Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Tenebre (1982)

Tenebre

Tenebre

Sabnock Sanatory   2020. 08. 18.

Dario Argento előadásában egy kifejezetten brutális és véres giallo. Szeretem ezt a műfajt, az élénk színek, a jump-cutok, a gore elemek és torture, ami jellemzi a mozit. John Saxon szépen beilleszkedett a talján színészekhez. Nagyon jó horrorfilm, ajánlott.

Filmbarbár   2019. 05. 29.

Mocskosul kegyetlen és kéjesen perverz finálé

A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNY-LEÍRÁST TARTALMAZ Talán sokan nem érten(én)ek egyet velem, de nekem ez lett az egyik kedvenc Argento-filmem az általam látottak közül. A történet és a kivitelezés kellőképpen brutális és elborult, főleg a második félidő, és v... teljes kritika»

respect the movies   2018. 02. 28.

Jó kis Giallo

Szerintem nagyon jó film volt, bár lehet hogy kicsit elfogult vagyok mint a műfaja iránt, mint pedig a rendező személye iránt! Anno annak idején Olaszországban született egy filmes műfaj ez volt a Giallo! Sok Olasz rendező készített e stílusú filmeke... teljes kritika»

A film címével némileg ellentétesen Dario Argento arra kérte Luciano Tovoli operatőrt, hogy annyi éles fényt használjon, amennyit csak tud.

(Filmbarbár )

Habár a filmet Rómában forgatták, a város történelmi nevezetességei egyszer sem jelennek meg benne; a rendező tudatosan választotta ezt a megoldást, hiszen Rómát eleven, modern városnak tartotta.

(Filmbarbár )

A forgatás 1982. május 3-án kezdődött, és tíz hétig tartott.

(Filmbarbár )

A gyilkos bőrkesztyűbe bújtatott kezeiről készített felvételeken valójában a rendező kezei láthatók.

(Filmbarbár )

A filmben Argento több munkatársa (Michele Soavi, Fulvio Mingozzi) is megjelent különböző cameo szerepekben.