Batman és Robin

Batman & Robin

BOCSÁNATOT KÉRT A FILM RENDEZŐJE, AMIÉRT CSALÓDÁST OKOZOTT A RAJONGÓKNAK: Joel Schumacher a Vice-nak adott új interjújában kért bocsánatot a Batman és Robin miatt. "Elnézést kérek. Bocsánatot akarok kérni minden rajongótól, akinek csalódást okoztam, mert tartozom nekik ennyivel. Jó megítélésem volt rendezőként, de a Batman és Robin után minden megváltozott. Olyan volt, mintha megöltem volna egy csecsemőt. Tudom, hogy ez egész életemre elkísér és rajta lesz a sírkövemen" - árulta el a 77 éves direktor, aki elmondása szerint a képregényekhez fogható anatómiai pontosságú jelmezeket szeretett volna, és amikor Jose Fernandez tervező előállt a mellbimbós kosztümökkel, jó ötletnek találta. "Azt hiszem, túl naiv voltam" - zárta a szavait. Szerző: hp

A játékfigura gyártóinak elfelejtették jelezni, hogy Batgirl álarca mögül kilátszanak szőke hajtincsei az átalakítás után, így a figura az eredeti terv szerint készült el.Szerző: mamiéstöti2

Eredetileg Batgirl teljes arcát és haját takarta a jelmeze, később alakították át a végleges formára.Szerző: mamiéstöti2

A jelmezek végre habból voltak kiformázva így könnyebbek voltak sokkal, de sérülékenyebbek is.Szerző: mamiéstöti2

Batgirl motorversenyzős jelenetében a Mechanikus Narancsból ismert ruhát visel.Szerző: mamiéstöti2

H.P. Lovecraft horroríró találta ki eredetileg az Arkham elmegyógyintézetet.Szerző: mamiéstöti2

Ez Jesse Ventura és Arnold Schwarzenegger harmadik közös filmje.Szerző: mamiéstöti2

Pat Hingle és Michael Gough szerepelt mind a négy részben. Szerző: mamiéstöti2

Mr. Fagy szerepére Sylvester Stallone is esélyes volt.Szerző: mamiéstöti2

A MacGregor-kór, ami Alfred-ot gyötörte, Peter MacGregor-Scott producerről kapta a nevét.Szerző: mamiéstöti2

Az ötödik rész címe Batman Triumphant lett volna, és Batman sötétebb oldalát mutatta volna be, Joker is visszatért volna.Szerző: mamiéstöti2

A film gyenge bevétele miatt nem készítették el a sorozat ötödik részét. Szerző: mamiéstöti2

Batman jelmezét igen sokáig tartott levenni, ezért George Clooney többször is belevizelt a kosztümbe.Szerző: hp