Bocs, hogy zavarom (2018)

Sorry to Bother You

Milanman   2018. 12. 15.

Boots Riley nevét érdemes lesz megjegyeznünk. Ritka az, amikor egy alkotó első filmje ennyire sajátos hangvételű, de egyben rendkívüli fontosságú is. Elsőre általában valami nagyon személyes ihletettségű művet szoktak letenni az asztalra, melyek megmaradnak „kicsi” filmekként, ritkán írnak történelmet. Ez a vonal itt is megvan, de Riley filmje valami egészen magas szintű filmművészeti élményt hoz, örök érvényű, de korunkban kiemelten rezonáló témákról beszélve. Régen született ennyire eredeti szatíra, mely egyszerre gúnyolja és bírálja a kapitalizmus kizsákmányolását, a rasszizmust, a karhatalmi szervek önkényeskedését és erőszakosságát és fest hű képet korunk társadalmi igazságtalanságairól is. Mindezt pedig valami egészen agyeldobós, fekete humorral és abszurditással teszi. Lesznek biztosan, akiknek ez már sok lesz, különösen a film második felében, de nekem nagyon tetszettek a szimbolikus jelentésű képei, allegóriái. A Sorry To Bother You csont nélkül az év egyik legjobb filmje, ami pedig még magasabb szintre emeli, az, hogy könnyedén elemelhető az amerikai történésektől és gondolatai, mondanivalója simán beilleszthető kicsiny, magyar valóságunkba.

Olivér Rózsa   2019. 08. 15.

Sima karrier filmnek indult de meglepő fordulatot vesz a közepén. Ezért külön élmény volt megnézni. 10/8

iq.csabi   2019. 08. 21.

Ebben a filmben aztán volt minden, de nagyon jól bemutatta a jelenlegi társadalmi helyzetet, persze eltúlzottan, de mindenképpen volt mondanivalója. A szereplők jók, bár a főszereplő kicsit furcsa, de szerintem a szerepébe bőven belefért.

P   2019. 08. 26.

Elég fura egy film volt, de nekem tetszett. Kicsit érdekes a humora is, és hát a főszereplő igazán cserélhetett volna kötést a fején, mert nem túl higiénikus. :)

Král   2018. 12. 29.
A telemarketing hierarchiája

Vannak olyan célok az életben, amelyek eléréséhez képesek lennénk felrúgni a saját erkölcsünk alapköveit? Boots Riley mozija szerint a válasz egy határozott igen. Mindannyian ki vagyunk szolgáltatva a rossznak, és van az a pont, amikor már nem tudunk ellenállni a kísértésnek. Ez a helyzet a film főszereplőjével, Cassius-szel is, aki egy telemarketing céghez kerül és minden vágya, hogy úgynevezett "Power Caller" legyen, akik a legtöbb lét akasztják le. Ez teljesen érthető, hiszen a nagybátyja garázsában él barátnőjével együtt és hát szüksége lenne a jó pénzre, hogy végre elköltözhessen onnan egy komfortosabb jövő reményében. Ám ahhoz, hogy ezt a célját elérhesse, tökélyre kell fejlesztenie a ... több»

Tessa Thompson
Omari Hardwick