Fekete karácsony (2006)

Black Christmas

ArpiHajdu és Réci   2019. 12. 01.

Csendes éj, véres éj

Talán nagy hibát követtünk el, ugyanis a 2006-os „remekművel” kezdtük a Fekete karácsony szériánkat, abból az egyszerű okból, hogy egy szombat késő este ezt a verziót volt a legkönnyebb előásnunk. A 1974-es officialt tudtommal eléggé szereti a közöns... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Egy jó alaptörténettel rendelkező horror, mely rejteget meglepetéseket minden néző számára, bár egy kicsit elcsépelt.

Owotonor   2019. 02. 03.

Karácsonyi maszlagba csomagolt tini-horror, ami a klasszikus történetét emeli át új megvilágitásba, karácsonyi filmnek jó volt de semmi több.

BloodyMary   2016. 11. 02.

Brutális, egy pillanatig sem unatkoztam rajta, az első perctől tele volt akcióval. A legundorítóbb karakter benne az anya, akinek állandóan lóg a cigi a szájából.

A filmben a Ms. Macet alakító Andrea Martin az 1974-es eredetiben is szerepelt (abban őt Phyl szerepében láthattuk).

A film igencsak gyenge minősége és negatív fogadtatása után az eredeti, 1974-es változatot jegyző Bob Clark elhatározta, hogy egy folytatást készít korábbi filmjéhez. Ez végül nem valósulhatott meg, mert a rendező 2007-ben autóbaleset következtében elhunyt.

A 2000-es években készült horror-újrák közül ennek volt a legkisebb bevétele.

A film 9 millió dollárból lett, 21 és fél milliót hozott vissza, a kritikusoktól negatív kritikát kapott.

A direktor tudta nélkül a Dimension Films, a forgalmazó leforgattatott olyan részleteket, amik csak a trailerbe kerültek bele, a teljes moziba nem, ám a direktor ezen kiborult.