Hannibal ébredése (2007)

Hannibal Rising

spyro74   2019. 11. 15.

Divatos szidni ezt a filmet, de szerintem nem annyira rossz. Nem egészen olyan, mint a korábbi Hannibal filmek, de bosszúhadjáratnak igényes és jól kitalált. Lecter a kedvenc antihősöm, örülök, hogy ezzel a filmmel jobban beleláthattam a meg nem érte... több»

Berto49   2017. 11. 28.

Hannibal Lecter gyerek- és ifjúkorának története, amely magyarázni akarja, hogy miért vált embernek nem nevezhető fenevaddá a főhős. Az ezzel a résszel teljessé vált életút bemutatása a könyvek és a filmek közül is a közepesnél valamivel jobb, de sok... több»

Kóborló   2019. 07. 26.

Hannibal eredete

Jelen véleményemet azzal kezdeném, hogy nem épp a kedvenc filmes felütéseim az úgynevezett eredettörténetek; mivel már ismerhetjük az adott karakter jövőjét, sokkal kevésbé tudok érte izgulni. Bár, ha őszinte akarok lenni, akkor a Hannibal filmeknél ... teljes kritika»

harnas1207   2018. 11. 27.

Önmagában egy jó film, de az volt az érzésem hogy semmi köze Anthony Hopkins Hannibaljához.

hell.l   2016. 10. 15.

Nem rossz előzményfilm szerintem, bár néhány jelenetet, elemet még igazán átgondolhattak volna. Az viszonyt szerintem jól bemutatták, hogy mi késztette a doktort a jövőbeni "tevékenykedéseihez".

Di Canio   2019. 05. 15.

Nem rossz ez, érdekes film lett még ha kicsit furcsa is előzményfilmnek tekinteni.

postaslaszlo8   2016. 06. 23.

Hát érdekesnek érdekes és nem mondanám, hogy nem mutatja be jól Hannibal eredettörténetét, de mégis azt mondom, hogy rossz film, mert ennél méltóbb előzményfilmet érdemelne a klasszikus.

A film rendezői változata plusz 10 perccel hosszabb, mint a mozis változata. Viszont ennek a plusz 10 percnek a többsége inkább csak kibővített párbeszédekből áll.

(Kóborló )

A Hannibal sorozat filmjei elkészülésük szerinti sorrendben: Az embervadász - 1986 (később a "Vörös sárkány" címen), A bárányok hallgatnak - 1991 (5 Oscar-díj, közte a három "legfontosabb"!), Hannibal - 2001, A vörös sárkány - 2002, Hannibal ébredése -2007.

(Berto49)

A 20 éves Lecter szerepére sokáig Macaulay Culkin volt esélyes.

A főszerepre olyan sztárokat hallgattak meg, mint Hayden Christensen, Macaulay Culkin, Hugh Dancy, Rupert Friend, Dominic Cooper, Tom Sturridge és Tom Payne.

(ps)

Murasaki valójában egy 11. századi japán írónő volt.

(ps)