Álmatlanul

Álmatlanul

Non ho sonno
Videók

A kegyetlen sorozatgyilkos, A gnóm, 17 évvel elsõ gyilkosságai után visszatér és kíméletlenebb, mint valaha. Ezúttal azonban már nemcsak fiatal prostituáltakkal végez, hanem az utána nyomozókat sem kíméli. A nyugdíjba vonult Moretti felügyelõ ezért újra aktivizálja magát, mivel az egyik áldozat kisfiának korábban megígérte, hogy nem nyugszik addig, míg el nem kapja a gyilkost.

Rendező: Dario Argento
Stefano Dionisi
Stefano Dionisi
Francesca Vettori

2021.08.04 BoBamburg

Nagyon szeretem a horrorokat, de valamiért az olasz giallo filmek, meg úgy általában Dario Argento munkája (eltekintve egy-kettőtől) sosem fogott meg. Ahogy az Álmatlanul sem. Középszerű, unalmas, erőtlen.

2020.09.03 Filmbarbár

Álmatlanul és ötlettelenül

Dario Argento mintegy egy évtizeden keresztül (a 70-es évek közepétől a 80-as évek közepéig) csúcsra járatta mind a giallo (al)műfaját, mind a saját karrierjét, azonban e rövid tündöklését hosszú és keserves agónia követte/követi, és csak közepes vag... Teljes kritika

Argento a nyolcvanas évek végére elvesztette a varázsát,hiszen a giallo korszaka (sajnos) leáldozott.A Démonok 1-2,és az Opera rendezőjétől nekem ez nagyon kevés.Mintha nem találná a helyét,és ez elég sok mozijában fellelhető.Itt is.Erős közepes mozi a Mestertől.

2018.03.03 respect the movies

Középszerű

Szerintem nem volt rossz film! Jómagam kedvelem Dario Argento filmjeit, főleg amiket a 70-es és 80-as években készített! Meghatározó alakja volt ezen időszaknak a giallo műfajú filmek készítésében! Argento ezzel a filmmel akart valamilyen szinten vis... Teljes kritika

Max von Sydow ragaszkodott ahhoz, hogy a filmbeli papagájt Marcellónak nevezzék Marcello Mastroianni emlékére, akit az olaszországi forgatásai során ismert meg.Szerző: Filmbarbár

A Magyarországon megjelent Dvd borítójának semmi köze nincs a filmhez.Szerző: respect the movies

Argento ezzel a filmmel akarta visszahozni a köztudatba a Giallo műfajú filmeket. Sajnos kevés sikerrel.Szerző: respect the movies

A filmbéli gyilkos George Orwell Állatfarm című könyve alapján gyilkol.Szerző: respect the movies

Argento szeretett volna folytatást készíteni, de ez végül finanszírozási okokból soha nem készült el.Szerző: respect the movies