Denevérember

Jack Palance
Jack Palance
Tracey Walter
Michael Keaton

Bruce Wayne kettős életet él. Nappal egy milliomos playboy szerepét játssza, éjszaka pedig a bűntől szennyezett Gotham igazságosztó lovagja. A Denevérember kilétére mindenki kíváncsi, többek között a az újságírónő Vicki Vale, és az elvetelmült de brilináns bűnöző, Joker… Több

Rendező: Tim Burton
Forgatókönyvíró: Bob Kane, Sam Hamm, Warren Skaaren
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1989.12.21.

2023.09.16 harnas1207 Nézhetetlen

2023-ban ez a film félelmetesen béna.

2019.10.03 Lubi

a nap véleménye

30 éve a csúcson

Batman karaktere először 1939-ben jelent meg a Detective Comics egyik számában. Kitalálói, Bob Kane és Bill Finger Supermant vették a figura alapjául, de sokkal sötétebbre és realisztikusabbra formálták azt. A történet kiindulópontja szerint a fiatal... Teljes kritika

2017.07.17 Deku

A régen igazi szenzáció volt és hozzá is tartozik a Batman történelemhez. Szerintem eszméletlen jó volt. Ma már lehet, hogy nevetséges de nem ehhez kell mérni.

2015.09.12 rbernadett

Vicces, egy kicsit szánalmas, de akkor valami új. Akkor még az effektek és az egész elképzelés újszerű volt, éppen ezért mindenki nagyon várta, talán nem is csalódott senki...AKKOR, de így visszanézve már egy kicsit nevetséges.

2020.11.03 Ildikó Bacskai

Batman

Nagyszerű film, és Jack Nicholson is nagyszerű, mint szinte minden alakítása. Nagyon szeretem ezt a filmet a mai napig.

Steve Martin és Daniel Stern elutasította Alexander Knox szerepét.Szerző: Thibo84

A film első vázlatát 1980-ban Tom Mankiewicz, a Superman (1978) társszerzője írta, és elmeséli Batman és Robin eredetének történetét. A gazemberek Joker és Pingvin lettek voltak, és Rupert Thorne, meg Barbara Gordon is megjelentek. A végén Robinnak jelmezben kellett volna megjelennie (hasonlóan a Mindörökké Batmanhez (1995)).Szerző: Thibo84

Willem Dafoe neve merült fel elsőként Joker szerepére.Szerző: Thibo84

A múzeumban a gázálarcot kísérő kis levélen a kézírás Tim Burtoné.Szerző: Thibo84

(2016. 08. 03.)
A denevér szárnyra kap!
Tim Burton a nyolcvanas évek végén vászonra álmodta a Denevérember komorabb változatát, mely teljesen szokatlan módon szakít az 50-es 60-as években megszokott gyermekibb hangvételű koncepcióval. Több