Sikoly

indingo   2017. 04. 11.

Régebben biztos nagyobbat ütött, de ma már annyi féle filmet lát az ember, hogy már magasabbak az igények. Nem volt rossz, bár valami csavar azért kellett volna bele.

GedyPapa   2017. 03. 11.

Bírtam, nem volt az a "ma bevett" irgalmatlanul véres film, hanem sokkal inkább a borzongatásra és a fordulatokra ment rá. A karakterek is nagyon a helyükön vannak és egy franchise indult el ettől a filmtől, ami a Sikoly álarcokat illeti.

Deku   2017. 07. 18.

Akkoriban mikor megnéztem nagyon erősen hatott rám, hisz ez nem a brutalitásról szólt elsősorban. Inkább egy fajta belső félelmet hozott ki az emberből és végig pörgette az ember szívét.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Nekem nagyon tetszett még mai szemmel nézve is. Izgalmas, fordulatos... Amilyennek lennie kell. És nem voltak benne ilyen megmagyarázhatatlan pillanatok, hogy miért fut föl a szobába ha ott a sok szomszéd -.- nem átlagos horror az biztos 10/10

Szilonka   2017. 05. 20.

Meglepett, hogy régen tudtak olyan filmet csinálni, ahol 5 perc után nem lehet tudni, hogy ki a gyilkos. Fura volt befutott színészeket látni egy régi filmben.

David Arquette
Matthew Lillard
Matthew Lillard
Drew Barrymore
David Arquette
Neve Campbell

A film rendezője Wes Craven is feltűnik a filmben mint az iskola takarítója, ráadásul Freddy Krueger tiszteletére Freddy pulóverét és kalapját viseli a jelenetben.

(Timo93 )

Linda Blair (az 1973-as Ördögűző filmben játszotta a kislányt) szerepel a filmben mint riporter.

(Timo93 )

Mire az első Sikoly 1998-ban a magyar mozikba került, addig Amerikában már a második rész is kifutni látszott a filmszínházakban.

(ArpiHajdu és Réci )