Fekete karácsony

Olivia Hussey
Keir Dullea
Olivia Hussey
Margot Kidder

A karácsonyi szünetben egy lánykollégium ott maradt lakóit egy ismeretlen férfi hívogatja és obszcén szavakat suttog. A pszichopatának azonban ennyi nem elég és elkezdi lemészárolni a félelemtől reszkető lányokat.

(dulkap)

Rendező: Bob Clark
Forgatókönyvíró: Roy Moore
Ország: Kanada
Premier: 1974.10.11.

2022.12.26 Kóborló

Gyilkos a házban

Nagyon régóta tervezgettem ennek a filmnek a megtekintését, és hát mikor lenne a legideálisabb, mint valamikor a karácsonyi időszakban (ha már a film címe is az, hogy Fekete karácsony). Nos, a produkcióval kapcsolatban rengeteg mindent hallottam és o... Teljes kritika

2019.12.31 BoBamburg

Nem a kedvencem a műfajon belül, de tagadhatatlanul vannak szép pillanatai, a hangulata pedig kellően nyomasztó. Rendesen körbelengi a kor atmoszférája, nyers és erőszakos. Habár elég nagy szépséghiba, hogy szinte végig tudni ki a gyilkos.

2017.01.03 a-arnold

Tetszett a film, egészen a végéig, mintha nem lenne befejezése...

2016.06.16 Edeske

Nem rossz film, de a kategóriájától mást vártam. Érdekes, izgalmas a sztori, jól alakítanak a színészek, jó a rendezés. Érdemes megnézni, mert élményt ad, leköti a nézőt!

2015.01.28 Fsv1213

Aranyos vicces történet. Karácsonykor pont egy kellemes időtöltés

A film egyik társproducerének, Gerry Arbeid-nek (1934-2013) volt egy apróbb szerepe a filmben, ő alakította a taxisofőrt.Szerző: Kóborló

A filmbéli Barbot alakító Margot Kidder (1948-2018) színésznő kimondottan kedvelte a filmbéli karakterét, elsősorban a szókimondósága miatt.Szerző: Kóborló

A film zeneszerzője, Carl Zittrer volt az, aki felvette a kapcsolatot John Saxonnal (1936-2020), hogy vállaljon el egy szerepet a készülő filmben.Szerző: Kóborló

A filmet először 2006-ban remakelték, majd 2019-ben. A 2006-os remakeben Andrea Martin színésznő újra elvállalt egy szerepet az 1974-es eredeti film után, ahol a filmbéli Phyl karakterét alakította.Szerző: Kóborló

(2017. 02. 01.)
A fekete karácsony nem épült be úgy a köztudatba, mint sok más társa. Többnyire csak a műfaj rajongói, illetve a különlegességeket kutató cinefilek fognak rábukkanni, őlk viszont nagy eséllyel megtalálják benne a számításukat. Több