Deku   2017. 07. 18.

Ma már látni a kissé bugyuta effekteket de akkor is klasszikus. Természetesen voltak kétségeim az elején. Nagyon jó hangvételű a film és a zenei világa eszméletlen elképesztő.

Bizsu82   2015. 04. 26.

Gyerekkoromban imádtam ezt a filmet és most is szeretem. Szerintem egy jó klasszikus film, ma is szívesen újranézem.
Egyfajta egyedülálló hangulat jut eszembe, ha ezt a filmet nézem.

Syracuse   2017. 11. 29.

Gyermekkorom egyik kedvenc filmje, mely abszolút időtállónak mondható. Vannak azok a filmek, amiket gyerekként szeret az ember, aztán később megnézve már húzza a száját. Na ez nem ilyen. :D

Ghotik   2016. 09. 27.

Időtálló, látványos fantasy. Klasszikus alapfilm. A kategória kedvelőinek tetszeni fog. Kamszként láttam először a filmet és nekem bejött, ma már nem annyira a stílusom!

Terminátor6   2018. 07. 25.

A 80-as évek egyik legjobb filmje, a korhoz tartozó zenék kíséretében. A casting parádés: Bill Murray szórakoztató, mint mindig, de ugyanez igaz a többi színészre is. A film amellett, hogy rendkívül vicces, még rendkívül ötletes is egyben, remek alapsztorit rittyentettek össze az alkotók, és erre az alapsztorira remekül építkezik a film, akárcsak később az Idétlen időkig esetében. A film zenéje klasszikus, fülbemászó kis dallamoska. Igazán két alappillér van, ami igazán naggyá teszi ezt a mozit: a már említett 80-as évek hangulat és a kiváló humorvilág. Ezek mellett viszont még rengeteg egyéb pozitívuma van a filmnek, nem hiába kapott az IMDB-n 7,8-as értékelést.

Harold Ramis
Dan Aykroyd
Bill Murray

Amennyire ötletes és friss a mai napig bizonyos aspektusaiban a Szellemirtók, annyira hanyag és bágyadt más tekintetben, a kettő szintézisének pedig egy szerethető, de lapos vígjáték lett az eredménye. 6,5/10 több»

Nem is gondolták volna sokan, hogy ez a film is meg fog jelenni az 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz elnevezésű katalógusban.

(Norbi )

A Rotten Tomatoes oldalán 97%-os értékelést kapott 69 kritika alapján.

(Bogi87 )

A Rockefeller Centernél az egyenruhás férfi, aki üldözi a szellemirtókat egy igazi biztonsági őr volt. (állítólag nem voltak rendben az engedélyek a forgatás megkezdéséhez).

(ArpiHajdu és Réci )