Az embervadász

Az embervadász

Manhunter
elekm90

Habár Kearney megtudja, hogy Rebecca a szabadidejét csavargókkal töltötte, a legforróbb nyom mégis az apa vállalatához vezet. Nem csak gazfickók okoznak nehézségeket a nyomozáskor, hanem régi kollégák is.

(alexxx)

Rendező: Michael Mann
Forgatókönyvíró: Thomas Harris, Michael Mann
Premier (HU): 1989.05.04.
Több

2022.03.31 drg0602

Elképesztő nyomasztó légkör mellett brutális jelenetekkel elkészített thriller. Amely kellemes csalódás volt számomra akkor is, most is. A napokban volt nálam újranézős film. A színészi teljesítmények tökéletesek. 10/10.

2019.06.28 Kóborló

Színre lép Dr. Hannibal Lecktor??

Úgy gondolom, nagyon kevés olyan filmszerető ember van, aki nem ismerné Dr. Hannibal Lecter nevét, akit Anthony Hopkins keltett életre először az 1991-es A bárányok hallgatnak című filmben, majd később még egy folytatásban, a 2001-es Hannibalban, ill... Teljes kritika

Kifejezetten jó,izgalmas,és eseménydús akcióhorror,amit kapunk,ha megnézzük a filmet.Michael Mann tökéletesen megcsinálta amit szeretett volna,mi pedig dőljünk hátra,és élvezzük.A karakterek kidolgozottak,és jók,mindet eltalálták.

2020.02.12 elekm90

Szerintem nem rosszabb az ugyanezt a regényt feldolgozó "Vörös sárkány"-nál (ami az Anthony Hopkins féle trilógia harmadik része). Tetszett Mann rendezése, a tipikus 80-as évek feeling és a színészek is. William L. Petersen remek volt az ideges zsaru... Több

2019.11.13 Elkoo

Érdekes volt újra végignézni ezt a filmet.Hiába láttam már sokszor azt kell hogy mondjam még mindig leköti a figyelmemet. Egyedül a zene az amivel kissé elégedetlen vagyok.

Will Graham szerepére esélyes volt többek közt Richard Gere, Mel Gibson, Jeff Bridges, Mickey Rourke és Harrison Ford is.Szerző: Kóborló

A film rendezői székébe eredetileg David Lynch került volna, de ő még a forgatások előtt kiszállt a készülő produkcióból.Szerző: Kóborló

A stúdió eredetileg Don Johnsont szerette volna Will Graham szerepére. Ezt végül a film forgatókönyvírója és rendezője, Michael Mann torpedózta meg, ami azért is érdekes, mert Mann és Johnson együtt dolgozott az 1984-től 1990-ig tartó Miami Vice tévésorozatban.Szerző: Kóborló

A film történetileg az Oscar-díjas A bárányok hallgatnak előzményfilmje. Szerző: Kóborló