Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Franky G
Emmanuelle Vaugier
Erik Knudsen

Di Canio   2021. 05. 12.

Nagyot szólt, amikor megjelent, azóta már láttam párszor, de nem lehet megunni. Alapfilm lett a horrorok között, az összes rész közül egyértelműen ez a legjobb.

Laca//Ho/rr/oR//   2019. 04. 30.

A kirakós, vagyis James Wan nagy áttörése

Mind a 8 részhez volt szerencsém, és, bár egyik sem tudta felülmúlni, sőt a közelébe sem ért James Wan klasszikus első részének, azért voltak olyan maradandó pillanatok, amik meghatározzák a Fűrész mélyen elszánt, misztikus akció-horrorját. Egy igaz... teljes kritika»

Bogi87   2016. 05. 31.

A Fűrész-filmek mindegyikét láttam már, ezek közül az első részt kb. 5 alkalommal. Bár igen véres horrorról van szó, szerencsére az alkotók nem követték el azt a hibát, hogy a vér mennyisége dominál a film élvezhetősége helyett. A Tobin Bell által me... több»

Sabnock Sanatory   2018. 03. 14.

A fűrész filmek közül a messze legjobb. Persze az újdonsága is sokat nyomott nálam a latban, de fordulatos, izgalmas, borzongató, egyszóval egy igazi horror. A véres jelenetekben sem szűkölködnek, de ettől függetlenül szépen pörögnek az események.

GedyPapa   2017. 03. 14.

Egy kultikusnak szánt sorozat első része. Itt még a történeten volt a hangsúly és nem azon, hogy egy úszómedencét megtöltsenek vérrel. Az alapkoncepció már érdekessé tette és a párbeszédek, visszaemlékezések, színészi játék által válik feledhetetlenné a film.

Deku   2017. 07. 11.

Természetesen ennél a sorozatnál életbe lép, hogy az első rész a legjobb. Persze újat alkotott eredetit és ez jó. A többi részében is meg van a maga vonzerő. Beteg és nagyon véres.

Mavil   2016. 06. 10.

A Fűrész-széria legjobban sikerült része, melyben az egyetlen cél még nem az volt, hogy minél több vér folyjon (persze azért a kezdő rész sem szűkölködött benne). Szeretem ezt a filmet, mert fordulatos és egész idő alatt izgalomban, félelemben tudja tartani a nézőt.

A filmet rövidfilmnek szánták, de miután elterjedt az interneten, hatalmas sikert aratott.

(Zsolt Zsolt)

Az utómunkálatok során derült ki James Wan számára, hogy nem vettek fel elegendő jelenetet ahhoz, hogy kitöltsék a játékidőt. A probléma orvoslása érdekében ő és Kevin Greutert a biztonsági kamera felvételeit felhasználva töltötték ki a hiányzó perceket.

(Mavil)

2014-ben a 10. évforduló alkalmából Halloween hetében ismét levetítették a mozik

(Mavil)

Az eredeti tervek szerint csupán kazettán jelent volna meg, de a pozitív fogadtatás a próbavetítéseken azt eredményezte, hogy a mozik műsorára tűzték.

(Mavil)

Az autós üldözés jelenetét egy áruraktár garázsában forgatták le. A lámpákat lekapcsolták, ködöt képeztek és mozgatták az autókat, miközben elölről forgatott a kamera.