Fekete karácsony

Fekete karácsony

Black Christmas
TomÁcs

Imogen Poots

A Halloween (2018) sikerén felbuzdulva a Blumhouse egy újabb közkedvelt horror, az 1974-es Fekete karácsony remake-jével próbál a rajongók kedvében járni. A történet a Hawthorne Főiskolán játszódik, ahol az ünnepek közeledtével az intézmény falain belül valaki a diáklányokra vadászik. A… Több

Rendező: Sophia Takal
Író: April Wolfe
Forgatókönyvíró: Sophia Takal
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Új-Zéland
Premier (HU): 2019.12.12. | Netflix (2022.01.13.)

2020.10.05 Bazzzsi

A Blumhousetól jobbakat szoktam meg. A történet jól indult, adott egy alaphangot az egésznek, de utána kicsit zavaros lett a történet, ami a végére e tisztult ki.

2019.12.14 HE7EDIK

Borzalmas. Tele üresjáratokkal, klisékkel, borzalmas színészi "teljesítményekkel", még jó adag feminizmus is van benne, mert ez mostanában olyan menő. Még jó hogy mafabos jeggyel néztem meg, mert ez a rakás sz@r egy fillért sem ért volna meg.

2020.01.31 Szilonka

Ekkora badarságot rég láttam. Mind a szereplők, a karakterek, mind a történet bántó volt.

2019.12.22 indingo

Az előzeteshez képest semmi újat vagy meglepőt nem hozott. A története elég gyenge és nekem már kicsit elegem van azokból a filmekből, ahol a csajok jól ellátják a rosszfiúk baját. Előnye, hogy rövid.

2020.09.02 Interfectorem Sabnock Nézhetetlen

Az 1974.-es Black Christmas remake-ja,ami rettenetesen rossz,élvezhetetlen,minősíthetetlen lett!A színészek egyszerűen nevetségesek,és a kivitelezés is teljesen szégyenletes!Minek kellett ez a semmi?

A film összbevétele 18 186 145 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 28 383 095 forintot termelt. A hazai mozik összesen 19 663 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez az első Fekete karácsony film melyben nem szerepel Andrea Martin.Szerző: hp

A Fekete karácsony premierjét 2019. december 13-ra időzítette a Blumhouse, ami éppen péntek 13-ra esik. Szerző: hp

Az 1974-es azonos című kanadai slasher horrort egyszer már remake-elték 2006-ban Glen Morgan rendezésében (Fekete karácsony). Szerző: hp

A film produceri teendőit a Jason Blum produkciós cége, a Blumhouse látta el, mely az utóbbi évek számos sikerhorrorját is fejlesztette. Jason Blum és a filmet rendező Sophia Takal már korábbról is ismerték egymást, ugyanis együtt dolgoztak az Into the Dark című sorozaton a Hulunak. Szerző: hp

Felkoncolni a patriarchátust
Felejthető álremake-je egy eredeti, izgalmas, és bizony feminista horrornak. Több

(2020. 01. 30.)
Egyszóval így 2019 végére kaptunk egy végtelenül felesleges, cserébe nagyon is gusztustalan és felháborító szemétkupacot, ami van annyira pofátlan, hogy mérgező üzenetét képes egy igazi horror-klasszikus hírneve mögé rejteni. Senkinek sem ajánlom ezt a filmet, aki teheti, az jó messzire kerülje el. Több

(2019. 12. 18.)
Az ambíciója értékelendő, de ezzel együtt ez sajnos egy rossz film. Több

Értékelés: 2.5/10
(2020. 05. 15.)
Nem ajánlom senkinek, kérek mindenkit, hogy nézze meg inkább az eredetit! Több

Girlpower kimaxolva
Csinált már gyenge mozit a Blomhouse is, de ekkora selejtet még nem nagyon. Több