Szellemirtók

Thibo84 Nézhetetlen  2016. 07. 30.

Gyenge, nagyon gyenge, az eredeti az igazi. Chris Hemsworth karaktere nagyon bugyuta és idegesítő, egyszerűen elviselhetetlen. És ahogyan Kristen Wiig flörtöl vele, az valami szánalmas. A csajok által alakított karakterekről ne is beszéljünk. Feig jobbnak és viccesebbnek akarta beállítani őket az eredeti quartethez képest, de ez nem jött össze neki. Az egész poénőzön erőltetett számomra - inkább szól nőknek, mint pasiknak -, csak kétszer mosolyodtam el a film alatt, az egyiket Dan Aykroyd-nak köszönhető, a másik Ragacsnak. Nem beszélve az egyes filmekből vett jelenetek, és a Karácsonyi lidércnyomás Oogie Boogie-ra hasonlító főellenség.

HercegPeter   2016. 11. 25.

Kár, hogy meggyalázták az eredeti szellemirtókat. Gyenge, értelmetlen "poénok" és idegesítő jelenetek. Pedig ebből a szereplőgárdából lehetett volna egy sokkal erőteljesebb filmet is összehozni. Charles Dance és Bill Murray pedig egyértelműen csak magát égeti azzal, hogy szerepelt ebben a borzalomban. Ha az egészet úgy harangozták volna be, hogy csak egy paródiának készül, akkor esetleg kaphatott volna egy erős kettest. Viszont így számomra óriási bukás.

Orosz István   2017. 07. 18.

Na ez valami nézhetetlenre sikerült, én már az elején éreztem, hogy ha egy ilyen örök klasszikus filmet remake-nek, és ilyen redikális változtatásokat iktatnak abból jó nem sülhet ki. Sajnos ez be is igazolódott.

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Könnyed kikapcsolódás, bár az eredeti nyomába nem érhet, de a humor által felújított film remek színészeket vonultat fel, akik esetenként a tőlük szokatlan alakításokat hozzák.

Borga   2016. 11. 22.

Csak a jó gyermekkori emlékek miatt néztem meg az új Szellemirtók című filmet, de óriási csalódás volt, úgyhogy már szánom-bánom. Nagyon gyenge film lett,a lig vártam, hogy véget érjen.

Chris Hemsworth

Vicces, fogyasztható remake egy nagy klasszikusból. Szórakoztató, és ugyan nem ér fel az őseihez, de egy izzasztó nyári estén kellemes felüdülés lehet egy légkondicionált moziban. 6/10 több»

A Ghostbusters csapatdinamikájával, a gyermekies és játékos látványvilágával mégsem vall kudarcot, láttunk már ennél sokkal rosszabb feldolgozást is, amely pedig külön becsülendő a készítők részéről, hogy mertek kockáztatni, ezzel az előd árnyékából egy kilépési kísérletet téve, még akkor is, ha feledhető komédiaként hiányérzetünk marad a hölgykoszorút látva. 60%

A nyolcvanas évek közönségkedvenc kultfilmjének női remake-jéről már a bemutatása előtt eldőlt, hogy nem lesz közönségkedvenc. A bemutatása után pedig az, hogy kultfilm se. 65% több»

A film összbevétele 229 147 509 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 48 048 674 forintot termelt. A hazai mozik összesen 35 154 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A színésznők saját bevallásuk szerint nagyon élvezték, hogy kaszkadőrök nélkül forgatták le a jeleneteiket.

(ArpiHajdu és Réci )

Emma Stone-nak is felajánlották az egyik főszerepet, ám ő visszautasította arra hivatkozva, hogy nem szeretne franchise-okban szerepelni.

(ArpiHajdu és Réci )

A kezdet kezdete című film forgatásakor (ami egyébként Harold Ramis utolsó filmje volt) egy újabb Szellemirtók folytatás született meg Dan Aykroyd és Etan Cohen közreműködésével, ám ez a verzió nem jutott el a színészekhez, köztük Bill Murray-hez sem.