Péntek 13

Péntek 13

Friday the 13th

Az elhagyatott nyári tábort ismét megnyitják, nem törődve azzal, hogy egykor kegyetlen gyilkosságok miatt kellett bezárni. Bár az ottani lakosok szerint a helyen még mindig átok ül, a vállalkozók úgy érzik, itt az ideje pénzt csinálni. A tábort egy kis csapat jön előkészíteni, akiknek legvéresebb… Több

Forgatókönyvíró: Ron Kurz
Premier: 1980.05.09.
Több

Péntek 13  (2009)

2024.02.17 Talált Ottó Nézhetetlen

A sz@rdarab, ami szemétbe való!

Egy sz@r film, amit nem lehet klasszikusnak nevezi, mert nem is az, hanem egy égetnivaló hull*d*k, ami manapság már inkább nevetséges. Az a cicaharc a lányok között ott a végén, az valami hihetetlenül szánalmasan röhejes. Hogyan tudott ennyi fiatallal végezni, az öreg nagyi, ha egy mákszemnyi ellenállás is ennyire megviseli? Nehéz lenne a film értékeit felsorolni, mivel egyre se emlékszem, noha pár órája szenvedtem végig, először és utoljára. Nem csodálom, hogy a kritikusoknak se tetszett, de legalább megajándékozták kettő Arany Málna szobrocskával ezt a szennyet. Ráadásul ennél borzalmasabb filmzenét, talán még sohasem hallottam. Békaszonáta rovarzajjal megspékelve. És mellesleg, ez a film veszettül unalmas nulla. Összes közül a leggyengébb és legsz*rabb.

2019.06.13 Kóborló

Piros betűs nap a horror kedvelőinek

Péntek 13, a dátum, amit nemcsak a horrorfilmeket szeretők ismernek, hanem szinte mindenki, és erről a napról ezzel a dátummal szinte mindenkinek egy adott személy jut az eszébe, az pedig Jason Voorhees, a hokimaszkos erdei mészáros. Pedig az első Pé... Teljes kritika

Kevin Bacon egyik korai gyöngyszeme. Maga a film is nagyon jól eltalált, borzongató,és pörgős alkotás. Alapfilm, erősen ajánlott. Cunningham jól megcsinálta.

2019.10.14 Laca//Ho/rr/oR//

A HORROR műfaj egyik legnépszerűbb alakja, avagy a dátum, amikor Jason napot tartunk!

A Psycho, Halloween és a Texasi Láncfűrészes megnyitotta a kaput egy újfajta horrorfilm előtt, de a slasher film igazából akkor született, amikor elindult minden idők legsikeresebb horror franchise sorozata, a Péntek 13, amiről rögtön halott tinédzs... Teljes kritika

2015.06.07 Mr. Z

Nagyon szuper horror film. Mai napig emlegetett és nem is hiába hisz eredeti és izgalmas. Szórakoztató annak ellenére, hogy egy horror filmről van szó. Több hozzá hasonló kellene.

A forgatás 28 napig tartott, de még közel 10 hétig dolgoztak a készítők az utómunkálatokon.Szerző: Kóborló

A kígyós jelenet során egy valódi, élő kígyót daraboltak fel.Szerző: Kóborló

A film rendezője, Sean S. Cunningham kezdetben szerette volna szerepeltetni fiát a produkcióban Jason szerepében, de mivel a felesége nem támogatta az ötletet, elállt ettől a gondolattól. Szerző: Kóborló

Mikor először szóba került a Paramount stúdiónál, hogy filmet fognak forgatni Péntek 13 címmel, az első ember, akit leszerződtettek a készülő produkcióhoz, Tom Savini maszkmester volt.Szerző: Kóborló