Sikoly 2. (1997)

Scream 2

HannaK   2020. 09. 25.

Én az egész szériát kedvelem. Jó kis rész volt ez is. Borzongás nincs benne, de azért lehet jókat nevetni.

indingo   2017. 04. 20.

Eléggé hasonlított az elsőre, de ez azért unalmasabb volt. Jellegtelen történet, béna párbeszédek. meg az elején a mozis gyilkolászós jelenet... Sok ismert színész is feltűnik a filmben.

dailyfilmsan   2018. 12. 21.

Milyen érdekes hogy a filmben arról beszélgetnek a diákok hogy létezik-e olyan film aminek a folytatása jobb és elég sok példát hoznak fel de csak 1 az ami valóban jobb. Hát sajnos ez a film sem az a kategória ahová az az 1 film (keresztapa) került. ... több»

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Wes Craven nem adja alább. Jó első rész után, egy kb. ugyanannyira jó folytatás... A gyilkos kiléte is egy fejtörő,és a történet sem laposodott el. C.C. is hozza a nyersességét, és mégis valamiért kedveljük, mint a többieket.

Szilonka   2017. 05. 20.

Hozzátartozik a Sikoly sorozathoz, bár nem sikerült valami jól. Gyenge történet, ami sokban hasonlított az első részre.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Jó kis folytatás lett. Tetszett a könyv ötlete, és hogy van jövőjük a szereplőknek, nem csak otthon ülnek. Iskolába járnak, eljárnak, vannak barátaik.

Bazzzsi   2017. 11. 01.

Szerintem még jobb lett, mint az első rész. Sokkal több minden történik benne, több szereplő van benne így szélesebb spektrumra terjed a néző figyelme, még kiszámíthatatlanabb a gyilkos kiléte.

A filmben 10-en vesztik életüket.

(dailyfilmsan)

A filmben fellelhető Freddy Krueger jól ismert csíkos pulóverje.

(dailyfilmsan)

A sikoly filmek közül csak ebben nem hívja fel áldozatait a gyilkos közvetlen a gyilkolás előtt a film legelején.

(dailyfilmsan)

Wes Craven egy kés szettet kapott ajándékba karácsonykor Jada Pinkett Smith-től közvetlen a forgatás után.

(dailyfilmsan)

Cici szerepének chasting -ján Reese Whiterspoon is esélyes volt.

(dailyfilmsan)

Sara Michelle Gellar kérdés nélkül aláírta a szerződést, még a forgatókönyvet sem olvasta el.

(dailyfilmsan)

A forgatás hét hétig tartott.

(Timo93)

Magyarországon 1999.február 18-án mutatták be.

(Timo93)

Neve Campbell a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díját.

A színészek csak a forgatás napján tudták meg, hogy ki a gyilkos.

(ps)