Péntek 13: II. rész (1981)

Friday the 13th Part 2

PadmeAmidala   2021. 08. 29.

Na ez a rész kicsit jobb lett, mint az első. Itt már végre Jason gyilkol. A szereplők nem rosszabbak, mint az első részben. Izgalmasabb is, mint az első, a végén az oltáros rész jó volt. 7/10

Sabnock Sanatory   2020. 08. 18.

Steve Miner kiválóan megoldotta a folytatást.Itt már maga Jason szabdalja fel áldozatait,igaz még nem a klasszikus maszkban,de már ő a hunyó.Erőteljes jump-cut-ok,gore jelenetek,és sötét,komor,félelmetes képsorok,torokszorító zenei aláfestéssel megsp... több»

Kóborló   2019. 06. 20.

Színre lép Jason

Az 1980-as Péntek 13. óriási siker lett mind anyagilag, mind kritikailag, ezáltal a gyártó stúdió szinte azonnal berendelte a folytatását, pedig eredetileg nem egy horror széria születése volt a célja a Paramount stúdiónak, ők kezdetben csak egy rész... teljes kritika»

Balint   2016. 02. 13.

Végre megjelenik Jason és végre elindul a legenda, habár ez a második rész én innen kezdem el számolni a sorozatot, mert az első rész inkább csak bemelegítés volt ;)

Terminátor6   2018. 06. 24.

Az első részt nálam nem tudja űberelni. Az akkor, amikor láttam az ütött, rendesen. És amikor egy filmet tulajdonképpen leforgatnak újra, azt én nem tudom, hogy pozitívumnak tekintsem-e. Ez történt ezzel a filmmel is: mivel nekem tetszett az első fel... több»

MissingnoxD   2016. 04. 15.

Na ezt a filmet hívom igazi borzongásnak. Már csak ha a film fejlécét nézem az oldalon amin Mrs.Voorhees látható elfog a borzongás. Zseniálisan jó folytatás főleg egy Horrornak! Én csak azt sajnálom hogy az előző rész főszereplője nem vállalta ennek a résznek a főszerepét is egy rajongója zaklatása miatt.

A filmben Jason karakterét két színész játszotta el, Warrington Gillette és Steve Dash. Warrington megsérült a forgatások közepe felé, ezért az eredetileg kaszkadőrének szerződtetett Dash alakította a hátralévő jelenetekben Jason karakterét.

(Kóborló )

A film legelején látható jelenetnél, ahol csak Jason lábát látjuk, a férfit egy nő alakítja, méghozzá a film jelmez tervezője, Ellen Lutther.

(Kóborló )

A film másfél millió dollárból készült el, és majdnem 22 millió dollárt hozott vissza. A kritikusoktól vegyes értékeléseket kapott.

Stan Winston maszkmester először elkezdett dolgozni a II. részen, de idő hiányában kilépett, ám a hűtőben lévő alkotás az ő keze munkája.

1980. október 3 - november között zajlott le a forgatás.