A pokolból

A pokolból

From Hell

Johnny Depp

Hasfelmetsző Jack kiléte a tizenkilencedik század legnagyobb rejtélye volt, ő volt az első bűnöző sztár, a nagy megoldatlan titok. Jack 1888 őszén tíz hét alatt öt brutális gyilkosságot követett el, aminek a következtében Londonon úrrá lett a rettegés. A lakosság körében sosem tapasztalt… Több

Forgatókönyvíró: Terry Hayes, Rafael Yglesias
Premier (HU): 2002.03.28. | Disney+ (2022.06.14.)

2024.01.29 Kóborló

Hasfelmetsző Jack rémtetteinek a nem éppen szokványos feldolgozása

Az elmúlt napokban egy baráti beszélgetés során szóba került az a téma, hogy ki emlékszik még arra, hogy anno annak idején mi volt az az utolsó olyan film, amelyet még a videótékák polcairól kölcsönzött ki. Mondanom sem kell, hogy egyáltalán nem gond... Teljes kritika

Kosztümös film.Nem mindig jönnek be nekem,és ez sem lett a szívem csücske. Nyomasztó a film jellege, értékelhető párbeszédek, és Johnny Depp valamint Heather Graham játéka miatt egyszer nézhető kategória.

2018.07.28 dailyfilmsan

Nem egy megszokott megközelítése a hasfelmetsző teóriájának ez a film. Nem rossz, de nekem kicsit túl van bonyolítva. Jonny Depp talán ebben a filmben állja meg a helyét mint drámai színész. Nem volt rossz 1x-2x meg lehet nézni, anélkül hogy untatna.

2018.11.30 harnas1207

Nekem tetszett. Johnny Deppnek jól állnak az ilyen szerepek. A hasfelmetsző teóriákat nem feszegeti, kb ugyanazt meséli el, amit akkor is feltételeztek a gyilkos kilétéről.

2015.12.23 batukán

Hatásosan megjeleníti a kort, amiben élt Hf Jack. Johnny Depp is jól játssza a sorsszerüen élő, marihuánát szívó nyomozót. Nekem tetszett. Egyszer legalábbis.

A film forgatását 2000 júniusában kezdték meg, és 2000 szeptemberére fejezték be a felvételek elkészítését.Szerző: Kóborló

Kezdetben még Mel Gibson neve is felmerült a stúdiónál a potenciális rendezők személye közt.Szerző: Kóborló

A film forgalmazója, a Twentieth Century-Fox még 1998-ban jelentette be, hogy filmet fognak készíteni Hasfelmetsző Jackről, de a film előmunkálatai közel két évig elhúzódtak.Szerző: Kóborló

A filmbéli Mary Kelly szerepében látható Heather Graham színésznő e film forgatása során kezdet el randevúzni Heath Ledger (1979–2008) színésszel, aki szintén filmet forgatott annak idején Prágában.Szerző: Kóborló