Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Sikoly

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Meglepő, hogy amikor ezt a kommentet írom, ez a film mennyire elöl van a horrorfilmek listáján. Összességében ez nem egy rossz film, de nálam a tinihorror kategóriát (amire összeborulsz a moziban nagy félelmedben) meríti ki maximum. Se a karakterek, ... több»

indingo   2017. 04. 11.

Régebben biztos nagyobbat ütött, de ma már annyi féle filmet lát az ember, hogy már magasabbak az igények. Nem volt rossz, bár valami csavar azért kellett volna bele.

GedyPapa   2017. 03. 11.

Bírtam, nem volt az a "ma bevett" irgalmatlanul véres film, hanem sokkal inkább a borzongatásra és a fordulatokra ment rá. A karakterek is nagyon a helyükön vannak és egy franchise indult el ettől a filmtől, ami a Sikoly álarcokat illeti.

Deku   2017. 07. 18.

Akkoriban mikor megnéztem nagyon erősen hatott rám, hisz ez nem a brutalitásról szólt elsősorban. Inkább egy fajta belső félelmet hozott ki az emberből és végig pörgette az ember szívét.

dailyfilmsan   2018. 05. 26.

Jó kis horror nem túl ijesztő pont amennyire kell hogy az legyen. A kisvárosi gyilkosságok kliséjén keresztül a film felsorakoztat pár horror afrodiziákumot. Mégis a kedvencem az az iskolában lévő gondnok aki Fredie Kruger ruciban mos fel és még a n... több»

ZeroHero   2015. 05. 05.

Nekem nagyon tetszett még mai szemmel nézve is. Izgalmas, fordulatos... Amilyennek lennie kell. És nem voltak benne ilyen megmagyarázhatatlan pillanatok, hogy miért fut föl a szobába ha ott a sok szomszéd -.- nem átlagos horror az biztos 10/10

Sabnock Sanatory   2018. 08. 20.

Na igen...az újdonság ereje...az első rész hihetetlen nagyot szólt...és jól is volt összerakva...nem bonyolult cselekmény, és a színészi játékok is felejthetők,de valahogy mégis összeállt, és megborzongtattak... .Tetszett, én már láttam sokkal rosszabb filmeket is a kategóriájában....

David Arquette
Matthew Lillard
Matthew Lillard
Drew Barrymore
David Arquette
Neve Campbell

A filmbéli Billy szerepét, felajánlották Joaquin Phoenix-nek, de ő végül visszamondta a felkérést!

(Márton)

A film rendezője Wes Craven is feltűnik a filmben mint az iskola takarítója, ráadásul Freddy Krueger tiszteletére Freddy pulóverét és kalapját viseli a jelenetben.

(Timo93)

Linda Blair (az 1973-as Ördögűző filmben játszotta a kislányt) szerepel a filmben mint riporter.

(Timo93)

Mire az első Sikoly 1998-ban a magyar mozikba került, addig Amerikában már a második rész is kifutni látszott a filmszínházakban.

Kevin Williamson saját bevallása szerint a forgatókönyvet végső kétségbeesésében, három nap alatt írta meg.

Drew Barrymore eredetileg Sidney Prescott szerepét játszotta volna, ám a színésznő úgy gondolta, hogy vonzóbb számára Casey Becker szerepe, akit már a nyitójelenetben megölnek. A színésznő ezzel a húzásával szeretett volna meglepetést okozni a rajongóinak, aki nem is sejtették, hogy kedvencüktől ilyen korán el kell búcsúzniuk, hiszen Barrymore volt a film húzóneve.

Neve Campbell a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Scary Movie volt a Sikoly eredeti címe, ezt vette át később a magyarul Horrorra akadva-ra keresztelt paródia.

(moov18)

A filmet és szereplőit a Horrorra akadva és a Horrorra akadva 2 című filmekben parodizálták.

(mrarizona)