Egy amerikai farkasember Londonban

Egy amerikai farkasember Londonban

An American Werewolf in London
elekm90

Az Egy amerikai farkasember Londonban című filmben Davidre és Jackre egy kis angol falu közelében rátámad egy farkashoz hasonlító állat. Jack belehal sérüléseibe, David pedig csak három héttel később tér magához egy londoni kórházban. Ám gyógyulása nem teljes: teliholdas éjjeleken… Több

Rendező: John Landis
Író: John Landis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 1981.08.21.

2022.11.10 Lóri Ádámcsik

Az előzetes alapján jobbnak tűnt

A 80-as években biztosan klasszikus volt és nagyot ütött a film, de mai szemmel sajnos inkább megmosolyogtató, mint izgalmas vagy feszültségkeltő. Volt benne némi humor, de ez sajnos nem viszi el a hátán a filmet.

2021.12.06 elekm90

Remek horrorvígjáték, néhol eléggé agyament, de tele jobbnál jobb ötletekkel (pl. David álmai). Emellett számos olyan jelenete van, amit egy ideig nem fogok elfelejteni (gondolok itt akár a kocsmás vagy a mozis jelenetre). A praktikus effektek és a maszkok pedig 1981-hez képest valóban kiválóak.

2021.07.20 F79

Vissza a gyerekkorba!

Hihetetlen, hogy mennyit tud változni egy film az évek alatt. Még gyerekként, 10-11 évesen láttam a VHS hőskorában, idegen nyelven, kölcsönkazettán. Akkor nem értettem, hogy valójában miről szól ez a film, csak szimplán félelmetes volt. Maga az átalakulás, a halott barát megjelenése, a főhős rémálmai mind-mind olyan jelenetek voltak, amik jó időre meghatározták a horrorhoz való viszonyomat (a Grimm mesék mellett). Innentől nem volt megállás. Nyolcadik utas: a halál, Vakrémület, A forgatókönyv fantomja, Cujo, A ház, A lift, Hármas számú űrbázis, és egy sor olyan film (Hungarovideo, Vico, MGM Home Video...), aminek már nem emlékszem a címére. 13 éves koromtól pedig rákaptam Dean R. Koontz és Stephen King könyveire. A horrorrajongó korszakom már jó ideje lezárult, de jó érzésekkel emlékszem vissza azokra az időkre. Nemrég újra belebotlottam ebbe a filmbe, így egy hirtelen ötlettől vezérelve megnéztem, és teljesen új élményt adott. Már nem a látvány és a hangulat ragadott magával, hanem érdekes módon a humor. És itt nem a rossz értelemben vett nevetségességre gondolok, hanem a finom iróniára, laza beszólásokra, helyzetkomikumra, ami csak most jött át. Teljesen más filmet láttam így, 30 év után, mint amire emlékeztem. Lehet, hogy mégsem a film változott az eltelt évek során?

Egy kifejezetten jó black comedy, ami nálam nagyon hatásos volt. Igazi békebeli horror, ami tartalmazza azt az eszenciát, ami egy jó filmhez kell. Jó rendezés, jó a színészi játék. Rick Baker itt is hozta a fantasztikus sminkeket,ami külön félelmetes... Több

2022.05.09 JRD

Nem horror

Horror-vígjáték. Nem látsz benne gyomorforgatóan gusztustalan jeleneteket, sem mai trükköket. Ez egy hamisítatlan 80-as évekbeli farkasemberes film, ami szórakozásra tökéletes! Nézd meg, ismerkedj egy kicsit a múlt századi filmtörténelemmel! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Az első film, amely megkapta a legjobb sminkért járó Oscar-díjat, a kategória ugyanis azelőtt nem létezett (csak életműdíjként osztották ki két alkalommal a hatvanas években). Szerző: elekm90

A filmben elhangzó valamennyi dalban szerepel az angol "moon" (magyar jelentése: hold) szó.Szerző: elekm90

Ez az alkotás benne van az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című által készített gyűjteményben.Szerző: Norbi

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87