HETEDIK   2019. 01. 07.

A rész, amely sok évre parkoló pályára tette a franchise-t és megroppantotta Schumacher karrierjét. Minden idők legrosszabb Batman mozijának tartják és sajnos az is. Ezen az amúgy parádés színészi gárda sem segít, Schwarzi karizmája azért itt is működött, a többiekről jobb ha nem írok semmit. Bukta a köbön.

felicity   2018. 07. 26.

A színészek nagyon jók, de a film...átlag alatti.

Norbert93 Nézhetetlen  2018. 07. 18.

Borzalom és gyalázat. Nem véletlenül kért később George Clooney is bocsánatot a film miatt. DC Univerzum és Gotham karaktereinek a meggyalázása.

Miska bácsi   2018. 05. 12.

Gyerekként jó párszor megnéztem, akkor még kifejezetten szerettem is, de érettebb fejjel visszanézve elképesztő, hogy így ezt ki lehetett adni. Vagy lehet, hogy kifejezetten gyerekesre akarták venni a figurát? A hatásvadász jelenetek, eltúlzott színészi játék és a szöveg is inkább nevetségessé teszi, ami egy Batman produkciónak nem igazán tesz jót.

Filmdoki   2018. 07. 26.
Ez betesz a Sötét lovagnak

A teljesen korrekt Mindörökké Batman után 2 évvel következett a folytatás, mely olyannyira betett a Sötét lovagnak, hogy nyolc évig jegelték mozis kalandjait. Nem hiába. A Batman & Robin ékes példája annak, miként lehet taccsra vágni egy sikeres szériát. Valamiféle alapkoncepció érződik az egészen, mégis, a néző csak kapkodja a fejét a rengeteg ostobaságon és az egymás mellé dobált, sokszor értelmetlen jelenetek halmazán. A Mindörökké Batman könnyed stílusát azért bőven be tudja fogadni az ember gyomra, ha akarja, amit viszont itt látunk ahhoz: 1.) ki kell kapcsolnod az agyad, vagy 2) alaposan le kell innod magad, esetleg 3) vigyél be minél több tudatmódosító szert a szervezetedbe. Na én els... több»

Elle Macpherson
Pat Hingle
John Glover
Uma Thurman

A forgatás idején George Clooney teljes Batman-jelmezben beállított a Vészhelyzet forgatására, hogy megviccelje barátait. Most így belegondolva, lehet abból jobb film kerekedett volna mint, ami itt a végeredmény lett. több»

BOCSÁNATOT KÉRT A FILM RENDEZŐJE, AMIÉRT CSALÓDÁST OKOZOTT A RAJONGÓKNAK: Joel Schumacher a Vice-nak adott új interjújában kért bocsánatot a Batman és Robin miatt. "Elnézést kérek. Bocsánatot akarok kérni minden rajongótól, akinek csalódást okoztam, mert tartozom nekik ennyivel. Jó megítélésem volt rendezőként, de a Batman és Robin után minden megváltozott. Olyan volt, mintha megöltem volna egy csecsemőt. Tudom, hogy ez egész életemre elkísér és rajta lesz a sírkövemen" - árulta el a 77 éves direktor, aki elmondása szerint a képregényekhez fogható anatómiai pontosságú jelmezeket szeretett volna, és amikor Jose Fernandez tervező előállt a mellbimbós kosztümökkel, jó ötletnek találta. "Azt hiszem, túl naiv voltam" - zárta a szavait.

A játékfigura gyártóinak elfelejtették jelezni, hogy Batgirl álarca mögül kilátszanak szőke hajtincsei az átalakítás után, így a figura az eredeti terv szerint készült el.

Eredetileg Batgirl teljes arcát és haját takarta a jelmeze, később alakították át a végleges formára.