Varga_Júlia   2020. 07. 29.

Sajnos túl sok időm volt arra, hogy kitaláljam fejben, miről szólhat ez a film, mert ekkorát csalódni riktán szoktam. Kicsit unalmas és nagyon lapos történetet sikerült kihozni egy amúgy jónak ígérkező alaptörténetből, ráadásul olyan kurtán-furcsán csapták össze a végét, mintha mi sem lenne ennél természetesebb. És a narrátor - miért van ebben a filmben narrátor? Hacsak nem azért, mert a rendezés nem nagyon tudta volna amúgy megmagyarázni az alapsztorit, ezért tessék, nesze, narrátor, majd ő megmondja a frankót. Hát megmondja. De minek.

Artemisia   2017. 12. 26.

Szép,romantikus történet nem hétköznapi körítéssel. A háttérsztori sok kérdést felvet, de jó, hogy nincs minden belesűrítve a filmbe, csak azokat tárgyalja,amik közvetlenül érintik Adeline életét, így a történet nem szorul háttérbe a tekervényes magyarázatok között; letisztult, egyenes és logikus a cselekményvezetés, Adeline lélekrajza pedig hiteles.A film szerkezetét harmonikus, remekül összehangolták a drámai elemeket a derűsebbekkel, nem lett sem túl csöpögős, sem túl szenvtelen, elegendő időt hagy a hangulatok és érzelmek bemutatására, mégis halad a cselekmény,egyszer sem éreztem, hogy üresjáratba jutottak volna a történések. A színészi játékok jók, a hangulat végig romantikus,a fényképezés nagyon szép. Minőségi romantikus filmet kaptunk az Aldeline varázslatos élete keretében.

indingo   2016. 02. 16.

Az aládumálós rész néhol okoskodásnak tűnt, picit fárasztó volt! Az elképzelés, alapsztori még jó is lehetett volna….sokkal többet ki lehetett volna hozni belőle! Néhol nevetséges és szirupos, a történet kiszámítható! Egyszer persze meg lehet nézni, de nekem nem az a „még egyszer meg akarom nézni típus”!

dailyfilmsan   2018. 07. 29.

Nem volt rossz ez a Darioo Naharis-os romi film, viszont 1 nagy probléma van vele. KOPINCS. A mindörökké sorozat ugyan ezt az öröklétes dolgot feszegeti és a miértjét a halhatatlanságnak nem ennyire bődületes hülyeséggel magyarázza. Nem mellesleg 1 évvel hamarabb is jött ki mint ez a csoda. Ennek ellenére a film nem lett rossz egy romantikus estéhez megfelelő. Ami szemet szúrt és nagyon tetszett hogy hihetetlen jól megcsinálták a Chastingot. A szereplők ( rokonok) nagyon hasonlítottak ugyan az a homlokcsont arcszerkezet hasonló testfelépítés. Ami még tetszett az a vágás. Nem mindenhol sikerült jól de vannak részek ahol viszont kiemelkedően jól megcsinálták. A koppintás miatt csak 3 csillag de a kivitelezés és Dário Naharis mentett ennek a filmnek egy + csillagot, ennek okán a jó minősítés.

MP170506   2018. 01. 13.

Nagyon jó kis film. Megindító, szép romantikus film. Nem egy cselekmény dús történet, mégis végig leköti a néző figyelmét. A színészek alakítása is nagyon jó.

puffancshercegnő   2016. 09. 11.

Nagyon tetszett, szép film volt. Kicsit sok volt a narráció, de ettől függetlenül is élvezhető maradt. Érdekes a film alapötlete, elgondolkodtatja a nézőt. Kicsit Benjamin Button-os nekem, csajosabb verzióban, de egy remek romantikus film.

Szilonka   2016. 04. 10.

Picit többet vártam a filmtől, néhol kicsit nevetségessé vált. A történet jó lenne, de ahogy Adaline "halhatatlanná" válik nem nem jól kidolgozott és voltak benne szirupos részek is. Kár érte.

Harrison Ford
Harrison Ford
Kathy Baker
Amanda Crew
Blake Lively

A film összbevétele 65 663 276 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 61 168 657 forintot termelt.

Adeline 107 éves azokban a részekben, amelyek napjainkban játszódnak.

Oregon államban a valóságban nincsen Ashton nevű város.

2010 és 2013 között a filmnek számos rendezőjelöltje volt. Andy Tennant, Gabriele Muccino, Isabel Coixet. A stúdió azonban végül Lee Toland Krieger mellett döntött, amelyet 2013. október 16-án jelentett be.

forgatókönyvíró már 2003-ben megírta a történet első verzióját, miután megihlette őt az Amélie csodálatos élete című film, azonban csak 2009-ben vette újra elő a scriptet.

Ez a második film, a Z világháború után, amelyben Michiel Huisman karakterét Ellisnek hívják.

Natalie Portman-nek felajánlották a főszerepet, de visszautasította. Ezután Katherine Heigl-nek szánták a szerepet, de ő is visszalépett azzal az indokkal, hogy több időt szeretne tölteni a családjával.

Anthony Ingruber azért kapta meg a fiatal William szerepét, mert nagyon hasonlított a fiatal Harrison Ford-ra.

Michiel Huisman először játszik főszerepet egy amerikai filmben.

Harrison Ford minden idők egyik leggazdagabb színésze, filmjei kb. 6 milliárd dollárt hoztak.

(Bizsu82)

Harrison Ford minden idők top 10 filmje közül 4-ben is szerepel.

(Bizsu82)

Mit tennél, ha nem öregednél többet? Valószínűleg sokkal értelmesebb életet élnél, mint Adaline, akinek csak a menekülésre futja. Ennek ellenére is megszeretjük az Adaline varázslatos élete örök ifjú hölgyét – de valószínűleg csak azért, mert a szuperbájos Blake Lively alakítja. több»

Elég ínséges időszakban kerül magyar forgalmazásba az Adaline varázslatos élete, ugyanis ilyen csendes és eseménytelen hónap ritkán akad a mozivilágban, mint ez az áprilisi. Talán az sem véletlen, hogy a címfordítók egy, az Amelie kultuszt erősítendő magyar címmel rukkoltak elő, hiszen az átlag mozinéző számára nem túl ismerősen csengő nevek tűnnek fel a stáblistán. Túlzás lenne a részemről, ha kikiáltanám az év filmjének az Adaline-t, de őszintén remélem, hogy jól fog teljesíteni a kasszáknál, ugyanis minden hibája ellenére elmondható róla, hogy egy szerethető, színvonalas alkotás lett. több»

Az Adaline varázslatos élete trailere alapján mozgalmasnak, izgalmasnak és romantikusnak tűnt. Ám azok, akik kalandos utazást várnak a huszadik századi történelem útvesztőjében, igen csalódottak lesznek. több»