A pokolból

From Hell

2024.01.29 Kóborló

Hasfelmetsző Jack rémtetteinek a nem éppen szokványos feldolgozása

Az elmúlt napokban egy baráti beszélgetés során szóba került az a téma, hogy ki emlékszik még arra, hogy anno annak idején mi volt az az utolsó olyan film, amelyet még a videótékák polcairól kölcsönzött ki. Mondanom sem kell, hogy egyáltalán nem gond... Teljes kritika

Kosztümös film.Nem mindig jönnek be nekem,és ez sem lett a szívem csücske. Nyomasztó a film jellege, értékelhető párbeszédek, és Johnny Depp valamint Heather Graham játéka miatt egyszer nézhető kategória.

2018.07.28 dailyfilmsan

Nem egy megszokott megközelítése a hasfelmetsző teóriájának ez a film. Nem rossz, de nekem kicsit túl van bonyolítva. Jonny Depp talán ebben a filmben állja meg a helyét mint drámai színész. Nem volt rossz 1x-2x meg lehet nézni, anélkül hogy untatna.

2018.11.30 harnas1207

Nekem tetszett. Johnny Deppnek jól állnak az ilyen szerepek. A hasfelmetsző teóriákat nem feszegeti, kb ugyanazt meséli el, amit akkor is feltételeztek a gyilkos kilétéről.

2015.12.23 batukán

Hatásosan megjeleníti a kort, amiben élt Hf Jack. Johnny Depp is jól játssza a sorsszerüen élő, marihuánát szívó nyomozót. Nekem tetszett. Egyszer legalábbis.

2017.03.07 Hedy0809

Nagyon jól átadja a hangulatot a film,kellően nyomasztó nézni... Depp itt is fantasztikus,illik rá a szerep. Nagyon kíváncsian vártam,nem okozott csalódást. Tetszett a történet!

2017.11.05 edessszilvia

Maga a sztori elhanyagolható, de Johnny Depp és Heather Graham miatt érdemes megnézni. Szinvonalas, érdekes film, klasssz jelenetekkel, párbeszédekkel.

2022.09.02 JRD

From Hell

Egy nagyon jó és érdekes történet. Johnny Deppre jellemző szerepválasztás és színészi játék. Egy érdekes (és valós alapú) történet Hasfelmetsző Jack utáni hajszáról és az általa elkövetett gyilkosságokról. 1888 őszében járunk. London piszkos külvárosaiban egy kegyetlen gyilkos szedi az áldozatait. Mindegyikük prostituált. A lassan öntudatra ébredő sajtó pedig belekiáltva a londoni életbe Hasfelmetsző Jacknek nevezi el a gyilkost. Mindenképpen érdemes megnézni és többször is ugyanolyan remek élményt nyújt a nézőnek. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2017.10.14 Deku

Ritka gyenge kis története lett ennek a filmnek. Na azért azt leszögezném, hogy voltak benne jó pillanatok és szerencséjére épp ezért nem lett annyira rossz. Egynek nézhető de semmi több.

2016.10.14 tyna19955

Nem egy felejthetetlen alkotás. Láthattunk már Depptől sokkal jobbat is. A képek hangulata remek, a színészi alakításokkal sincs gond, egyszerűen a lendület hiányzik a filmből, az a lehengerlő erő, ami nélkül csak közepesnek mondhatom a filmet. Sajno... Több

Ezek a ,,hasfelmetsző Jack" kalandok eddig hidegen hagytak, de miután ezt megnéztem, próbáltam értelmet keresni a horror típusú filmekben, de még mindig nem tudok, nem ajánlom senkinek.

2018.12.28 Évi Spitzmüller

Johnny Depp-et imádom, nagyon jól hozza a főszereplő karakterét. Sajnálom,hogy a végén meghal, de így lett kerek a film. Jó a történet, jók a zenék az egész film alatt.

2017.12.02 Nemecsek

A rendezőpáros jól mutatja be a korabeli Londont, még akkor is, ha valójában a legtöbb felvételen Prágát látjuk. Az utcalányok, a nyomozók, az ópiumbarlangok, mind hozzátesznek a hatáshoz. A film a hosszas és gyakran unalmas párbeszédeken bukik meg kissé, sajnos túl lassú lett. Kár érte!