Közösség

Vélemény:

 

77 Jelenség

(1985)

Jelenség

 
respect the movies   2018.03.03 13:16
0

Szerintem ez egy jó film volt! Kedvelem Argento munkásságát, főleg azokat az alkotásait amit a 70-es és a 80-as években készített! Ezen időszak alatt szinte csak jó vagy tökéletes alkotásokat köszönhetünk eme úriembernek! Nos a Phenomena avagy a Jelenség című filmje egy kicsit kilóg a már jól megszokott Argento filmek közül, de semmiképp nem rossz értelemben! A film első 10-15 perce a már jól megszokott Giallo filmekre jellemző tulajdonságait hozza, aztán a film vált egyet és kicsit átmegy egy igazán hangulatos tudományos alapokat is érintő krimibe, de hogy teljes legyen a film "átváltozása" az utolsó 20-25 perce már sokkal inkább lesz horror! Történetileg számomra kicsit "kakukktojás" volt Argento e filmje, valahogy eleinte nem nagyon tudtam azonosulni a történettel, de valahol a film közepe felé azt vettem észre, hogy ez már nem is zavar! Valahogy úgy éreztem hogy kicsit lassú a történetvezetése és többször kicsit mellékszálra tereli a nézőjét, de talán lehet hogy mindez szándékos volt a rendezőtől, mert a film végi terrortól egyszerűen elállt a szavam! Ritkán látni efféle befejezést (vagyis pontosítok, sok mindenre számítottam, na de ez még engem is meglepett)! A színészek egytől egyig rendben voltak, a karakterek szinte magával ragadják a nézőt! Viszont valahogy nem voltam annyira kibékülve a film zenéjével! Hol eszméletlenül jól passzolt a film történetéhez, hol viszont nagyon nem sikerül neki!