Batman visszatér

Batman visszatér

Batman Returns
Michael Keaton

Nem sok ideje volt felocsúdni Gotham Citynek Joker gaztetteiből, máris újabb veszély fenyegeti a várost a torzszülött Pingvin személyében, aki arra készül, hogy egy korrupt üzletemberrel szövetkezve átvegye Gothamet. Pingvin mindent megtesz azért, hogy ő lehessen Gotham polgármestere, és csak egy… Több

Rendező: Tim Burton
Forgatókönyvíró: Bob Kane, Daniel Waters, Sam Hamm
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1992.08.14.

2023.05.12 Piczil Zsolt

A Batman 30 év távlatából megkopott a Marvel konkurenciájaként?

Szerintem nem. Újranézve a filmet meg kell állapítsam, sokkal képregényesebb, mint a modern társai. Érdekes, mert '92-ben én arra vágytam, hogy reálisabb szuperhősfilmet lássak. Most meg a Marvel hegemóniában azt érzem, mennyivel felértékelődik bennem ez a comic hangulatú film. Egyébként nekem nagyon tetszett, hogy modernizálták a Vasember páncélzatát, Pókember organikus hálóvetőjét, de nicsak, 15 évvel azelőtt már lecserélték Denevérember szürke pizsamáját páncélra! Illetve Batman öl! Pedig ez az egyik legnagyobb törvénye, hogy nem öl embert. Ebben a filmben mégis egy egész dinamitköteget dug az egyik bohócgengszter nadrágjába, átlöki a korláton, aztán BUMmm! Szóval, ahogy egyre reálisabb képregény filmeket látok, úgy gondolok egyre erősebb nosztalgiával erre régi képregényfilmre. Amúgy elismerve a Marvel mostani mindenhatóságát, ez az apró nosztalgikus érzés, ami még fenntartja a régi DC filmeket.

2017.07.25 Deku

Michael Keaton szerintem az egyik legjobb Batman karakterek közül, hiteles és teljesen átéli szerepét. Ezt a filmet bárkinek tudom ajánlani aki rajongója a témának mert hihetetlen módon el lett találva. Egy jó kis téli estére fantasztikusat tud produkálni ami biztosan sokak kedvence lehet.

2020.11.03 Ildikó Bacskai

A Batman filmek közül nekem egyértelműen ez a kedvencem, ez pedig Michelle Pfeiffernek köszönhető elsősorban (másodsorban pedig Danny DeVitonak), annyira zseniális a rendezése, a zenék, szinte ezerszer néztem meg gyerekként és felnőttként is. Szerint... Több

Pfeiffer egy jó kis Nő,így nagy betűvel.Ja,és persze jó színésznő....Rajongója vagyok.A filmről: -Keaton nem alkalmas Batman szerepére,Walken viszont zseniális.A mozi elég jó.De sokkal több nem jut eszembe!

2019.02.25 Thibo84

Hozza az elvárt szintet amit az első részben kaptunk, talán még túl is szárnyalta azt. Ráadásul Jack Nicholson Jokere után, újabb nagy neveket sikerült leszerződtetni Batman ellen lábasainak a szerepére.

Meryl Streep neve is felmerült Macskanő szerepére, de Tim Burton elvette, mert túl idősnek tartotta a szerephez. Szerző: Thibo84

Amikor Michelle Pfeiffer 2004-ben megtalálta a holmijai között az ostort, amelyet a forgatás során használt, nosztalgiából megpróbált egy ostorjátékot játszani, ám elmondása szerint "kissé berozsdásodott".Szerző: Thibo84

Billy Dee Williams ismét eljátszotta volna Harvey Dentet, mivel a forgatókönyv korai tervezete tartalmazza a szerepet. Ezt a karaktert később Max Shrecknek nevezték el, és Dent összes vonalát neki adták, valamint az összes Két-Arc-elemet eltávolították.Szerző: Thibo84

Annyira ügyeltek a biztonságra, hogy még Kevin Costnertől is megtagadták az engedélyt a díszlet látogatására. A Warner Brothers magánnyomozó céget alkalmazott, amikor Danny DeVito jelmezének néhány képe a bulvárlapokba került.Szerző: Thibo84

(2016. 08. 03.)
Folytatja röptét a denevér!
A Batman visszatér volt az első olyan film, amin Dolby Digital hangot alkalmaztak. A film olyan sikeres volt bemutatásakor, hogy 3 nap leforgása alatt közel 48 millió dollárt értékben váltottak rá jegyet. Több