Tűnj el!

(Get Out)

zaphirisz  2017. 08. 29.

Nem kedvelem kifejezetten ezt a műfajt, de olyan sokan dicsérték ezt a filmet, hogy végül kapott egy esélyt. Kár volt. Klisé halmaz, kidolgozatlan, logikátlan történettel. És persze tökéletesen kiszámítható, ami kifejezetten hátrány egy olyan filmnél, ami a feszültség fenntartására hivatott. Szóval felejtős...

rainman  2017. 08. 28.

Nem beszélek mellé, rettenetesen nagyot csalódtam a filmben! Igazából semelyik műfajban sem erős, se nem horror, se nem dráma, de még thrillernek is kevés. Értem én, hogy a sztori, a társadalomkritika, meg a rasszizmus… de ezt egy szórakoztató/izgalmas/humoros, vagy bármilyen filmben kellett volna prezentálni, de esetünkben egy se íze, se bűze film született. Unalmas és kiszámítható. Fentebb már írtam, de még egyszer: hatalmas csalódás!

Attila  2017. 08. 26.

Hát ez nekem egy óriási csalódás volt ennél sokkal de sokkal jobb filmek vannak...a beharangozója húú hiii ohh ilyen jó olyan jó ...hogy ez hogy kaphatott 9.9 az IMB töl valószínűleg nálam ez örök rejtély marad!

Hetedik  2017. 03. 15.

Szóval, akkor megpróbálom mégegyszer....unalmas, gagyi film, egy kellemes csavarral.

SzFa  2017. 09. 13.

Már maga a trailrre sem igazán figyelem felkeltő. Számomra a film is lassan indul be. A történet akkor lesz érdekes, mikor Chris felébred a szobába, ha addig kibírjuk utána már szinte kötelező végig nézni a filmet, annyira érdekes és furcsa fordulatot vesz.

Marcus Henderson
LilRel Howery
Daniel Kaluuya
Smoking Barrels: Tűnj el!
A végjáték tehát valóban bravúros, ezt leszámítva viszont csak egyedi megközelítése emeli az átlag fölé a Tűnj el!-t. 8/10
Movieaddicts: Tűnj el!
Fontos témát feszegető, komplex alkotás lett a Tűnj el!, melyet érdemes többször megnézni, mert bizonyos mondatait, szimbólumait csak a film többszöri megtekintése után lehet igazán felfejteni. A Tűnj el témája komolysága ellenére okosan és szórakoztatóan, a didaktikusságot távolról sem érintve kínál tartalmas feltöltődést. Emellé pedig még egy olyan erős soundtracket is kapunk, amely még a moziból kifele jövet is jó darabig bennragad az emberben. 9/0
VOX.hu - Tűnj el!
Bár horrorfilmként reklámozzák, a Tűnj el! sokkal inkább működik lenyűgözően intelligens szatíraként, amelynek fő célpontja a liberálisok rasszizmusa. 85/100

Igaz, hogy ez Jordan Peele első egészestés filmje, viszont már büszkélkedhet egy Emmy-díjjal, amelyet a Key And Peele című komédiának köszönhet.

(GedyPapa)

A Sundance Fesztiválon volt a premiere a filmnek egy titkos éjszakai vetítésen.

(GedyPapa)

Jordan Peele forgatókönyvíró-rendező ugyanis eredetileg jóval sötétebb véget forgatott a filmhez, de ez csak a DVD kiadásra került rá. Az ijesztő alternatív befejezés a néző elé tárja Peele lesújtó álláspontját az USA etnikai problémáiról.