Boldog halálnapot! (2017)

Happy Death Day

Ruby Modine
Ruby Modine

Klauka89   2021. 10. 06.

Kicsikét végállomás kategória, fogod a fejed, amikor ötödjére éli újra ugyanazt a reggelt, igazából bőven elég volt egyszer látni. És ezzel mindent elmondtam.

Deku   2018. 02. 15.

Brutálisan buta és szinte nézhetetlenné tette számomra a történet összevisszasága. Na bátran írhatom, hogy nem sűrűn láttam ehhez foghatót. Csak sajnos ez nem a jó értelemben véve kell venni. Teljesen alul teljesített a film minden téren.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Számomra elég érdekes film volt, kicsit nehezen tudtam követni, de azért lekötött. A szereposztás is jó volt.

indingo   2017. 12. 25.

Annyira nem nagy szám a film. A folyton újra induló nap nagyon unalmas, mert mindent újra mutatnak. A csaj szinkronja idegesítő, eléggé nyávogós.

ArpiHajdu és Réci   2018. 03. 24.

Meglepően jó

Számomra a Boldog Halálnapot! egy igazán pozitív csalódás. Izgalmas előzetese ellenére sem számítottam túl sok jóra tőle, hiszen a horror paródiák terén nem állunk túl jól. A Horrorra akadva filmek pl. inkább gagyik, mint ötletesek. Persze a Boldog H... teljes kritika»

Berto49   2018. 02. 24.

Javaslom, hogy a rendező, Christopher Landon azonnali hatállyal Lopkowitzra változtassa meg a nevét. Ugyanis túlzásnak tartom, hogy annyi időhurkos témájú film ötletéből „merített”. Néhány példa: „Idétlen időkig”, amiben a számomra nagyon ellenszenve... több»

HercegPeter   2018. 08. 21.

Könnyed hangvételű, szinte már horrorvígjátéknak, vagy tinithrillernek nevezhető alkotás. A történet nem kifejezetten eredeti, de legalább egyszerű, nem kell sokat agyalnunk azon, hogy megértsük. Mondhatjuk, hogy keverékfilm, hiszen olyan, mintha szá... több»

A film összbevétele 56 300 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 112 584 345 forintot termelt. A hazai mozik összesen 84 398 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ugyanaz a Tony Gardner tervezte a gyilkos baba maszkját, aki a Sikoly filmek ikonikus álarcát is.

(dailyfilmsan)

A film előzetesében a főszereplő csengőhangja 50Cent-In Da Club című száma volt, viszont a kész filmben teljesen más csengőhangot hallhatunk. Ez azért lehetett, mert a stúdió nem tudta megszerezni a dalhoz szükséges jogokat.

(respect the movies)

A film költségvetése 4,8 millió dollár volt.

(Bob)

A rendező, Christopher Landon ötlete volt a csecsemőmaszk. A direktor úgy tesztelte az ötletet, hogy ebben a maszkban ijesztegette kollégáit az irodában.

A film eredeti címe "Half to Death" volt, ezt módosították később Happy Death Day-re (Boldog halálnapot).

A Blumhouse cég újabb találékony horrorsikere tulajdonképpen egy jól előadott, szem(pilla)rebbenés nélkül lopkodós vicc, amelynek legnagyobb poénja, hogy lelke is van. KOVÁCS GELLÉRT KRITIKÁJA. több»

A Boldog halálnapot! nem más, mint egy pedánsan összerakott Sikoly hasonmás, annak majd’ minden önreflexiójától mentesen. Nincs benne semmi visszataszító, de nem is nagyon érdekes. Másfél év múlva DVD-n jól fog jönni, ha nagyobb adag ruhát kell vasalni. több»

Egyszeri szórakozásnak elmegy, egy mozijegy árát simán megéri, de többször nagy eséllyel nem fogod megnézni. több»