Sabnock Sanatory   2020. 08. 27.

Kifejezetten jó,izgalmas,és eseménydús akcióhorror,amit kapunk,ha megnézzük a filmet.Michael Mann tökéletesen megcsinálta amit szeretett volna,mi pedig dőljünk hátra,és élvezzük.A karakterek kidolgozottak,és jók,mindet eltalálták.

Kóborló   2019. 06. 28.

Színre lép Dr. Hannibal Lecktor??

Úgy gondolom, nagyon kevés olyan filmszerető ember van, aki nem ismerné Dr. Hannibal Lecter nevét, akit Anthony Hopkins keltett életre először az 1991-es A bárányok hallgatnak című filmben, majd később még egy folytatásban, a 2001-es Hannibalban, ill... teljes kritika»

elekm90   2020. 02. 12.

Szerintem nem rosszabb az ugyanezt a regényt feldolgozó "Vörös sárkány"-nál (ami az Anthony Hopkins féle trilógia harmadik része). Tetszett Mann rendezése, a tipikus 80-as évek feeling és a színészek is. William L. Petersen remek volt az ideges zsaru... több»

Mr. Zero   2015. 09. 01.

Jól összerakott film. Nem is véletlen az értékelés sem hisz tényleg nagyon szórakoztató és izgalmas. Látványban is kiváló, úgyhogy szerettem. Teljesen rendben van, ajánlom )

Elkoo   2019. 11. 13.

Érdekes volt újra végignézni ezt a filmet.Hiába láttam már sokszor azt kell hogy mondjam még mindig leköti a figyelmemet. Egyedül a zene az amivel kissé elégedetlen vagyok.

Will Graham szerepére esélyes volt többek közt Richard Gere, Mel Gibson, Jeff Bridges, Mickey Rourke és Harrison Ford is.

(Kóborló )

A film rendezői székébe eredetileg David Lynch került volna, de ő még a forgatások előtt kiszállt a készülő produkcióból.

(Kóborló )

A stúdió eredetileg Don Johnsont szerette volna Will Graham szerepére. Ezt végül a film forgatókönyvírója és rendezője, Michael Mann torpedózta meg, ami azért is érdekes, mert Mann és Johnson együtt dolgozott az 1984-től 1990-ig tartó Miami Vice tévésorozatban.

(Kóborló )

A film történetileg az Oscar-díjas A bárányok hallgatnak előzményfilmje.

(Kóborló )

A filmet a nagy sikerű, 1991-es A bárányok hallgatnak és a 2001-es Hannibal filmek után 2002-ben újraforgatták Antony Hopkins, Edward Norton és Ralph Fiennes főszereplésével.

(Kóborló )

A filmet eredetileg A vörös sárkány címen akarták forgalomba hozni, de ezt a címet végül produceri utasításra cserélték Az embervadászra.

(Kóborló )

A film Thomas Harris író (A bárányok hallgatnak, Hannibál, Hannibál ébredése) A vörös sárkány című regényéből készült.

(Kóborló )

Az embervadász kiérdemelte helyét az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz elnevezésű sorozatban.

(Norbi)