelmetesebb lett volna egyes jeleneteknél a bohóc maga a tekintetével, és fölösleges volt elbarmolni idétlen mozgásokkal. A humor (gyerekek) és a horror (Pennywise) remekül lett ötvözve, így kifejezetten szórakoztató és szerethető filmet kapunk. Ha másért nem is volt jó, de kizökkentett a mai sablonokkal teli tucathorrorokból, a maga egyediségével. Izgatottan várom a második részt, hogy a felnőtt szereplőkkel mennyire tud újítást és komolyságot vinni a történetbe.

juliS  2017. 09. 07.

Igazat kell adnom az előttem szólónak, valóban van egy nosztalgikus hangulata a filmnek, ami nekem nagyon bejön. Simán jobb lett az új AZ, mint az eredeti, félelmetes, vicces, érzelmes, a maga műfajában nem sok jobbat tudnék hirtelen említeni. Megadom neki az 5 csillagot, mert már nem lesz filmtörténeti mérföldkő, de a maga nemében mégis zseniális.

czigler.nora  2017. 10. 19.

Egyszerűen zseniális! Vicces, szórakoztató, ha kell borzongató... többször nézős, alig várom,h kijöjjön dvd-n!!! A bohóc hangjáért én sem voltam oda, de nem tudom milyen az eredeti.

koba1996  2017. 09. 26.

Remek film. Tudom ajánlani Stephen King szerelmeseinek, mert noha a könyvet nem karcolja, de egy filmes adaptációnak nem is ez a célja. Remek látványvilágot kerekít a betűtenger köré.

Bibabac  2017. 10. 02.

Jobb, mint amire számítottam Láttam az eredeti filmet is, ami nekem nagyon tetszett, bár látszott, hogy kezdetleges volt még a filmesek eszköztára. Ebben a filmben már egész más világot láthatunk, más atmoszférát teremt a látvány, mégis csalódás néhol.
A bohóc nagyon hatásos, ijesztő és hátborzongató...

vargaeszter82@freemail.hu  2017. 11. 02.

Érdekes, színvonalas film. Van benne valami plusz, ami kiemeli a kategóriájából. Többször is nézhető, látványos izgalmas film. Jó feldolgozása az eredeti Spielberg műnek.