Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Chiara Caselli
Stefano Dionisi
Stefano Dionisi
Francesca Vettori

BoBamburg   2021. 08. 04.

Nagyon szeretem a horrorokat, de valamiért az olasz giallo filmek, meg úgy általában Dario Argento munkája (eltekintve egy-kettőtől) sosem fogott meg. Ahogy az Álmatlanul sem. Középszerű, unalmas, erőtlen.

Filmbarbár   2020. 09. 03.

Álmatlanul és ötlettelenül

Dario Argento mintegy egy évtizeden keresztül (a 70-es évek közepétől a 80-as évek közepéig) csúcsra járatta mind a giallo (al)műfaját, mind a saját karrierjét, azonban e rövid tündöklését hosszú és keserves agónia követte/követi, és csak közepes vag... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 09. 07.

Argento a nyolcvanas évek végére elvesztette a varázsát,hiszen a giallo korszaka (sajnos) leáldozott.A Démonok 1-2,és az Opera rendezőjétől nekem ez nagyon kevés.Mintha nem találná a helyét,és ez elég sok mozijában fellelhető.Itt is.Erős közepes mozi a Mestertől.

respect the movies   2018. 03. 03.

Középszerű

Szerintem nem volt rossz film! Jómagam kedvelem Dario Argento filmjeit, főleg amiket a 70-es és 80-as években készített! Meghatározó alakja volt ezen időszaknak a giallo műfajú filmek készítésében! Argento ezzel a filmmel akart valamilyen szinten vis... teljes kritika»

Max von Sydow ragaszkodott ahhoz, hogy a filmbeli papagájt Marcellónak nevezzék Marcello Mastroianni emlékére, akit az olaszországi forgatásai során ismert meg.

(Filmbarbár )

A Magyarországon megjelent Dvd borítójának semmi köze nincs a filmhez.

(respect the movies)

Argento ezzel a filmmel akarta visszahozni a köztudatba a Giallo műfajú filmeket. Sajnos kevés sikerrel.

(respect the movies)

A filmbéli gyilkos George Orwell Állatfarm című könyve alapján gyilkol.

(respect the movies)

Argento szeretett volna folytatást készíteni, de ez végül finanszírozási okokból soha nem készült el.