Szellemirtók

Szellemirtók

Ghostbusters
Bill Murray

A három egyetemi professzort, Dr. Verkmant, Dr. Stantzot és Dr. Spenglert váratlanul kirúgják. Valamiből élniük kell, ezért a parapszichológusok felcsapnak szellemirtónak Manhattanben. Csakhamar munkát is kapnak, miután a szomszédjuk házát teljesen ellepték a szellemek. Azonban ez még csak… Több

Forgatókönyvíró: Rick Moranis
Premier: 1984.06.07.
Több

Szellemirtók  (2016)

2024.03.16 Gamehun638

Egyértelmű, hogy a második rész lett a slágeresebb, és érett be jobban. Ahogy írták, nagyon öregedik a film, és nem tud igazán élvezhető maradni mai szemmel.

2019.09.13 indingo

Nem mai darab a film, de egy igazi klasszikus. Kedvelhető darab, mert jók a karakterek, kerek a sztori. A zenéje pedig nagyon fülbemászó.

Ivan Reitman jó kis színészgárdát trombitált össze a filmhez. Természetesen a 80-as évek szemszögéből nézve nem rossz, dehát azóta eltelt több mint 30 év, és nem akkora kultfilm, hogy nyomot hagyjon az emberben. Ma már inkább mosolyogtató.

2019.03.27 Thibo84

Gyermekkorom egyik nagy kedvence, de akkor még igazából a látvány vonzott, csak idővel kezdtem értékelni a poénokat és a színészek játékát. Jó a sztori, nem igazán a látványra akartak építeni, hanem a humorra, de mégis mind a kettő sikerült. Az effek... Több

2023.02.13 JRD

Teljesen elfogult vagyok a filmmel kapcsolatban. Gyerekkorom egyik nagy kedvence ez. Kellően parás és kellően vicces, és pont ezért imádtam. Számtalanszor megnéztem és megnézem mind a mai napig. Egy valamire való Ghostbusters-rajongónak pedig kötele... Több

A Ghostbusters elnevezés sokáig nem volt jogilag tisztázva, még a film forgatása alatt is tárgyalt a stúdió a név használatról, ezért több dialógust is kétszer vettek fel, ha mégsem sikerülne megszerezni a jogokat.Szerző: stevepisti

Az épület, melyben Dana lakik, valójában létezik a New York City West 55-ös központi parkjában. Valójában csak 20 emelet magas. A filmhez matt festményeket és modelleket használtak, hogy az épület nagyobbnak és több emeletesnek tűnjön.Szerző: Thibo84

A Stay-Puft Marshmallow Man ruha kb. 20 000 dollárba kerül. Három készült, és a filmkészítés során mind megsemmisült.Szerző: Thibo84

Michael Keatonnek felajánlottak Dr. Peter Venkman és Dr. Egon Spengler szerepét, de elutasította.Szerző: Thibo84

Értékelés: 6.5/10
(2016. 08. 10.)
Amennyire ötletes és friss a mai napig bizonyos aspektusaiban a Szellemirtók, annyira hanyag és bágyadt más tekintetben, a kettő szintézisének pedig egy szerethető, de lapos vígjáték lett az eredménye. 6,5/10 Több