Lenyűgöző teremtmények (2013)

Beautiful Creatures

Rea387147   2021. 04. 04.

Igaz, hogy lassan indul el a film, de aztán jó kis szerelmes sztori lesz belőle. Az egész filmet imádtam és imádom a mai napig, az elejétől a végéig. A végén az a lezáró jelenet nagyon jó lett. A film magáért beszél, és persze megérdemelne egy folytatást. Ez az egyik kedvenc filmem a sok közül. (✿◠‿◠)

indingo   2017. 05. 02.

Olyan se füle se farka sztori. Rengeteg elvarratlan szállal, gondolom több részt terveztek, de nem lepődtem meg, hogy csak ez az egy készült.

Deku   2017. 09. 24.

Totális bukás lett ez a film, ennél jobban nem tudom leírni amit gondolok. Kellett volna bele valami extra ami nem volt és a színészi teljesítmény is nagyon alul teljesített. Nem ajánlom.

dailyfilmsan   2020. 04. 20.

A lenyűgöző teremtmények engem annyira nem nyűgöztek le. Egy lesarkított, boszis szerelmi történet, aminek ahogyan eleje sem, úgy vége sem volt. A látványvilágnak viszont egy pacsi. Az szép volt. Látszik, hogy tini közönségnek készült, így nekem annyira nem volt varázslatos, mint inkább elcsépelt és tucatfilm.

Lonka   2017. 07. 26.

Nem volt kerek a film. Fellebbentettek ezt-azt és után nem vitték végig a dolgot. Kicsit hatásvadász volt az egész történet, amelyben a szereplők sem voltak túl szimpatikusak.

Greeta   2017. 12. 18.

A legnagyobb problémám a filmmel, hogy alig történik benne valami. A srácnak is látomásai vannak a lányról, de hogy miért, mi a kapcsolat közöttük ki sem derült.

vivikejencikelara   2017. 05. 30.

Sok jó rész van benne és igazán élvezhető. Bár lassan indul el a film de aztán jó kis sztori lesz belőle. Sokszor nem tudtam kiszámítani vajon most mi lesz Lena-val. A vége nagyon jó lett.

A louisianai forgatást átmenetileg meg kellett szakítani a tornádóveszély miatt.

Eredetileg Jack O'Connellt vették fel Ethan Wate szerepére, azonban lecserélték Alden Ehrenreichre, pont a forgatás megkezdése előtt.

Ethan apja szerepet kap a könyvben, viszont a filmben nem tűnik fel, mert bár a jeleneteket felvették, végül mégis kivágták a filmből.

A Lena szobájának falán és mennyezetén található versek William Blake, Alfred Lord Tennyson, Edna St. Vincent Millay és Rumi költőktől származnak.

Amma személyisége tulajdonképpen két karakterből van összegyúrva, a könyvbeli Ammából, a házvezetőnőből és Marianból, a könyvtárosból. A forgatókönyvíró/rendező egyetlen választása Viola Davis volt erre a szerepre.

A havazós jelenetben hallható Needle and Thread című dalt Alice Englert írta és vette fel egy hotelszobában, New Orleansban.

A film Kami Garcia és Margaret Stohl azonos című regénye alapján készült.