Jelenség (1985)

Phenomena

Jelenség

Sabnock Sanatory   2020. 09. 18.

Viszlát Argento mester, viszlát giallo!!!

Argento mester egyik utolsó zseniális, vagy arra hajazó filmje. Jennifer Conelly zseniálisan hozza az elkényeztetett, mégis különleges képességekkel bíró lányt, akit szinte elzavarnak az alvajárása miatt Svájcba. Hihetetlen megoldás, ami jellemző Ar... teljes kritika»

Filmbarbár   2019. 05. 22.

A végére pörög fel a maximumra

Dario Argento a mélyrepülése előtt még alkotott egy-két nagyot a 80-as években, noha szerintem azért már itt is tetten érhető a kommerszebb megoldások és a populárisabb ízlés felé való nyitás, főleg, ami a befejezés fejet falba verősen fárasztó utol... teljes kritika»

respect the movies   2018. 03. 03.

Szerintem ez egy jó film volt! Kedvelem Argento munkásságát, főleg azokat az alkotásait amit a 70-es és a 80-as években készített! Ezen időszak alatt szinte csak jó vagy tökéletes alkotásokat köszönhetünk eme úriembernek! Nos a Phenomena avagy a Jele... több»

cosmik   2017. 02. 25.

Argent egyik legnagyobb érdeme volt ez a ilm és egike az utolsó nézhető filmjeinek. A férgek közt szenvedő Jennifer Connelli jelenetét soha nem felejtem el.

varjú   2014. 11. 02.

Inkább a történet és a hngulat van előtérben a vizuális oldallal szemben. A zenéje baromi hatásos, meg a helyszínek is.

Donald Pleasence

Ebben a filmben is feltűnik Dario Argento azon védjegye, hogy az egyik áldozat keresztülzuhan az ablaküvegen.

(Filmbarbár )

John McGregor szerepét eredetileg Peter Ustinov számára írták.

(Filmbarbár )

A rovarok rajzását trükkfelvétellel oldották meg. Egy adag kávézaccot beledobtak egy tartály vízbe, ezt lefilmezték, majd ezt a felvételt ráhelyezték a háttérről már elkészült képekre.

(Filmbarbár )

A gyilkos kinézetéhez a Patau-szindróma nevű, valós genetikai betegség adta az ötletet.

(Filmbarbár )

Dario Argentónak azt követően pattant ki a film ötlete a fejéből, hogy megtudta, a gyilkosságok kinyomozásakor néha rovarokat is igénybe vesznek.

(Filmbarbár )

Jennifer Connelly egy interjúban azt állította, hogy a forgatás során a csimpánz egyszer megharapta őt, s később is rendkívül ellenséges volt vele szemben.

(Filmbarbár )

A Clock Tower nevű, 1995-ös japán videójáték a film több ötletét is kölcsönvette.

(Filmbarbár )

Dario Argento korábbi filmjeitől eltérően itt a zenét különböző korabeli népszerű számokból állították össze.

(Filmbarbár )

Az amerikai forgalmazásban több mint 20 percet kivágtak a filmből, a címet pedig Creepersre változtatták.

(Filmbarbár )

Egy alkalommal több órára le kellett állítani a forgatást, mert az Ingát alakító csimpánz bemenekült az erdőbe.

(respect the movies)