Fűrész 5.

Artemisia   2017. 11. 02.

Jó film lett, rosszabbra számítottam. Hoffman múltjának bemutatása nagyon érdekes volt, és még több szükséges információt közölt Jigsawról is. A játék nem volt túl izgalmas, a játékosok érdektelenek voltak, a játékvégi tanulság sem hozott nagy meghökkenést, inkább zavaró, hogy a játék megszakítja a Hoffman-sztorit. Vannak benne sablonok, kisebb-nagyobb hibák, de Hoffmant közelebb hozta, aki remek karakter, így összességében jó volt.

dulkap   2015. 07. 03.

Ez úgy rossz, ahogy van. Talán ha 5 jó perc volt az egészben. Az egészen látszik, hogy erőltetett és összecsapott. Kötelező jelleggel nem lehet jó filmet készíteni. Semmivel sem több ez a film, mint bármelyik tucat-horror, ami egyenes a tékák polcaira készül. Sajnálom hogy évről-évre életlenebb ez a fűrész. Inkább újranézem az első részt. Abban még volt eredetiség.

GedyPapa   2017. 11. 05.

Rögtön azzal kezdem, hogy csak azért adtam 4 csillagot és nem kevesebbet ennek a résznek, mert ebben van a kedvenc "játékom", aminek a végén a legaktuálisabb csattanót hallhatjuk pont a résztvevő hölgy szájából. Ami azon kívül van az eléggé kiszámítható, bár elég okos is egyben. Így jön össze a 4 csillag!

respect the movies   2018. 02. 05.

Szerintem nem volt rossz film! Az biztos hogy a Fűrész ötödik része sokkal jobb lett mint mondjuk a negyedik rész, de összességében messze elmarad az első három résztől! Valahogy én úgy gondolok a Fűrész filmekre, hogy volt egy akár klasszikusnak is mondható trilógiája (1-3), aminek volt egy nagyon jó története és egy simán vállalható lezárása! Aztán észbe kapott a forgalmazó hogy ebben még van bőven PÉNZ és gyorsan összedobtak egy folytatást (4 rész) ami talán az összes Fűrész rész közül a leggyengébb volt sok értelemben de mégsem volt annyira rossz, hogy ne robbantson kasszát a mozikan! Az 5-6-7 részt én kicsit úgy jellemezném, hogy ezt is tekinthetnénk egy trilógiának (akár középső trilógiának) aminek a negyedik rész egyfajta felvezetése volt! A Fűrész 5-re mindenképp sikerült egy érdekes forgatókönyvet készíteni (ismét Marcus Dunstan és Patrick Melton írták, akárcsak a negyedik résznél)! Nekem kimondottan tetszett ahogy összekapcsolják a történetet az első három résszel! Csapdák és vér szempontjából ismét hozza a megszokott minőséget! Sajnos a karakterek és a színészi alakítások is hozzák azt a "minőséget" amit elsősorban a negyedik résznél éreztem, miszerint hogy gyengék lettek e téren!

sabnock666   2018. 08. 25.

Szerettem az első részeket, de mostanra olyan lett, mint a mesebeli rétes, csak csűrik-csavarják...de most sok logika nem volt benne...messze nem ez a legjobb része a történetnek, amit most nem nagyon hozták közelebb a nézőkhöz!

A rendezői székbe az a David Hackl ül le, aki az eddigi négy Fűrész film látványtervezőjeként dolgozott!

(respect the movies)

A film készítői felkínáltak egy szerepet (amolyan visszaemlékezés félét) Danny Glovernek, de ő épp a Vakság című filmet készítette, ezért nem tudta vállalni eme lehetőséget!

(respect the movies)

A filmbéli Dan Erickson szerepére felkérték William Forsythe-t, de ő nem tudta vállalni a szerepet mert épp egy másik filmben szerepelt!