78% 134 szavazat

Olivia Hussey

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2

A karácsonyi szünetben egy lánykollégium ott maradt lakóit egy ismeretlen férfi hívogatja és obszcén szavakat suttog. A pszichopatának azonban ennyi nem elég és elkezdi lemészárolni a félelemtől reszkető lányokat.

Rendező: Bob Clark
Forgatókönyvíró: Roy Moore
Ország: Kanada
Premier: 1974.10.11.

2024.06.21 coraline19

Kicsit félrement slasher

Rettentően imádom a Fekete karácsonyt, a 2006-os verziót. Ez sem okozott csalódást, remek hangulata van idegtépő gyilkossal. Viszont nekem túl lassúnak tűnt és túl komikusnak, ami ha bele is illett volna, de nekem valahogy hiányérzetem maradt horror terén. Ettől leszámítva mindig kötelező karácsonykor!!

Szegény Bob Clark,ha megélte volna a 2019-es remake-t,elsírta volna magát,de így is forog a sírjában szegény.Az 1974.-es viszont egy nagyon jó kis slasher mozi,am kellően ijesztő,sötét,komor,félelmet keltő képsorokkal dolgozik.A karakterek is tökélet... Több

2022.12.26 Kóborló

Gyilkos a házban

Nagyon régóta tervezgettem ennek a filmnek a megtekintését, és hát mikor lenne a legideálisabb, mint valamikor a karácsonyi időszakban (ha már a film címe is az, hogy Fekete karácsony). Nos, a produkcióval kapcsolatban rengeteg mindent hallottam és o... Teljes kritika

2016.06.16 Edeske

Nem rossz film, de a kategóriájától mást vártam. Érdekes, izgalmas a sztori, jól alakítanak a színészek, jó a rendezés. Érdemes megnézni, mert élményt ad, leköti a nézőt!

2015.01.28 Fsv1213

Aranyos vicces történet. Karácsonykor pont egy kellemes időtöltés

#1

A film egyik társproducerének, Gerry Arbeid-nek (1934-2013) volt egy apróbb szerepe a filmben, ő alakította a taxisofőrt.Szerző: Kóborló

#2

A filmbéli Barbot alakító Margot Kidder (1948-2018) színésznő kimondottan kedvelte a filmbéli karakterét, elsősorban a szókimondósága miatt.Szerző: Kóborló

#3

A film zeneszerzője, Carl Zittrer volt az, aki felvette a kapcsolatot John Saxonnal (1936-2020), hogy vállaljon el egy szerepet a készülő filmben.Szerző: Kóborló

#4

A filmet először 2006-ban remakelték, majd 2019-ben. A 2006-os remakeben Andrea Martin színésznő újra elvállalt egy szerepet az 1974-es eredeti film után, ahol a filmbéli Phyl karakterét alakította.Szerző: Kóborló

#5

Értékelés: 7/10
(2017. 02. 01.)
A fekete karácsony nem épült be úgy a köztudatba, mint sok más társa. Többnyire csak a műfaj rajongói, illetve a különlegességeket kutató cinefilek fognak rábukkanni, őlk viszont nagy eséllyel megtalálják benne a számításukat. Több