Tűnj el! (2017)

Get Out

Marcus Henderson
LilRel Howery
Daniel Kaluuya

Artemisia   2022. 08. 29.

legújabb vélemény a nap véleménye

A galád család

Jordan Peele debütáló rendezésével meglepően magasra tette a mércét. Progresszív, friss és eredeti horrort tett le az asztalra, melynek kiválóan használt műfaji elemei és jól megírt története, valamint társadalmi mondanivalója mellett sem lehet szó e... teljes kritika»

mamiéstöti2   2018. 12. 11.

Nagyon vártam az előzetes alapján és nem is csalódtam a filmben. Nem várt fordulatok miatt még jobb volt, mint amire számítottam.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 09. 23.

A "fehér ördögök" támadása

Nagy érdeklődéssel vártam még Peele művét, miután átesett a beharangozón és megnéztem az első trailert. Általában nem szoktam – vagy, ha igen, csak gyors átolvasással – átnyálazni a kritikákat, mivel ahány ember, annyi nézőpont és ízlés. Azt leszöge... teljes kritika»

indingo   2017. 10. 01.

Nagyon tetszett a bizonytalanság ami körbelengte a történetet. Nem igazán tudta a néző, hogy mi a helyzet. Nem egy szokványos és kiszámítható sztori, nagyon bejött.

Sabnock Sanatory   2018. 03. 15.

A fekete fiú véres kalandja a fehér, jómódú lánnyal, és családjával, plusz a közösséggel. Fekete humor jellemzi a filmet, és a srác egyre jobban gyanakszik, persze nem alaptalanul. A vége kissé gyengébbre sikerült,de összeségében nem rossz kis mozi!

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 07.

Szatíra a liberális rasszizmusról

Elöljáróban azt leszögezném, hogy a Tűnj el! nem igazán horror, sokkal inkább pszichológiai thriller, annak viszont nagyon jó. Ezt pedig leginkább annak köszönheti, hogy remekül van megírva és összerakva (egészen a végéig). Egy jó kis szatírát láthat... teljes kritika»

BRANTON   2022. 06. 14.

Az egyik kedvenc thrillerem

Jordan Peele színész, komikus és rendező 2017-ben debütált első rendezésével, az alacsony költségvetésből készült,de annál nagyobb sikerű pszichothrillerével,a Tűnj el! c. filmmel. Főszerepben az a Daniel Kaluuya található,aki 2015-ben szerepelt már ... teljes kritika»

A film összbevétele 255 457 364 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 50 745 341 forintot termelt. A hazai mozik összesen 34 974 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film annyira sikeres volt, hogy Jordan Peele lett az első afrikai-amerikai író, producer és rendező, aki több mint százmillió dollárt keresett a filmjével.

(Diesel)

A filmben a legtöbb vicces jelenet Lil Rel Howeryhoz (Chris "legjobb barátja Rod Williams") köthető.

(Diesel)

Igaz, hogy ez Jordan Peele első egész estés filmje, viszont már büszkélkedhet egy Emmy-díjjal, amelyet a Key And Peele című komédiának köszönhet.

(GedyPapa)

A Sundance Fesztiválon volt a film premiere, egy titkos éjszakai vetítésen.

(GedyPapa)

Jordan Peele forgatókönyvíró-rendező ugyanis eredetileg jóval sötétebb véget forgatott a filmhez, de ez csak a DVD kiadásra került rá. Az ijesztő alternatív befejezés a néző elé tárja Peele lesújtó álláspontját az USA etnikai problémáiról.

Bár horrorfilmként reklámozzák, a Tűnj el! sokkal inkább működik lenyűgözően intelligens szatíraként, amelynek fő célpontja a liberálisok rasszizmusa. több»

Összességében a Tűnj el! egy igazán szórakoztató és feszültséggel teli pszicho-thriller, ami a tucat thrillerek és horrorokkal ellentétben komoly mondanivalóval is bír. Az utolsó harmadban azonban, ha nem is látványosan, de kezd darabjaira hullani. több»