Az ember, aki mindent tudott (2016)

Swiss Army Man

Az ember, aki mindent tudott

Ms. Akárki   2019. 07. 28.

Nagyon furcsa és groteszk, olykor ijesztő film ahogy a hullát megszemélyesíti az eltévedt pasas és úgy bánik vele és azt is hiszi hogy még élő. Pedig már elkezd bomlásnak indulni lassan mire kikecmereg az erdőből és megmentik. Daniel Radcliff miatt néztem meg de nem bántam meg.

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 05.

Túl kell látni az alpáriságán

A film, amely azzal reklámozta magát, hogy Harry Potter egykori megformálója egy vízi hullát alakít, aki ráadásul elég gyakran szellent, s az a bizonyos pöcök is a kelleténél többször meredezik. Közben pedig útitársa lesz egy "számkivetettnek", s egy... teljes kritika»

Zsceeeka   2017. 11. 13.

Nekem nagyon bejött a film. Túl kell lépni a fingós poénokon (ami azért visszatér párszor), de ezeken túl van egy mélyebb tartalma is a filmnek, ami igencsak szomorú. Én szerettem ezt a furcsa köntösbe bújtatott drámát. Színészek 5 csillagosok.

erahurka   2018. 08. 14.

Valami alpári baromságra számítottam, aztán egész jó darab lett belőle. Polgárpukkasztó művészfilm ami nem való mindenkinek, talán ezért is van annyira lehúzva, mert Harry Potter miatt sokan olyanok is megnézték, akiket más színésszel kicsit sem érdekelt volna.

lauralaura   2019. 01. 16.

Az a cuki, szép, kedves, barátságos film volt, amit szívesen nézel meg a barátaiddal. Meg akkor is ha szomorú vagy, mert akkor tényleg jó állapotba hoz. Az a jó benne, hogy nem akarja az agyadat szét tanítani mindenféle becsületes dologgal. Meg egy kicsit elrugaszkodik a valóságtól.

koricapito   2018. 09. 24.

Amikor leültem megnézni ezt a filmet, még nem tudtam, hogy mire számítsak. Két jó színész, egy ismeretlen író/rendező páros, egy furcsa humorú vígjátékot sejtető előzetes. Az ilyen kombinációk ritkán végződnek jól, viszont ennek köszönhetően nem volt... több»

BThomi   2017. 07. 23.

Ez a film akkora katasztrófa, hogy büntetni kéne a megalkotójukat. Gusztustalan, homo erotikus utalásokkal megfűszerezett, kicsit alulról súrolta a nekrofília fogalmát is. Mintha részegen, egy egyetemi záróvizsgára kellett volna felkészülni, valamily... több»

Daniel Radcliffe

Az időnként gyerekes humorának (különösen a fingós poénoknak) köszönhetően rengeteg néző elhagyta a mozit a vetítés alatt, amikor a 2016-os Sundance Filmfesztiválon bemutatták.

(koricapito)

A fenyőerdős jeleneteket a Kaliforniában található Sequoia Nemzeti Parkban forgatták.

A film költségvetése körülbelül 3 millió dollár volt.

A film bemutatója a 2016-os Sundance Filmfesztiválon volt.

Paul Dano karakterének neve (Hank Thompson) egy finom utalás Tom Hanks nevére, aki egy hasonló tematikájú filmben, a Számkivetettben volt főszereplő.

Daniel Radcliffe úgy nyilatkozott, hogy ez a kedvenc filmje, amelyben szerepelt.

A forgatás mindössze 22 napig tartott.

A film zeneszerzője, Andy Hull a film végén felbukkanó operatőrt alakítja.

Bárhogy is nézzük a filmet, egy dolog biztos: a Swiss Army Mannek előmelegített helye van a legmegosztóbb filmek között, ugyanakkor a kettőssége, azaz hogy egyszerre alpárian vicces, de pozitív és mély is, pontosan azt éri el, hogy beszéljünk róla, és ezzel együtt a felvetett gondolatairól is. több»

A fényképezés kreatívan sikerült, a zene egészen kellemes (Jurassic Park dúdolva), az ötleteket olykor érdekesnek is lehet nevezni, egészen, mintha egy jóféle Michel Gondry filmet néznék. több»