A pokolból (2001)

From Hell

Johnny Depp

Évi Spitzmüller   2018. 12. 28.

Johnny Depp-et imádom, nagyon jól hozza a főszereplő karakterét. Sajnálom,hogy a végén meghal, de így lett kerek a film. Jó a történet, jók a zenék az egész film alatt.

Deku   2017. 10. 14.

Ritka gyenge kis története lett ennek a filmnek. Na azért azt leszögezném, hogy voltak benne jó pillanatok és szerencséjére épp ezért nem lett annyira rossz. Egynek nézhető de semmi több.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 24.

Kosztümös film.Nem mindig jönnek be nekem,és ez sem lett a szívem csücske. Nyomasztó a film jellege, értékelhető párbeszédek, és Johnny Depp valamint Heather Graham játéka miatt egyszer nézhető kategória.

dailyfilmsan   2018. 07. 28.

Nem egy megszokott megközelítése a hasfelmetsző teóriájának ez a film. Nem rossz, de nekem kicsit túl van bonyolítva. Jonny Depp talán ebben a filmben állja meg a helyét mint drámai színész. Nem volt rossz 1x-2x meg lehet nézni, anélkül hogy untatna.

harnas1207   2018. 11. 30.

Nekem tetszett. Johnny Deppnek jól állnak az ilyen szerepek. A hasfelmetsző teóriákat nem feszegeti, kb ugyanazt meséli el, amit akkor is feltételeztek a gyilkos kilétéről.

batukán   2015. 12. 23.

Hatásosan megjeleníti a kort, amiben élt Hf Jack. Johnny Depp is jól játssza a sorsszerüen élő, marihuánát szívó nyomozót. Nekem tetszett. Egyszer legalábbis.

edessszilvia   2017. 11. 05.

Maga a sztori elhanyagolható, de Johnny Depp és Heather Graham miatt érdemes megnézni. Szinvonalas, érdekes film, klasssz jelenetekkel, párbeszédekkel.

Egy 1988-as televíziós sorozatban Michael Caine személyesítette meg az ügyben nyomozó Frederick Abberline felügyelőt.

A gyilkosságok valójában augusztus 31. és november 9. között történtek, a nyomozás pedig több évig tartott. A film azt a hatást kelti, mintha az események mindössze néhány hét alatt történetek volna.

(ps)

A rendőrségen a faliújságra az igazi áldozatok korabeli fényképei is felkerültek.

(ps)

Valójában Godley és Abberline párhuzamosan dolgoztak az ügyön. Először csak George Chapman, az első gyanúsított letartóztatásakor találkoztak.

(ps)

A modern szakértői vélemények szerint a Hasfelmetsző valójában egy rendszertelen gyilkos volt, nem olyan, mint amilyennek a filmben ábrázolják.