Becstelen brigantyk (2009)

Inglourious Basterds

ArpiHajdu és Réci   2016. 06. 08.

Szerintem egy nagyon jól sikerült Tarantino film. Nagyszerű karakterek, emlékezetes dialógusok (olykor monológok), több szálon futó, de nem széteső történet, emlékezetes zene, valamint kellő időben közbeiktatott vérfürrdő. Történelmi hitelességet ne keressünk, ez nem az a film. Christoph Waltz pedig zseniális ebben a szerepben.

Deku   2017. 07. 15.

Fú na ez nagyon nem jött be. Haveri ajánlásra kaptam a filmet, mondván, hogy mennyire zseniális és szuper kis mű. Hát engem inkább untatott mintsem elvarázsolt volna.

mdlg4th   2016. 02. 04.

Ez hihetetlenül jó. Oda voltam érte teljesen. Nagyon tetszett a film, igazán profi alkotás szerintem. A megteremtett hangulatot teljesen át tudtam venni és ez mindent megér.

ZeroHero   2015. 05. 06.

Ez a mozi nálam a "két szék közt a pad alá" esete. Tarantino egyetlenegy filmjével se tudott még lenyűgözni (sőt...) és ez most sem sikerült. Az agyonhype-olt tékás mintha minden forgatási napon más-más lábbal kelt volna fel: ma komédiát csinálunk, holnap komoly, háborús sztorit, holnapután megint burleszk, aztán így tovább. Így nehéz igazán azonosulni a témával és a történettel, ráadásul teljesen szétszabdalja az egészet. Pitt meg karrierje legunszimpatikusabb karakterét kapta (pedig nem hittem volna, hogy Tyler Durden-nél is tud taszítóbbat találni...) ezzel a pökhendi, öntelt manussal. Láthatóan nem is igazán illett a képbe és nem is igazán hiteles. Ő és a "brigantijai" annyira degeneráltak, hogy ha nem ismerem a történelmi hátteret, biztosan végig a náciknak szurkolok (Brühl mekkorát dobbant már megint! Hatalmas arc ez a gyerek!)! Látvány és hang szempontjából nagyon jó, de manapság ez a minimum.

szaka123   2016. 01. 25.

Nagyon nagy film. Hozta, amit elvárunk egy Tarantino filmtől. Örülök, hogy Brad Pitt is feltűnik, jól hozza a karaktert. Érdemes eredeti nyelven nézni, a sok nyelv miatt. Waltz francia-német, és Pitt olasz nyelven, hát hatalmas volt! Érdemes megnézni, szvsz! :)

Eli Roth
Brad Pitt
Christoph Waltz
Michael Fassbender
Arndt Schwering-Sohnrey
Martin Wuttke

II. világháborús náciöldöklős történet kis csavarral, Tarantino köntösben. Maga a téma elég nehéz, de a film túllép a szokásos drámai koncentrációs táboros mizérián és a néző nem úgy érzi, mintha sokadjára halna bele a XX. század egyik legmeghatározóbb korélményének megfilmesítésébe, hanem morbid poénokkal szépen fényképezve, az amerikaiak szemszögéből mutatja be a történéseket. több»

A fojtogatás jelenetben, Christopher Waltz mellett Tarantino keze is bekerült.

(Pirospingu )

Christoph Waltz a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

(mamiéstöti2 )

Az Universal Pictures stúdió 185. forgalmazott filmje.

(mamiéstöti2 )