Valahol Európában (1948)

Gábor Miklós
Rónai Ábrahám
Gábor Miklós
Rónai Ábrahám

Péter Fazekas   2022. 01. 21.

Nagyszerű film, ajánlom mindenkinek!

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Gábor Miklós jutalomjátéka,amit tökéletesen le is hoz nekünk.Szomorú,megkapó,drámai képsorok az emberi gyarlóságról,és természetről.Mindenkinek ajánlanám egyszeri megnézésre.

Aranyhal   2015. 03. 26.

Klasszikus film, ami nem beszél mellé. Megfogó, megindító, érzelmekre ható, keményen bemutatja a valóságot. Szomorú és megható.

doroffee   2016. 02. 09.

Nagyon megható történet, amelynek még a mai ember számára is van mondanivalója, pedig azért más világban élünk már. Sokat mond a másik elfogadásáról, összetartásról, közösségépítésről, művészetről és arról is, hogy a "problémás"" fiatalokat hogy érdemes kezelni.

hackerjulcsi   2018. 03. 13.

Sokat hallottam erről a filmről, de többet vártam tőle. Mindenesetre ez megint egy olyan film, ami megmutatja az emberi tényezőt a háborúk után/ alatt.

csenge   2017. 03. 05.

Nagyon szépen feldolgozták azt az időszakot, emléket állítva egy egész korszaknak, és annak a fiatal generációnak, amelyiknek mi is igen közeli leszármazottai vagyunk. Sajnos akkoriban ez az ország nem tudott akkora szabadságérzettel átitatva megszab... több»

Evcsi95   2015. 02. 16.

Egy iskolai darabként láttam először, nagyon jó a története. Végre a gyerekek szemszögéből is láthatjuk a háborút.

A Simon Péter személyét "ihlető" figura Sztehlo Gábor evangélikus lelkész volt, aki a háború végén és után származásra való tekintet nélkül összegyűjtötte az árván maradt, segítségre szoruló gyermekeket, árvaházakat alapított, segített nekik átvészelni ezt az időszakot. Több ezer gyermeket sikerült megmentenie. A film szereplői közül többen maguk is "Sztehlo-gyerekek".

(hegcsa)

A várról a külső felvételek a cseszneki várban készültek.

(LionelMessi10)

A rendező, Radványi Géza pályájának nem kedvezett a magyar kultúrpolitika. 1948-ban hosszú időre elhagyta az országot.

(KaTuS55)

A film hatalmas sikert aratott, ezért a fiatal Bánki Zsuzsa szinésznővel a Paramount szeretett volna egyből leszerződni, ám ő ezt nem fogadta el.

Az akkor 19 éves Bacsó Péter első filmes munkája ehhez a filmhez kapcsolódik. Asszisztensi munkakört töltött be, feladatai közé tartozott az is, hogy kiírtsa a tetveket a gyerekek hajából.